Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 20821
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ | ۰۴:۲۵ ق.ظ
خبر فوری:
آتش سوزی بیش از ۶ هکتار از مراتع و جنگل صومعه سرا
۲۰۱۶۰۱۰۹_۰۰۲۹۰۲
ساعت ۲۴ جمعه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۴ با خبر شدیم که آتش سوزی گسترده ای در اول روستای خطیبان و رو به روی پمپ بنزین صومعه سرا صورت گرفته که بلا فاصله خبرنگار ما در محل حادثه حضور پیدا کرد.

آژانس خبری صومعه سرا: به گفته شاهدان عینی این آتش سوزی به خاطر وزش باد شدید نزدیک به ۶۵۰۰ متر از جنگل و مراتعه را در کمتر از ۲۰ دقیقه در بر گرفت.

سرآتش نشان یکم رسول اندرز که وظیفه هماهنگی و مدیریت تیم آتش نشانی را بر عهده داشت به خبرنگار ما گفت: که در ساعت ۱ دقیقه بامداد روز شنبه مورخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۴ از طریق شماره تلفن ۱۲۵ این آتش سوزی به مرکز آتش نشانی صومعه سرا گزارش شد .

وی خاطر نشان کرد: تیم آتش نشانی بلافاصله با تعداد ۱۸ مامور و ۶ خودرو آتش نشانی به محل حریق اعزام و با تلاش  کمتر از ۲ ساعت توانستند از گسترش بیشتر آتش جلوگیری و آن را مهار کنند.

رسول اندرز با اشاره به اینکه خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت گفت: متاسفانه به خاطر شدت وزش باد گرم نزدیک به ۷ هکتار از جنگل و مراتع طعمه حریق شد.

وی علت حادثه را بی احتیاطی بعضی از افراد خواند و گفت با اینکه بارها در این ایام از رسانه ملی اعلام می شود که از روشن کردن آتش در جنگلهای گیلان به خاطر وزش باد گرم خودداری کنید، اما باز هم شاهد بی توجهی به هشدار های اعلام شده هستیم .

سر آتش نشان یکم با اشاره به اینکه فقط در روز جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۱۸  تعداد شصت مورد گزارش حریق داشته ایم گفت: بیشتر مسیر های حریق دراطراف شهر صومعه سرا و روستا ها اتفاق افتاده که آتش سوزی روبه روی پمپ بنزین گسترده ترین آن بود.

وی در پایان گفت: از همه همشهریان عزیز خواهشمندیم که بهتوصیه های ایمنی سازمان آتش نشانی توجه ویژه ای داشته و از روشن کردن آتش در اینگونه مکانها جداً خود داری نمایند.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی