Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23110
سه‌شنبه 13 فوریه 2018 | 23:42 ب.ظ
امتناع واحدهای شهرداری از انجام تحقیق و تفحص مالی!/ ماجرای قهر کردن شهردار در جلسه با شورای تامین!
به گزارش واران، شامگاه گذشته(دوشنبه) جلسه علنی شواری شهر صومعه سرا با حضور شهردار این شهرستان برگزار شد و مشکلات شهر و مردم و برنامه های در دستور کار شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.     حسن ارشاد رئیس شورای شهر صومعه سرا در آغاز جلسه ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: از همه […]

به گزارش واران، شامگاه گذشته(دوشنبه) جلسه علنی شواری شهر صومعه سرا با حضور شهردار این شهرستان برگزار شد و مشکلات شهر و مردم و برنامه های در دستور کار شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

حسن ارشاد رئیس شورای شهر صومعه سرا در آغاز جلسه ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: از همه ی مردم شهرستان صومعه سرا بابت حضور پرشور و کم نظیرشان  در راهپیمایی ۲۲ بهمن که از همیشه بیشتر بود تشکر می کنیم.

وی ضمن اشاره به درخواست شورا از شهرداری درباره تحقیق و تفحص از پروژه های این نهاد خواستار پیگیری شهردار شد و افزود: متاسفانه واحدهای شهرداری صومعه سرا برای انجام تحقیق و تفحص همکاری نمی کنند درخواست می کنیم در خصوص تعیین تکلیف ملک و املاک شهرداری نیز همه ی موارد بصورت کلی به شورای شهر ارائه گردد تا هم  رسیدگی به آنها تسریع شود و هم ما بتوانیم به مردم عزیز اطلاع دهیم که میزان ملک و املاک شهرداری در دست مردم چقدر است و قیمت ها چقدر است و در چه مرحله ای از وصول مطالبات قرار داریم.

ارشاد گفت: اعضای شورا حق تحقیق و تفحص از شهرداری را دارد و حتی قانونا می تواند از طریق یک شرکت حسابرسی شهرداری را مورد حسابرسی قرار دهد.

 

در ادامه جلسه مجید صانعی عضو شورای شهر صومعه سرا ضمن تبریک ایام دهه فجر، ایام فاطمیه را تسلیت گفت و اظهار داشت: از شهرداری تقاضا داریم تا در ایام شهادت حضرت زهرا شهر را آذین بندی کنند تا رنگ و بوی ایام فاطمیه را به خود بگیرد و مثل سال قبل نشود که واقعا فضای شهر در شان ایام شهادت بی بی دو عالم نبود.

وی با اشاره به  اینکه کمتر از یک ماه و نیم به پایان سال مانده است افزود: از شهردار محترم خواهش می کنیم لایحه بودجه شهرداری صومعه سرا در سال ۹۷ را ارائه کنند تا ما هم بتوانیم قبل از آغاز سال جدید کارهای قانونی آن را انجام داده و تصویب کنیم تا برای سال بعد مشکلی نداشته باشیم.

صانعی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار و نیروهای شهرداری بابت تلاش های شان در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد گفت: از شهرداری درخواست داریم یک تلاش دوباره ای بکنند تا باقی مانده این سگ های ولگرد که واقعا مزاحمت برای مردم ایجاد کرده اند از سطح شهر جمع آوری شوند.

عضو شورای شهر صومعه سرا با بیان اینکه آقای شهردار قول داده بودند پلیس ساختمان را راه اندازی کنند تصریح کرد: اگر نیروهای جدید هم استخدام نکرده اید درخواست داریم از همان نیروهای فعلی شهرداری برای نظارت و ارائه گزارش تخلفات و ساخت و سازهای غیر مجاز استفاده کنید.

وی با اشاره به مشکلات شهر در حوزه سد معبر اظهار داشت: متاسفانه هنوز مشکل اسکان دست فروش ها علی الخصوص نیسان های دست فروش حل نشده است، تقاضا داریم اینها را در ورودی شهر اسکان دهید تا زمانی که بازارچه دائمی ساخته شود، اینگونه مشکل مردم هم حل خواهد شد.

صانعی با تاکید بر اینکه بعضی از امور شهرداری مورد شائبه بعضی از اعضای شورا و بعضا مورد اعتراض مردم واقع شده است اظهار کرد: بر اساس ماده ۸۱ قانون وظایف و اختیارات شوراها اگر یک سوم اعضای شورای شهر تحقیق و تفحص در هر یک از امور مربوط به وظایف شهرداری، سازمان ها و شرکت های وابسته را لازم بدانند تقاضای خود را به صورت کتبی به رئیس شورای شهر تسلیم می کنند، تقاضا هم از طرف اعضا به رئیس ارائه شده، ایشان هم به کمیسیون مربوطه ارسال کرده اند، کمیسیون هم موظف بود ظرف دو هفته اطلاعات را از ارگان های مورد نظر بگیرد، اما طبق شنیده های ما بعضی از واحدهای شهرداری از ارائه آمار و اطلاعات به کمیسیون امتناع می کنند.

وی با اشاره به اینکه دلیل این امتناع پایان سال مالی ذکر می شود گفت: خواهش ما این است که سریع تر انجام بشود، چون ما هم طبق قانون مسئول پاسخگویی به مردم هستیم، این هم نص صریح قانون است، اگر کمیسیون این اطلاعات را کافی نداند بعد باید از شرکت حسابرسی استفاده کنیم، اگر واقعا بحث طبقه بندی هست نیاز به ارسال قرارداد ها نیست، قرار شد دو نفر از کمیسیون برنامه و بودجه بیایند در شهرداری و همانجا بررسی کنند.

سرشاد عضو شورای شهر صومعه سرا در ادامه با اشاره به مراجعه رانندگان تاکسی جهت مشکلی که با تعاونی حمل و نقل دارند اظهار داشت: در حق راننده های تاکسی صومعه سرا بی مهری هایی شده است، تا کنون چند بار مراجعه کرده اند و مشکلشان حل نشده، از شهردار خواهش مندیم با مدیر عامل حمل و نقل به همراه رانندگان جلسه ای برگزار کنید و مشکل این عزیزان را حل نمایید.

وی با اشاره به مراجعات فراوان جهت مشکل ماده ۱۰۱ افزود: در دوره گذشته آقای آقاجانی شهردار سابق جدولی را تهیه کرده بودند که الان شهرهای همجوار از آن استفاده می کنند و راهگشاست، تقاضا داریم این مشکل ماده ۱۰۱ را پیگیری کنید، البته در دوره گذشته سازمان بازرسی به این جدول ایراد گرفت و نگذاشت اجرا شود.

عضو شورای شهر صومعه سرا ضمن درخواست از شهردار جهت نوسازی مبلمان شهری و فضای سبز در ایام پایانی سال و انجام زیباسازی فضای شهری گفت: خواهش می کنیم اضافه کار و پاداش نیروهای خدماتی را هم پرداخت کنید تا مقداری از زحماتشان جبران شود.

حمید رحیمی عضو شورای شهر صومعه سرا در ادامه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و تقدیر از حضور مردم در ۲۲ بهمن اظهار داشت: مردم مانند همیشه نشان دادند کنار مسئولین هستند، امیدواریم انشالله مسئولین هم مشکلات مردم را حل بکنند و نشان بدهند در کنار مردم هستند.

عضو شورای شهر صومعه سرا گفت: منتظر دستور حضرتعالی جهت رسیدگی به حسابهای شهرداری هستیم تا هم مسئول حسابداری آمادگی داشته باشد و هم واحد های دیگر آمادگی پاسخگویی به سوالهای ما را داشته باشند.

وی با اشاره به درخواست اعضای شورای شهر مبنی بر رسیدگی حساب های شهرداری افزود: لطفا به واحد های شهرداری دستور بدهید با شورای شهر همکاری کنند و آمادگی برای پاسخگویی داشته باشند.

رحیمی با بیان اینکه ایام عید نزدیک است اظهار کرد: از شهردار تقاضا داریم برنامه های خود را برای زیباسازی فضای شهر اعلام بکنند تا ما هم بتوانیم این برنامه ها را به مردم انعکاس دهیم.

عضو شورای شهر صومعه سرا با تاکید بر اینکه مردم منتظر گزارش ۱۰۰ روزه شهردرای از اقدامات انجام شده هستند گفت: هر چند اقدامات صورت گرفته را در ملاقات های مردمی و بصورت چهره به چهره اعلام کرده ایم اما می خواهیم بصورت مکتوب هم در اختبار مردم بگذاریم تا کاملا و دقیق در جریان کارهای شهرداری قرار بگیرند.

وی در پایان از شهردار درخواست کرد گزارش مزایده چوب در پارک کودک را به مردم ارائه دهد و بگوید که این مزایده در چه وضعیتی قرار دارد.

 

شهردار صومعه سرا در ادامه جلسه ضمن تشکر از حمایت های اعضای شورا در دوران مسئولیتش اظهار داشت: ما وارث یک مقدار بدهکاری از دوره قبل شهرداری هستیم که تا حدود ۸۰۰ میلیون تومان از آن را به پیمانکاران پرداخت کرده ایم و برای پرداخت سایر بدهکاری ها نیز به دنبال وصول مطالبات شهرداری از مردم هستیم.

ناصر حقیقی ضمن بیان اینکه تلاش می کنیم انشالله آذین بندی شهر در ایام فاطمیه در شان خانم فاطمه زهرا باشد گفت: انشالله لایحه بودجه نیز تا قبل از آغاز سال جدید به شورا ارائه می گردد تا قبل از سال تعیین تکلیف بشود.

وی با اشاره به اینکه برای جمع آوری سگهای ولگرد تا کنون جلسات فراوانی با نهاد های مربوطه از جمله محیط زیست گذاشته ایم اظهار کرد: تا کنون راهکارهای متفاوتی ارائه شده است، یک راهکار بیرون بردن از محوطه شهر است، یک راهکار زدن آمپول به آنهاست که البته خب اخلاقی نیست، یک راهکار هم این است که مکانی برای جمع آوری آنها اختصاص دهیم که خب امکان مالی آن را نداریم اما به هر صورت در حال پیگیری برای رفع این مشکل هستیم.

شهردار صومعه سرا با اشاره به درخواست شورا مبنی بر تشکیل پلیس ساختمان تصریح کرد: یکسری نیرو برای تشکیل این واحد اضاقه کرده ایم، در حال تشکیل کمیسیون ماده ۷۷ هم هستیم و انشالله تا چند وقت دیگر کار را آغاز می کنیم.

حقیقی با بیان اینکه برخی نهادها در مسئله سد معبر دخالت می کنند گفت: در خصوص حل مشکل سد معبر برنامه کامل داریم، اعلام هم کرده ایم که نیروهای شهرداری از هرگونه تنش و درگیری پرهیز کنند، حتی اگر به شخص شهردار توهین شد کسی با مردم برخورد نامناسب انجام ندهد.

وی ضمن اشاره به اینکه در صدد تامین مکان برای حل مشکل نیسان های دست فروش هستیم اضافه کرد: رانندگان تاکسی و تعاونی حمل و نقل واقعا معضلی برای شهر شده است، آخرین باری که این موضوع در جلسه با اعضای شورای تامین در شورای ترافیک مطرح شد بنده از شدت ناراحتی قهر کردم و به معاون فرماندار گفتم دیگر در این جلسه شرکت نمی کنم، چند سال است این موضوع مطرح است و هیچکس کاری انجام نمی دهد برای رفع مشکل آن، که بعد گفتند شما بیایید ما سعی می کنیم مشکل را حل کنیم و الحمدلله امروز به من اعلام شد که مشکلات راننده ها در حال پیگیری است و قرار است که حل بشود.

شهردار صومعه سرا با بیان اینکه ماده ۱۰۱ گیرهای اداری دارد تصریح کرد: متاسفانه تفسیر ها از این ماده متغییر است، با چند شهردار دیگر شهرستانهای استان قرار جلسه ای گذاشته ایم تا راهکارها را بررسی بکنیم و به یک نتیجه واحد برسیم تا نه کار غیر قانونی صورت بگیرد و حق شهرداری را ببخشیم و نه حق شهروندان پایمال شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه به دلیل بدهکاری هایی که داشتیم فقط اقدام به نوسازی و ترمیم و انجام پروژه های فضای سبز در نقاط استراتژیک شهر کردیم گفت: متاسفانه در شش ماهه دوم سال برای انجام پروژه های آسفالت شهری به دلیل شرایط جوی دچار مشکلات فراوانی هستیم، مثلا برای همین آسفالت روبروی بیمارستان امام خمینی تاکنون با ۳ پیمانکار قرارداد بستیم و هیچ یک مصالحشان خوب نبود، حتی به دو پیمانکار اعلام کرده ایم پولتان را هم نمی دهیم چون این پول بیت المال است.

وی با تاکید بر اینکه قول می دهیم در آغاز سال بعد چند خیابان اصلی را بصورت فنی و اصولی آسفالت کنیم اظهار کرد: چند پروژه اساسی هم برای سال بعد در دستور کار داریم، یکی نوسازی میدان اصلی شهر که واقعا در شان شهر نیست، یکی بازگشایی چند خیابان اصلی در شهر اعم از خیابان صراط، خیابان حوزه علمیه و .. که اگر این خیابان ها بازگشایی شوند آورده خوبی برای شهر خواهند داشت و انشالله اگر شورا همکاری کند و اینها انجام شود یک یادگاری خوبی از ما برای مردم باقی خواهد ماند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در صدد ساخت یک پارک به نام پارک مفاخر در جنب دانشگاه آزاد از سال بعد هستیم گفت: انشالله برای فرارسیدن سال نو هم خانه روستایی را تکمیل می کنیم، هم ایستگاه های تاکسی و چند دیوار را رنگ آمیزی می کنیم و هم یک سرویس بهداشتی پشت خانه روستایی احداث خواهیم کرد و زین پس ظوری سرویس بهداشتی ها را می سازیم که با مشکلات دزدیده شدن وسایل داخل آن دیگر روبرور نشویم.

به گزارش واران، قبل از آغاز جلسه رسمی شورای شهر اعضای شورا پای صحبت های مردم و مشکلاتشان نشستند که مهمترین مراجعه کنندگان رانندگان تاکسی بودند که از دست مدیرعامل تعاونی حمل و نقل میرزاکوچک که مدیریت تاکسی ها را برعهده دارد گله مند بودند.

انتهای پیام/

 

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی