Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 19902
پنج‌شنبه 13 آگوست 2015 | 14:21 ب.ظ
انتخاب اصلح
انتخاب غواصان و انتخاب ما
انتخاب، سرآمد وبسترتحول برای اینده است، پس در انتخاب آگاهانه عمل کنیم، چگونه انتخاب کنیم باچشم، گوش، عقل، دانش ، هوش، خرد جمعی، با قطب نما ،پول، عکس، نماگرها، تصمیم اگاهانه ورهنمود ولی مرید ومراد زمانه و….بچه ها در کربلای ۴ دست بسته راه را انتخاب کردند.

آژانس خبری صومعه سرا: طلیعه ورود به کانون خانواده وزندگی اجتماعی با گشودن زبان آغاز می شود اما راه رفتن در این جامعه با مسیرهای متخلف با انتخاب  ادامه خواهد یافت.

چه سعادت ارزشمندی است که والدین در اولین حضور ما در عرصه جامعه می گویند راه مدرسه را  انتخاب کن وگام بعدی دراین سنگر تعلیم وتربیت  می گویند آدرس دانشگاه را انتخاب کن والبته سازندگان این نسل ها  در خیلی از مسیر ها  فقط سرفصل ها را نشان می دهند که مشق گرانبهای  این درس اخلاق ، جوانمردی وپایداری ،ایثار ،دین مداری ورشد وشکوفایی معنویت را در فرزندان نهادینه می کند .بدین سان انتخاب جزء محورهای اصلی جغرافیایی اندیشه ،تفکر انسان در سرتاسر مسیر زندگی  کاربرد دارد. زهی سعادت است که” انتخاب خردمندانه ” مسیرزندگی و آینده را  مشخص نماید تا هم در دنیا منشاء خدمات یرای جامعه باشد و هم در آخرت از فیض برکات الهی بهره مند شود.

b00000062

بچه های رزمنده در کربلای ۴دست بسته راه  کربلا را انتخاب وبا خدا معامله کردند. با قطب نمایی که امام  ره  مسیر را نشان داده بود  انتخاب کردند. سنگرسازان بی سنگر یا دعا و ذکر مادران و پدران شهداء هدف را انتخاب کردند . اما امروز عده ی با طبل و شیپور در شهر،بخش،روستا وشهرستان و در فضای بی انتهایی مجازی  کاروان  راه انداخته اند ..که ای مردم بیایید ما را انتخاب کنید.چگونه و چی را انتخاب کنید نه !از برنامه خبری نیست!از هدف فقط صندلی چهارساله است!فراخوان بزنید! افراد را بیاورید !به سمت تشکل ها و گروه ها مجازی و غیره رسمی و سازمان های غیر رسمی بروید!با وعده ونوید امتیاز….بگوید من را انتخاب کنند، عکس ام را بزرگ کنید، در بازار،کوچه ،خیابان، بازار،مسجد بگویید مدرک من…این است….عکس مرابا بزرگان…فرهیختگان چاپ کنید…تا من را انتخاب نمایند..کاربران ،سرگروه ها و جوانان را جمع کنید تا من سخنرانی کنم…تا بگویم در مجامع، کمیته ها،شورا ها وهیات ها  در جریان تمام امور ، کارشناس و صاحبنظرهستم ..نمی گویند چه برنامه ی برای آینده، مردم، جوانان وتوسعه روستا،بخش ،شهر واستان دارم .معیار و شاخص انتخاب من برای خدمت به مردم وکوشش برای  راحت زندگی مردم است نه در رفاء زندگی کردن خودم است.!! آنها راهی را انتخاب کردند تا تمامیت ارضی کشور، امنیت، ناموس مردم در آسایش زندگی کنند .واز همه نیاز ها و زرق وبرق و امکانات دنیا چشم پوشی کردند و دست بسته آن راه را انتخاب کردند تا در تاریخ جاودانه بمانند. ولی خدایا این پیام شهداست که آنهایی الان خود را به مردم تعرفه می کنند وزمین و زمان را به وصل کرده و می گویند مرا انتخاب کنید!! برای لب های متحرک پشت تریبون قدری عشق به مردم، برای گام های مانده در تردید قدری عزم به خدمت به مردم، تا برای زخم ها مرحم،برای اخم ها لبخند،برای چشم های نگران آسایش روحی،برای جوانان جویا امید ، برای پدران ومادران چشم براه عمل عنایت بفرما وبرای عزم های مانده هم اراده ی استوار همراه با ایمان مرحمت فرما ! تا همچون بچه های رزمنده کربلای ۴و۵ که از رسیدن به سن تکلیف، با انتخاب خود به تکلیف شان عمل کردند.

نوشته: محمد رضا عارفی راد
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها: ، ، ،

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی