Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23108
یکشنبه 11 فوریه 2018 | 23:05 ب.ظ
برخی در پیروزی انقلاب خیلی موثر بودند اما چون از ولایت فاصله گرفتند دچار ریزش شدند/ اگر بعضی ها رهبر شده بودند امروز خبری از انقلاب نبود
به گزارش واران، حجت الاسلام پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری شامگاه شنبه در مسجد امام حسین(ع) صومعه سرا با بیان اینکه یکی از رویش های مهم انقلاب شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی بود اظهار داشت: یک زمانی برای کشور ما بیگانگان تصمیم می گرفتند ولی بعد از انقلاب دیگر این خط […]

به گزارش واران، حجت الاسلام پروایی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری شامگاه شنبه در مسجد امام حسین(ع) صومعه سرا با بیان اینکه یکی از رویش های مهم انقلاب شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی بود اظهار داشت: یک زمانی برای کشور ما بیگانگان تصمیم می گرفتند ولی بعد از انقلاب دیگر این خط دهی از خارج وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای اروپایی تصمیماتشان را به سردمداران کشور تحمیل می کردند افزود: اما به برکت انقلاب دست آمریکا و اروپا قطع شده است و دیگر آنها برای ما تصمیم نمی گیرند.

پروایی با بیان اینکه بعد از انقلاب حاکمان کشور با رای مردم انتخاب می شوند و به غیر از رئیس جمهور که مستقیما توسط مردم انتخاب می شود، رهبری هم با واسطه توسط مردم انتخاب می شود گفت: اما اینکه آن کسی که انتخاب می شود صالح باشد یا فاسد آن نقص بر می گردد به انتخاب مردم، ولی به هر حال مردم نقش آفرین هستند.

نماینده مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه یک زمانی بود برای نفت و سرمایه های ملی هم قدرت های خارجی برای ما تصمیم گیری می کردند تصریح کرد: اما الان خود ملت تصمیم گیری می کنند، هرچند معضلات و بی عدالتی هایی وجود دارد که باید به آن اعتراف کنیم، که البته نباید باشد و این برازنده حکومت اسلامی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه نباید بگویند قبل از انقلاب وضعیت فرهنگی بهتر بود افزود: اگر بین جوانهای انقلابی و مومن با جوانهای قبل از انقلاب در بازار و دانشگاه و حوزه نسبت سنجی بشود قطعا می فهمیم وضعیت بعد از انقلاب بهتر از گذشته است و استقلال فرهنگی و سیاسی و اقتصادی تقریبا محقق شده است، و اگر مشکلاتی هم وجود دارد به علت تقصیر و یا قصور برخی از افراد است.

 

حجت الاسلام پروایی با بیان اینکه آزادی که مد نظر ماست یعنی آزادی در سایه اسلام و قرآن تصریح کرد: آزادی به معنای بی قانونی نیست، آزادی به معنای اباحی گری و اینکه هرکس هرچه دلش می خواهد انجام بدهد نیست، بی حیایی و بی حجابی آزادی نیست.

نماینده مجلس خبرگان با اشاره به انتقاد و اظهار نظر در خصوص مسئولان به عنوان یکی از مظاهر آزادی بعد از انقلاب گفت: شما می بینید حتی در دیدار با رهبری هم به همه مسئولان انتقاد می کنند و هم به خود رهبری انتقاد می کنند و رهبری هم متواضعانه می گوید ما که معصوم نیستیم و ممکن است تقصیر یا قصوری داشته باشیم و از خدا می خواهیم تقصیرات ما را ببخشد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان شاه کسی نمی توانست جلوی شاه بماند تصریح کرد: اگر کسی قبل از انقلاب می خواست جلوی شاه بماند و به ارکان حکومت انتقاد بکند پدرش را در می آوردند.

حجت ااسلام پروایی با اشاره به اینکه یکی از عوامل مهم ریزش بی بصیرتی است اظهار داشت: خیلی ها قبل از انقلاب و یا اوایل انقلاب انقلابی بودند اما بعد ها که دیدند مطامع آنها تامین نمی شود به مخالفت با انقلاب برخواسته و دست به ترور زدند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه خاصیت فتنه این است که حق با ناحق مخلوط شده و فضا غبار آلود می شود گفت: وقتی در جنگ صفین می آمدند سراغ امیرالمومنین و از ایشان می پرسیدند حق با کیست، حضرت می گفتند بروید از عمار بپرسید، هرچند این از مظلومیت علی (ع) است که عمار که باید پیش او لنگ بیاندازد و شاگرد اوست حق بودن علی را اثبات کند ولی خب به هر حال وجود افراد با بصیرت کمک کننده است.

وی با اشاره به اینکه منشاء فتنه ۸۸ بی بصیرتی بود افزود: رهبری فرمودند ما در سال ۸۸ از انقلاب دفاع کردیم نه از شخص، حالا یک کسی ۸ سال امورات مملکت در دستش بوده اما بعد از اینکه مسئولیتش تمام شده می شود مخالف خوان انقلاب، مهم این است که تا آخر بمانی.

پروایی با بیان اینکه اگر رهبری انقلاب به دست بعضی افراد می افتاد دیگر خبری از انقلاب تاکنون نبود اظهار کرد: رهبری جامعه اسلامی باید یک ویژگی های خاصی داشته باشد که آن ویژگی خاص در مقام معظم رهبری هست.

وی با بیان خاطره ای از زبان آیت الله خاتمی در خصوص نظر مراجه درباره رهبر انقلاب گفت: آقای خاتمی اخیرا اعلام کردند که حضرت آیت الله وحید خراسانی گفته اند هیچکس مثل آقا نمی تواند رهبری کشور را برعهده بگیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه خیلی ها در زمان جبهه و جنگ رزمنده بودند و ممکن است جانباز هم شده باشند اما دنیا طلبی آنها را از امام و رهبری جدا کرد افزود: حب دنیا باعث ریزش می شود، عمر سعد هم همبازی امام حسین بود ولی به خاطر ملک ری در مقابل امام حسین ایستاد و سر امام حسین را از تن جدا کرد، هرچند وقتی رفت پیش عبیدالله بن زیاد او به عمر سعد گفت تو بخاطر ملک ری به امام حسین که فرزند زهرا و پیغمبر بود رحم نکردی بعد به من رحم می کنی، فلذا او نه به دنیا رسید نه به آخرت و خسرالدنیا و آلآخره شذ.

وی با تاکید بر اینکه برخی از افراد بودند که در پیروزی انقلاب خیلی موثر بودند اما در طول مدت انقلاب دچار ریزش شدند تصریح کرد: یکی از عوامل مهم ریزش فاصله گرفتن از ولایت است، هرکس از علی و پیامبر و قرآن و عترت فاصله گرفت دچار ریزش می شود، داعش هم زائیده فاصله گرفتن از علی است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی