Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23100
شنبه 3 فوریه 2018 | 21:41 ب.ظ
اسنپ عرصه ای نو برای فعالیت آنلاین/ عدم حمایت کافی منجر به استثمار رانندگان شده است
به گزارش واران، به نقل از ۸دی، اسنپ نخستین سرویس همسفری آنلاین است که در مدت کوتاه عرضه به خصوص در سطح پایتخت توانست جای خود را در میان مردم باز کند و به فاصله کوتاهی آژانس ها و تاکسی سرویس ها را با چالش جدی مسافر روبرو کند. مالک اسنپ کیست؟ «گروه اینترنت ایران» بزرگترین […]

به گزارش واران، به نقل از ۸دی، اسنپ نخستین سرویس همسفری آنلاین است که در مدت کوتاه عرضه به خصوص در سطح پایتخت توانست جای خود را در میان مردم باز کند و به فاصله کوتاهی آژانس ها و تاکسی سرویس ها را با چالش جدی مسافر روبرو کند.

مالک اسنپ کیست؟

«گروه اینترنت ایران» بزرگترین گروه کسب و کار اینترنتی در ایران است که در حال حاضر پنج کسب و کار اینترنتی را راهبری می‌کند و در حقیقت مالک آن‌ها به حساب می‌آید؛ پس از تاسیس در سال ۱۳۹۳، این گروه توانسته است تحولی بزرگ در روش خرید کاربران در کشور ایجاد کند. این گروه در حال حاضر علاوه بر «اسنپ»، «بامیلو» و «زودفود»، سامانه رزرو آنلاین هتل‌های ایران «پین‌تاپین» و سامانه جست‌وجوی هوشمند ملک «اسکانو» را نیز مدیریت می‌کند. شرکت ایرانسل نیز در سال ۱۳۹۵،  ۲۰ میلیون دلار در اسنپ سرمایه‌گذاری کرد.

این نرم افزار هم اکنون در تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، قم، تبریز، اهواز، بابل، ساری، قائمشهر، رشت، اراک و ارومیه فعال است.  در حال حاضر شهرام شاهکار مدیرعامل اسنپ می‌باشد.

محاسن و معایب اسنپ

کرایه اسنپ برای مسافران بسیار جذاب بوده و بهتر از آن دسترسی سریع مسافران به این سیستم آنلاین است، پرداخت الکترونیک از طریق گوشی یکی دیگر از جذابیت های اسنپ برای مشتریان است و توانسته کشور را به سمت الکترونیک شدن سوق دهد.

مهمترین عیب اسنپ بیکار شدن عده زیادی از آژانسی ها است شاید بهتر بود اسنپ برای رفع این مشکل آژانس ها را نماینده رسمی خود می کرد تا مشکل آنان نیز حل می شد.

عیب بزرگ دیگر اسنپ فراگیر شدن استفاده آن توسط همه اقشار مردم است به گونه ای که کسانی که شغل مسافرکشی و آژانس را به صورت تمام وقت انجام می دهند برای شان اسنپ دیگر به صرفه نیست زیرا عدم امکانات لازم از محل استراحت و صرف غذا گرفته تا زیاد شدن دست کسانی که از سر تفنن و درآوردن پول بنزین در ساعات پیک ترافیک تهران به سمت اسنپ آمده اند بازار را برای رانندگان واقعی خراب کرده اند.

مسئولان اسنپ باید تمهیداتی بیندیشند تا رانندگان واقعی را از رانندگان تفنی شناسایی کرده و تسهیلات بیشتری به رانندگان واقعی دهند، عیب دیگر اسنپ رها کردن افراد بسیاری که پیشه شان رانندگی است در حالی که این افراد هیچ نوع بیمه درمانی و کاری ندارند و در زمان مشکل هیچ کس هم به دادشان نمی رسد.

گفته می شود اسنپ باعث متضرر شدن رانندگان شده و از این راه سودهای کلانی را به جیب زده و قارچ گونه در حال رشد و افزایش در تمام کشور است.

بی شک مسئولان وزارت کار باید از کسب و کارهای نو حمایت کنند ولی نه به قیمت استثمار عده ای راننده که با کرایه ای کم و بدون هیچ گونه مزایا مجبور به گذران زندگی خود در خیابان ها هستند.

متأسفانه فرهنگ حمایت از کارگر در کشور ما به هیچ وجه وجود ندارد و تمام وزنه ها به سمت کارفرما سنگینی می کند، راننده ای که سال ها عمر خود را در خیابان ها می گذراند هیچ گونه حمایتی از طرف وزارت کار نمی شود و مجبور است بدون کمترین مزایایی و بدون هیچ گونه بیمه ای به استثمار اسنپ تن دهد.

تا زمانی که کار در کشور ما ارزش نیابد دولت هم به حمایت از کارگر برنمی خیزد و سرمایه داران روز به روز سرمایه دارتر و فقرا روز به روز فقیرتر می شوند و این همان اقتصاد غرب گرا و لیبرالی است که بارها کارشناسان از ان سخن گفته اند.

انتهای پیام/

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی