Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21401
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۵ ق.ظ
برای ماهیگیری در صومعه‌سرا به کدام رودخانه برویم؟
در این روزها در رودخانه های صومعه سرا میتوان ماهی هایی با نام های: سیاه کولی،کاس کولی(ماهی سفید رودخانه ایی)، زردپر، آمور،کپور و… صید کرد.

از قدیم انسان ها برای سیر کردن شکم خود و خانواده به شکار میرفتند، انسانهای اولیه که کارشان جنگیدن با حیوانات عظیم الجسه بود کاری سخت در پیش داشتند و گروهی به شکار میرفتند.

با گذشت زمان و شناخت حیوانات مختلف، دیگر شکار کردن کم رنگ شد و انسان به سمت پرورش حیوانات برای مصرف خود شد،اینطور زحمت شکار را نیز نمیکشید و هر حیوانی را که میخواست میخورد!!

گوشت ماهی نیز همیشه در بین شکارچیان طرفداران خود را داشت این طرفداران بیشتر اوقات به دنبال ماهی های تازه و طبیعی هستند هرچند بعضی وقت ها ماهی پرورشی را هم به دندان میکشند اما طبیعی چیز دیگری است.

ماهیگیری در کشورهای مختلف یکی از محبوب ترین نوع شکار محسوب میشود حتی مسابقات بزرگی نیز در این رابطه برگزار میشود و به بهترین ماهیگیر جایزه میدهند؛ باید بدانیم گرفتن ماهی در فصل خاص انجام میگیرد و ماهیگیران باید توجه داشته باشند که گرفتن زیاد ماهی باعث انقراض آنها شده و شاید آیندگان نتوانند در رودهای خود این موجود دوست داشتنی را داشته باشند.

صومعه سرا به دلیل وجود رودخانه های متفاوت همیشه یکی از مکانهای دوست داشتنی برای ماهیگیران بوده و این موضوع باعث شده بسیاری از شهرهای مختلف برای ماهیگیری به این شهرستان ورود کنند.

در اینجا قصد داریم تا چند نقطه خوب را برای ماهیگیری به شما معرفی کنیم تا هر زمان که بارانی میبارد روزهای بعد از بارش را مهمان صومعه سرا باشید و با رعایت قوانین زیست محیطی به شکار ماهی بپردازید.

در گام اول شما نیاز به قلاب دارید، قلاب در گذشته یک چوب بلند بود که بر سر آن نخ نایلن می بستند و با قرار دادن طعمه در سوزن قلاب شروع به ماهی گیری میکردند

امروز اما دیگر از چوب استفاده نمیشود و از قلاب های آنتنی مورد استفاده قرار میگیرد که در سایز های مختلف در بازار موجود است(مانند تصویر زیر)

KASUGO-3908_L

شما همینطور به نخ نایلون ،چوب پنبه،سرب و سوزن قلاب نیز نیاز دارید که می توانید همراه چوب قلاب از مغازه دار دریافت کنید، این سه قلم به شکل ها و اندازه های مختلف موجودند معمولا اگر از مازه داران صومعه سرایی بپرسید آنها شما را راهنمایی میکنند از این مغازه ها میتوانید طعمه هم دریافت کنید (تصویر زیر مربوط به این سه قلم جنس است)

varan111

گام دوم برای ماهیگیری پیدا کردن جایی مناسب برای شکار است در صومعه سرا شما میتوانید با رفتن به روستاهای زیر و کمی جستجو در کنار رودخانه ها مکانی مناسب برای نشستن و ماهیگرفتن را پیدا کنید.

۱- رودخانه سیاه درویشان از دهستان شیخ محله

۲- تولم شهر پایین تر از پل سه خواهران روستای ماتک

۳- رودخانه ازگم از توابع بخش کسما

۴- رودخانه روستای میانده از توابع کسما

۵- رودخانه نوخاله واقع در روستاهای نوخاله بالا و پایین

در این رودخانه ها شما میتوانید ماهی هایی با نام های: سیاه کولی،کاس کولی(ماهی سفید رودخانه ایی)، زردپر، آمور،کپور و… صید کنید.

شکارچیان عزیز توجه داشته باشند که شکار بی رویه آبزیان باعث انقراض آنها میشود پس خواهش مند است به اندازه نیاز خود برای یک روز از رودخانه ها صید کنید.

منبع: واران نیوز
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۱

  1. چابک

    رودخانه های بیشتری وجود دارد که قابل ماهگیری است

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی