Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22830
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۹ ب.ظ
تاریخ آغاز به کار دوره پنجم شوراهای شهر و روستا مشخص شد
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قانون اصلاح قانون انتخابات شوراها پس از تایید شورای نگهبان مراحل نهایی خود را می‌گذراند، گفت که عملا اصلاحیه این قانون به شوراهای فعلی نمی‌رسد و به نظر می‌رسد زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر و روستا بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریور […]

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قانون اصلاح قانون انتخابات شوراها پس از تایید شورای نگهبان مراحل نهایی خود را می‌گذراند، گفت که عملا اصلاحیه این قانون به شوراهای فعلی نمی‌رسد و به نظر می‌رسد زمان آغاز به کار دوره پنجم شورای شهر و روستا بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریور ماه خواهد بود.

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ طبق قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای زمان آغاز به کارشوراها ۱۲ شهریور پیش بینی شده بود. اما مجلس اخیرا اصلاحیه در این قانون داشت که شروع به کار شوراها ۱۴ مرداد مصوب شد.

وی افزود: درحال حاضر اصلاحیه قانون انتخابات شوراها از سوی شورای نگهبان تایید شده اما پس از تایید شورا قانون باید به مجلس ابلاغ شود و مجلس در نامه ای به دولت ابلاغ کند و دولت نیز باید ظرف سه روز آن را در روزنامه رسمی به چاپ برساند و پس از چاپ در روزنامه رسمی قانون پس از دو هفته قابلیت اجرایی خواهد داشت.

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به این که قانون عطف به ماسبق نمی‌شود و اصلاحیه قانون شوراها نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند به نظر می‌رسد عملا شروع به کار ۱۴ مرداد نخواهد بود و قانون قبلی که زمان آغاز به کار را ۱۲ شهریور پیش بینی کرده اجرا شود.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از اعضای شوراها سردرگم هستند و هنوز مراجع رسمی مثل دولت پاسخ نداده‌اند که زمان آغاز به کار ۱۲ شهریور و ۱۴ مرداد است اما نهایتا چون اصلاحیه قانون مراحل نهایی خود را برای اجرا طی می کند و هنوز در روزنامه رسمی چاپ نشده عملا بیش از دو هفته به طول می انجامد زمان آغاز به کار شوراها ۱۲ شهریور خواهد بود.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی