Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22189
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۷ ب.ظ
تاکنون آنفلونزا پرندگان در شهرستان مشاهده نشده
واران خبر: رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا در جلسهستاد بحران شهرستان صومعه سرا  با اشاره به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: این نوع آنفلوآنزا جزء نوع یک طبقه بندی بوده که با توجه به متغیر بودن خاصیت ژنتیکی آن٬ احتمال انتقال به انسان وجود دارد. مهدی بهروزی با تأکید برضرورت توجه ویژه نسبت به […]

واران خبر: رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا در جلسهستاد بحران شهرستان صومعه سرا  با اشاره به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: این نوع آنفلوآنزا جزء نوع یک طبقه بندی بوده که با توجه به متغیر بودن خاصیت ژنتیکی آن٬ احتمال انتقال به انسان وجود دارد.

مهدی بهروزی با تأکید برضرورت توجه ویژه نسبت به کنترل این ویروس، افزود: در حال حاضر استان های مازندران، قم، البرز، تهران، بخشی از قزوین، زنجان و آذربایجان شرقی درگیر این نوع بیماری هستند.

وی با بیان اینکه استان گیلان در این خصوص در محاصره استان های مبتلا به این بیماری قرار دارد، گفت: در شهرستان رودسر دو نمونه مثبت مشاهده شده که در حال پیگیری است.

رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا به وضعیت شهرستان در این خصوص اشاره و خاطرنشان کرد خوشبختانه تاکنون نمونه مبتلا به این بیماری در شهرستان صومعه سرا مشاهده نشده است.

وی تصریح کرد: اگر این ویروس با آنفلوآنزای انسانی ترکیب و از سطح بین گونه ای فراتر رود قابلیت انتقال ۵۰ درصدی به انسان دارد.

به گفته این مسئول تمام تلاش مسئولان حوزه دامپزشکی استان و به خصوص شهرستان این بوده که این بیماری از گونه وحشی به بومی و سپس صنعتی انتقال نیابد.

بهروزی در ادامه به اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در شهرستان با همکاری بسیج اشاره کرد و یادآورشد: در این خصوص ۱۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان تحت آموزش قرار گرفتند.

وی افزود: در اجرای این طرح بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن نیوکاسل در سطح شهرستان مصرف شده است.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی