Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21675
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۱:۴۹ ق.ظ
بازهم قطع درخت در صومعه سرا/سریالی که قسمت آخر ندارد
واران خبر:محیط زیست هدیه و موهبت الهی است که حفاظت از آن نخستین وظیفه بشر و شاید مهم ترین رسالت انسان باشد. محیط زیست سالم نه تنها به سلامت انسان کمک می کند، بلکه امکان بهره برداری مناسب از مواهب الهی مستتر در آن برای رفع نیازهای بشری را فراهم می سازد و از این […]

واران خبر:محیط زیست هدیه و موهبت الهی است که حفاظت از آن نخستین وظیفه بشر و شاید مهم ترین رسالت انسان باشد. محیط زیست سالم نه تنها به سلامت انسان کمک می کند، بلکه امکان بهره برداری مناسب از مواهب الهی مستتر در آن برای رفع نیازهای بشری را فراهم می سازد و از این رو حفاظت از محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

درخت و درختکاری یکی از اعمال پسندیده و تاکید شده در دین اسلام است و در روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است که می فرمایند: لا تَقطَعُوا الِّثمارَ فَیَبعَثُ اللّه‏ُ عَلیکُمُ العَذابَ صَبّا. درختان میوه را قطع‏ نکنید، که خداوند بر سر شما عذاب سختى فرو مى‏ریزد .

متاسفانه در چندین سال اخیر شاهد کاهش سرانه فضای سبز در گیلان بوده ایم که زیر سایه بی توجهی مسئولین روز به روز از وسعتش کاسته میشود و به بهانه های مختلف قطع میگردد.

متاسفانه روز گذشته در یک اقدام تاسف بار چند اصله درخت تنومند واقع در کمر بندی صومعه سرا  توسط شهرداری این شهر قطع شد که بازتاب فراوانی در فضای مجازی این شهرستان داشت.

اینکه چه کسی دستور این اقدام را داده است هنوز مشخص نیست زیرا پس از نامه معاونت حقوقی مجلس در رابطه با تایید حکم عزل شهردار هنوز شورای شهر تصمیمی بر ادامه فعالیت شهردار نگرفته و هنوز معلوم نیست شورای شهر این دستور را صادر کرده و یا شهردار اینگونه تصمیم گرفته است.

البته باید گفت در هر دوصورت مردم صومعه سرا که یکی از حامیان سر سخت طبعت و محیط زیست هستند در گروه ها و کانال های تلگرامی این اقدام را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی مسئولین در این رابطه هستند.

 sowme-tree (1)sowme-tree (2)sowme-tree (3)sowme-tree (4)sowme-tree (5)sowme-tree (6)

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی