Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22593
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۲ ق.ظ
اقدام تاسف باری که در فرهنگ شهروندی جای ندارد
واران خبر: یکی از مشخصه های شهر زیبا و با طراوت فضای سبز آن می باشد؛ در بسیاری از کشور های جهان برای هر شهروند سرانه فضای سبزی مشخص میکنند و شهرداری ها و یا سازمانهای مربوط وظیفه دارند تا این سرانه را تامین کنند. در کشور عزیز ما نیز تا حدودی چنین است و […]

واران خبر: یکی از مشخصه های شهر زیبا و با طراوت فضای سبز آن می باشد؛ در بسیاری از کشور های جهان برای هر شهروند سرانه فضای سبزی مشخص میکنند و شهرداری ها و یا سازمانهای مربوط وظیفه دارند تا این سرانه را تامین کنند.

در کشور عزیز ما نیز تا حدودی چنین است و سعی شده تا جایی که امکان دارد فضای سبز برای شهروندان توسط شهرداری ها ایجاد شود.

ایجاد فضای سبز در شهر کاری پسندیده و قابل ستایش است اما آنچه مهم است مراقبت بعد از کاشت است؛ آبیاری ،هرس و یا تعویض خاک گیاه است که معمولا توسط ماموران زحمت کش شهرداری انجام میگیرد.

اگر وظایف شهرداری به خوبی انجام پذیرد نوبت به وظیفه شهروندان میرسد که چگونه با این فضای سبز برخورد خواهند کرد که این وظایف عبارت است از راه نرفتن روی چمنها ،نشکستن شاخه درختان و له نکردن گل ها!

قبل از سال نو شهرداری صومعه سرا اقدام به ایجاد فضای سبز و کاشت گلهای فراوان در سطح شهر کرد که حال و هوای شهرمان را در آغاز سال نو تغییر داد.

تا اینجا شهرداری وظایفه خود را انجام داد و فضای سبز و چشم اندازهای زیبای را برای شهروندان ایجاد کرد، اما متاسفانه چندی پیش عکسی در گروه های تلگرامی شهرستان صومعه سرا دست به دست میشد که در آن فردی در حال چیدن گل های لاله در میدان ولیعصر صومعه سرا بود.

این تصویر بسیار ناراحت کننده نشان که در زیر مشاهده میکنید فردی را در حال چیدن گلهای لاله با پیاز گل در خیابان ولیعصر صومعه سرا را نشان میدهد .

باید دانست که این فضای سبز حق مردم شهر است و با آسیب به آن علاوه بر تخریب اموال عمومی و تضییع بیت المال چهره شهر نیز به زشتی میرود.

امیدواریم مردم شهر صومعه سرا با دیدن چنین صحنه های اعتراض خود را به شخص خاطی اعلام کنند و با امر به معروف و نهی از منکر شخص را متوجه کار اشتباهش بکنند.

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی