Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22864
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۰ ب.ظ
از آخرین وضعیت چهار راه خاکیان تا عمده ترین پروژه های عمرانی و فرهنگی شهر
واران خبر: پس از برکناری شهردار قبلی شهر صومعه سرا و اتفاق های بعد از آن مسرور نژاد توسط اعضای شورای چهارم شهر صومعه سرا به عنوان شهردار شهر صومعه سرا انتخاب شد در حال حاضر که شورای شهر در روزهای پایانی خود است بر آن شدیم تا مصاحبه ایی تفصیلی با این شهردار جوان […]

واران خبر: پس از برکناری شهردار قبلی شهر صومعه سرا و اتفاق های بعد از آن مسرور نژاد توسط اعضای شورای چهارم شهر صومعه سرا به عنوان شهردار شهر صومعه سرا انتخاب شد در حال حاضر که شورای شهر در روزهای پایانی خود است بر آن شدیم تا مصاحبه ایی تفصیلی با این شهردار جوان داشته باشیم :

۱٫لطفا خودتان را معرفی کنید و از سوابق خود بگویید.

مرتضی مسرورنژاد هستم ، ۳۸ سال سن دارم. دارای مدرک تحصیلی مهندسی عمران می باشم و حدود دوازده سال است که در واحدهای نوسازی و مالی و درآمد شهرداری سابقه فعالیت دارم. اکنون به عنوان شهردار شهرستان صومعه سرا مشغول به خدمتگزاری می باشم.

۲٫نظر و دیدگاه شما به شهرستان صومعه سرا چگونه است؟

شهرستان صومعه سرا ویژگی های منحصر به فردی دارد که بنده به عنوان شهردار و قبول این مسئولیت، به خوبی این ویژگی ها را مورد بررسی قرار داده ام. یکی از ویژگی های منحصر به فرد شهرستان صومعه سرا خاک جلگه ای و وجود چندین هزار هکتار اراضی جنگل و شالیزار برنج و توتون و صیفی جات به صورت پراکنده و تالاب های سلکه و سیاه کیشم و سرخان گل و سیاه درویشان می باشد که از نظر زیست محیطی و اقتصادی اهمییت ویژه ای دارد.همچنین معماری وغذای های سنتی و محصولات بسیار زیادی دارد.از جمله آثار تاریخی شهرستان صومعه سرا می توان به پل خشتی گاز روبار با قدمت هزارساله واقع در ورودی شهر اشاره کرد که اکنون پروژه زیباسازی این مسیر در حال اجرا می باشد و علاقمندان به راحتی می توانند از این پل بازدید نمایند.غذاهای سنتی شهرستان صومعه سرا بدون اغراق نماد حفظ فرهنگ و سنت آداب و رسوم این شهرستان هستند.از جمله این غذاها می توان به آش اباتری و نان برنجی ، حلوای ضیابری و رشته و خوشکار که قدمت چند هزار ساله دارند اشاره کرد و همچنین انواع دوشاب یا همان محصولات شیره انگور که خواص دارویی بسیار زیادی نیز دارد.
دیگر محصولات شهرستان ، تولید نیشکر و توت فرنگی و همچنین کاشت درخت صنوبر و پرورش پیله ابریشم می باشد که در سال های اخیر با برپایی جشنواره های فرهنگی سعی شده است گردشگران و مسافران با این محصولات آشنا شوند.
در عرصه های هنری و مشاهیر و فرهیختگان و دانش و ورزش هم شهرستان صومعه سرا بسیار خوش درخشیده و نام آوران بسیاری را داریم که به تمام اینان واقف هستیم امیدوارم در آینده به اهداف بزرگتری برای پیشرفت شهر با همکاری همه مسئولین برسیم.

۳٫مشاور دارید؟ از نظرات جوانان و ایده های نو استقبال می کنید؟

بله مشاور دارم. تمام کارمندان و اعضای شورا مشاوران من هستند . اهم اصول کار شهرداری ابتکار و ایده های نو متناسب با سنت و ظاهر شهر می باشد و بنده تا جایی که بتوانم از ایده های جدید و خلاق استقبال می کنم و همیشه طرح های جوانان را مورد بررسی قرار می دهم اگر مورد قبول قوانین باشد تا جایی که بتوانم عملی و اجرا می کنم. همچنین برای پیشبرد اهداف و پروژه های شهرداری فراخوان ارسال طرح صادر نمودم و و درب شهرداری بر روی جوانان و مهندسان و خلاقان شهر باز است و مورد استقبال ما قرار خواهند گرفت.

۴٫عمده ترین پروژه های عمرانی و فرهنگی خودتان را بگویید.

به طور کل ۳۸ پروژه در سطح شهرستان اجرا شده و برخی نیز در حال اجرا و اتمام کار های نهایی می باشند که به صورت مختصر مهمترین این موارد را خدمت مردم عزیز شهر صومعه سرا بیان می کنم .

پروژه های اجرا شده:

مرمت و ایجاد روشنایی آرامگاه شهدای گمنام

ایجاد نورپردازی و زیرسازی بقعه آقا مهدی آقا

آبنمای بز کوهی در ورودی شعر

سنگ فرش کمربندی شهید بهشتی

سنگ فرش و آبنما و ایجاد فضای سبز میدان
ولیعصر

استخر آبنما در پارک کودک خیابان جعفری

پارک محله ها واقع در خیابان امام خمینی

مبلمان شهری و المان های جدید برای خیابان های سطح شهر

خانه روستایی

ساخت بلوار جاده کسماء برادران سرشاد و تعریض مسیر

روکش آسفالت کامل کوچه های حسینی پناه ، خانقاه،عمار،باقرنجفی و بسیاری از کوچه ها و خیابان های سطح شهر

 

پروژه های در حال اجرا:

معابر سازی و روشنایی و بازگشایی کمربندی به سمت جاده فشخام

بازگشایی خیابان پشت پارک به جاده ترانزیت

پروژه چهار راه خاکیان

احداث فضای سبز برای اسکان مسافران در ورودی شهر

ایجاد چمن مصنوعی در پارک کودک وتجهیز پارک ابریشم به وسایل بازی جدید

 

سنگ فرش پیاده رو های خیابان عربان و ایجاد پارک محله

فاضلاب میدان ولیعصر

پارک پل خشتی گاز روبار

ساخت سردرب ورودی شهر

ایستگاه آتشنشانی شعبه دوم

ایجاد پارک محله در لیموده و زیده سرا

احداث پارک جنگلی

۵٫ در برنامه های شما مهمترین محور توسعه پایدار شهرستان صومعه سرا چیست؟

مهمترین مفهوم توسعه ی پایدار در حفظ محیط زیست و توسعه ی متوازن در همه بخش ها می باشد.توسعه ی پایدار و همه جانبه در شهرستان صومعه سرا با توجه به ظرفیت رشد و منابع غنی نیازمند مطالعه و اجرای طرح می باشد و معتقدم نتایج مطالعات مشخص می کند چه سرمایه گذاری هایی در چه بخش ها و در چه مناطقی بایستی صورت گیرد و همچنین نتایج طرح ها مشخص می کند چه راهکارهایی را برای پیشرفت شهر باید ادامه دهیم.بنابراین باید عرصه تنگ ورود سرمایه گذار را کمی باز تر کنیم و از طریق منابع شهرمان با جذب سرمایه گذار رونق ایجاد کنیم.

 

۶٫درباره موضوع مهم طرح تفکیک زباله و اثرات آن در پیشرفت شهرستان چه صحبتی دارید؟

این وظیفه ماست که شهرمان را تمیز نگه داریم، نه تنها برای خودمان بلکه برای کسانی که به دیدن شهرمان می آیند و همینطور برای نسل های آینده که لازمه ی این امر فرهنگ سازی و تبلیغات متناسب با طرح تفکیک زباله می باشد. امروزه بسیاری از شهرهای پیشرفته جهان با اینکه شاید نصف منابع شهرهای استان گیلان و کشور را نیز نداشته باشند ، با طرح تفکیک زباله و کارخانجات بازیافت زباله توانسته اند پر در آمدترین شهرها باشند و از این راه بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران را جذب کنند و به حفظ محیط زیست نیز کمک نمایند.علاوه بر این ها تمیز نگه داشتن شهر می تواند در مسئله جذب گردشگر و ارتقاء سلامت مردم و جامعه نقش بسیار زیادی داشته باشد همانطور که می دانید مردم به شهرهای تمیز و مکان هایی که زیبا ساخته شده باشند بیشتر جذب می شوند و تمیز بودن شهر از طرفی هم باعث دور شدن حشرات و حیوانات می شود که به تنهایی در بحث بهداشت بسیار مورد اهمییت می باشد و همینطور درجه شهرمان را در عرصه استان و حتی کشور زبانزد می کند.برای این منظور باید با کمک همه مسئولین وارد عمل شویم و با ایجاد فضاهای سبز و درخت کاری و همچنین فرهنگ سازی نسبت به فواید تمیز نگه داشتن شهر و طرح تفکیک زباله آگاهی عمومی ایجاد کنیم. با ایجاد فرهنگ سازی و تبلیغات درست در بین شهروندان خصوصیات اخلاقی خوب و رفتار شهروندی مناسب ترویج می شود و از این ها مهمتر ویژگی مدیریت را در ما تقویت می کند و این باعث می شود موفقیت های بزرگتری برای شهر بدست آوریم.

۷٫ وضعیت چهار راه خاکیان چه شد آیا طرح نهایی برای این جاده بین المللی مطرح شده است؟
یکی از اهداف اصلی بنده در برنامه های آینده ، طرح چهار راه خاکیان می باشد که بسیار پیگیر بوده ام و صحبت های لازم با نماینده شهرستان جناب دکتر دلخوش هم انجام گرفته است و در حال بررسی های بیشتر و نقشه برداری و توپوگرافی می باشیم . قطعا در آینده با حمایت های آقای دلخوش حرکت بزرگی در چهار راه خاکیان صورت می گیرد که به مسئله جذب گردشگر شهرستان صومعه سرا کمک بسیار شایانی می شود.

۸٫میدان اصلی شهر هنوز نمادی در شان شهرستان صومعه سرا ندارد، آیا طرحی برای تغییر میدان مرکز شهرتصویب شده است؟

میدان یک واژه پارسی است و برای هر شهر می تواند نماد اصلی سنت و آداب و رسومش باشد و با ورود مسافران و گردشگران جلب توجه کند و یک شهر را به دیده عموم بگذارد. متاسفانه میدان اصلی شهرستان صومعه سرا در سال های اخیر هرگز به طرح مطلوبی نرسیده و جایگاه واقعی خود را ندارد. در حال حاضر با وجود اینکه طرح های زیادی به شهرداری ارائه شده است اما پس از بررسی های لازم مورد قبول واقع نشده و برای طرح های متناسب باز هم فراخوان صادر نموده ایم و منتظر یک طرح ایده ال برای اجرا هستیم…

۹٫بسیاری از شهروندان در امور شهرداری از عوارض و مالیات ها ابراز ناراحتی می کردند، صحبتی در اینباره دارید بفرمایید؟

در رابطه با عوارض و مالیات شهرداری خدمت شهروندان فهیم و عزیز شهرستان باید عرض کنم از زمانی که شروع به کار کرده ام عوارض انجام معامله حذف گردید و همچنین به دستور بنده و براساس پیگیری های متعدد عوارض سال های ۹۵-۹۶ براساس ارزش منطقه ای سال ۹۴ محاسبه می شود و اگر عوارض ارزش منطقه ای سال ۹۶ از سمت اداره دارایی ابلاغ گردد عوارض چند برابر خواهد شد.

۱۰٫سخن آخر

در صحبت های پایانی در رابطه با توسعه ی پایدار و متوازن شهرستان باید خدمت تمام مردم عزیز و مسئولین عرض کنم ثبات مدیرتی یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در رشد پایدار شهرستان خواهد بود. متاسفانه در سال های اخیر چه در سطح کشور و چه در سطح استانی و شهرستان مشاهده کرده ایم با تغییر دولت ها به صورت گسترده مدیران هم تغییر می کنند. اما نکته ای که حائز اهمییت می باشد اینست که با تغییرات پی در پی و عدم ثبات مدیریتی هرگز نمی توان پروژه های بلند مدت را برای رسیدن به توسعه شهرستان به عمل انجامید.چنانچه هدف همه مسئولین خدمت رسانی و بهبود شرایط آینده نسبت به اکنون باشد ، بدور از هر جناحی و با تحقیق و مطالعه عملکردهای گذشته دهیاران و شهرداران می توانند بهترین تصمیم صحیح را بگیرند. در پایان برای مردم عزیز و سربلند شهرستان صومعه سرا شهری بی مانند و بی همتا آرزو می کنم و امیدوارم خدمتگزار خوبی برای مردم شهرم باشم / خبرنگار : فتانه زارع درخشان

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ،

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی