Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22260
پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۰ ب.ظ
افزایش ۱۵ درصدی سطح زیرکشت نیشکر در صومعه سرا
احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز اظهار کرد:امسال در  شهرستان صومعه‌سرا ۲۲ هکتار نیشکر کاری دارد که نسبت به سال گذشته حدود۱۵ درصد افزایش سطح زیر کشت داشته است. وی افزود: پیش بینی می‌شود حدود ۲۶ تن شکر سیاه با ارزش اقتصادی ۵۷۰ میلیون تومان از مزارع نیشکر کاری شهرستان استحصال شود. پادیاب گفت: […]

احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز اظهار کرد:امسال در  شهرستان صومعه‌سرا ۲۲ هکتار نیشکر کاری دارد که نسبت به سال گذشته حدود۱۵ درصد افزایش سطح زیر کشت داشته است.
وی افزود: پیش بینی می‌شود حدود ۲۶ تن شکر سیاه با ارزش اقتصادی ۵۷۰ میلیون تومان از مزارع نیشکر کاری شهرستان استحصال شود.

پادیاب گفت: اداره جهاد کشاورزی مزایایی همچون سوخت ،کلاس آموزشی را برای کشاورزان فراهم میکند و در نظر دارد تا در سالیان آینده با ارائه پروانه به کشاورزان آنها را زیرگروه مشاغل خانگی قرار دهد و از این طریق تسهیلاتی را در اختیار کشاورزان بگذارد
مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه کشاورزان نیشکر کار شهرستان از ارقام بومی نیشکر استفاده می‌کنند، گفت: کشاورزان برای مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی از هیچگونه سم یا کود شیمیایی استفاده نمی‌کنند و محصول شکر سیاه شهرستان کاملا ارگانیک است.

وی خاطرنشان کرد: در چندسال اخیر با توجه به تبلیغاتی که توسط رسانه‌ها انعکاس داده شده و همچنین قیمت مناسب نیشکر کشاورزان صومعه‌ سرا رغبت بیشتری برای این محصول صنعتی ارائه داده‌اند که پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده نسبت به کشت نیشکر اقدام نمایند.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی