Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21993
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳ ب.ظ
آیا دستور استاندار گیلان تشریفاتی است یا مسئولین حرف شنوی ندارند؟!
واران خبر به نقل از ماسال نیوز، اوایل مرداد ماه سال جاری محمد علی نجفی استاندار گیلان دستوری مهم به ادارات دولتی داد که اکنون پس از چندین ماه جای تامل و بررسی دارد. استاندار گیلان با بیان اینکه جلسه‌های شورای اداری، تامین شهرستان‌ها و … پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود، […]

واران خبر به نقل از ماسال نیوز، اوایل مرداد ماه سال جاری محمد علی نجفی استاندار گیلان دستوری مهم به ادارات دولتی داد که اکنون پس از چندین ماه جای تامل و بررسی دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه جلسه‌های شورای اداری، تامین شهرستان‌ها و … پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود، تصریح کرد: تمام جلسه‌های اداری باید پس از ساعت ۱۴ برگزار شود تا مردم معطل جلسه‌ها نباشند و این موضوع باید به عنوان مصوبه به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شود.

اما نگاهی گذرا به عملکرد فرمانداری‌ها به عنوان اصلی‌ترین نمایندگان استاندار در شهرستان‌ها، حکایت از بی‌توجهی مسئولین به دستورات استاندار دارد.

پس از گذشت حدود سه ماه از دستور استاندار سری زدیم به صفحه نخست سایت‌های رسمی فرمانداری چند شهرستان به عنوان نمونه تا میزان وفاداری فرمانداران به دستورات استاندار را ارزیابی کرده باشیم.

سایت فرمانداری رشت در صفحه نخست خود خبری با تیتر «نشستی با موضوع تمهید امکانات و خدمات بیشتر جهت افزایش مشارکت عمومی در سرشماری اینترنتی در فرمانداری شهرستان رشت» منتشر کرده است که در لید خبر می‌خوانیم:

” صبح امروز نشست صمیمی فرماندار شهرستان رشت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران اجرایی سرشماری و سایر مسئولین ذیربط با هدف تمهید امکانات و خدمات بیشتر جهت افزایش مشارکت عمومی در سرشماری…”

%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa1

همچنین در توضیحات خبری دیگر با تیتر « فرماندار شهرستان رشت از فرماندهان انتظامی و روسای کلانتری های شهرستان رشت تقدیر کرد»  آمده است:

“صبح امروز جلسه ای با محوریت تقدیر از فرماندهان انتظامی و روسای کلانتری های شهرستان به ریاست فرماندار شهرستان رشت …”

%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa2

سایت فرمانداری تالش نیز در خبری با تیتر « توسعه ورزش های همگانی در اولویت برنامه ها قرار می گیرد » در صفحه نخست خود، در توضیحات می‌نویسد:

” جلسه شورای ورزشی شهرستان به ریاست معاون سیاسی فرمانداری و بخشداران و اعضای شورای ورزشی امروز صبح یکشنبه ۲۵-۷-۹۵ در فرمانداری تالش برگزار شد .”

%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%b41

سایت فرمانداری رضوانشهر هم در مطلبی با تیتر « فرماندار رضوانشهر : جامعه که در آن امنیت وجود نداشته باشد هرگز به توسعه نخواهد رسید» نوشته است:

“ صبح روز سه شنبه سیزدهم مهرماه سال جاری فرماندار رضوانشهر در دیدار با فرماندهی و جمعی از پرسنل انتظامی رضوانشهر که به مناسبت هفته ناجا انجام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره …”

%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d8%b6%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%87%d8%b1

در موردی جالب‌تر چند روز پس از دستور استاندار، فرمانداری ماسال خبر از جلسه فرماندار با فعالان سیاسی حامی دولت می دهد که در آن هر دو بخشدار شهرستان هم حضور داشته اند. جلسه ای که باز هم در ساعت اداری برگزار شد.

***

پیدا کردن مواردی از این دست بسیار ساده است. طبیعتا عدم ذکر زمان برگزاری جلسات هم کاری آسان و قابل اجرا است. فرمانداری‌ها لا اقل می‌توانند در اخبار رسمی خود زمان صبح را به عنوان موعد تشکیل جلسات ذکر نکنند اما در غالب موارد همین‌قدر هم به خودشان زحمت نداده اند تا شان دستورات استاندار حفظ شود.

بررسی جلسات فرمانداری‌ها و ادارات دولتی گمان اینکه دستور استاندار گیلان توسط زیر مجموعه استانداری رعایت نمی‌شود را به یقین تبدیل می‌کند.

اما سوال اساسی این است؛ آیا دستور استاندار از ابتدا مطلبی تشریفاتی بود که فرمانداران با علم به تشریفاتی بودنش به روال سابق جلساتشان را در ساعات اداری برگزار می‌کنند؟ یا مشکل از حرف ناشنوی مدیران گیلانی است؟

پاسخ هر چه باشد، این مردم هستند که همچنان باید به بهانه‌های مختلف، منتظر خروج مدیران از جلسات و حل مشکلاتشان باشند.

انتهای پیام /

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی