Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21975
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۴ ق.ظ
تعزیه قوم بنی اسد و حضرت رقیه(س) در ضیابر برگزار شد
به گزارش خبرنگار واران خبر، از شب دوزادهم به مدت دو شب تعزیه‌ای در منزل مرحوم رضوی برپا شد که  از اذان مغرب به بعد طبالان مشغول به طبل زدن در این منزل شدند تا مردم را برای حضور در این مراسم دعوت کنند. از طرفی ۵ نفر ازجوانان در حالی که صورت‌های خود را […]

به گزارش خبرنگار واران خبر، از شب دوزادهم به مدت دو شب تعزیه‌ای در منزل مرحوم رضوی برپا شد که  از اذان مغرب به بعد طبالان مشغول به طبل زدن در این منزل شدند تا مردم را برای حضور در این مراسم دعوت کنند.

از طرفی ۵ نفر ازجوانان در حالی که صورت‌های خود را پوشانده‌  و پا برهنه بودندکوچه‌های این منطقه را می‌دویدند و با صدای بلند می‌خواندند ما به دفن شهدا امده‌ایم…تا مردم با شنیدن صدای آنان آماده رفتن به تعزیه شوند.

تعزیه در شب اول، مربوط به جدال و جمال که انگشتر و کمربند امام حسین(علیه السلام) را به سرقت می‌برند بود و در ادامه جوانانی که سر و صورت خود را پوشانده بودند با بیل و حصیر وارد صحنه شدند و با خواندن ما به دفن شهدا آمده‌ایم تعزیه جمع‌آوری پیکر شهدا و دفن آن توسط امام سجاد (علیه السلام) و قوم بنی اسد را برای حاضران اجرا کردند.

در شب دوم، تعزیه حضرت رقیه، همسر یزید و سخنرانی حضرت زینب(سلام الله علیها) در کاخ یزید برگزار شد و اکثر مردم با در دست داشتن نان و خرما در این مراسم حضور می‌یابند و از حاضران پذیرایی می‌کنند.

22-1

22-2

22-322-422-622-722-9

22-1022-1122-12

22-1322-1422-15

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی