Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22641
جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۷ ق.ظ
تعطیلی تنها کارخانه تولیدکننده کامپاوندهای پلی اتیلنی کشور در ماسال / رکود، اشتغالزایی ۱۰۰ نفره را به هیچ بدل کرد
به گزارش واران خبر به نقل از ماسال نیوز، شرکت تولیدی آرشام پویش پلیمر که تیرماه سال ۹۵ با حضور استاندار گیلان و تبلیغات پر سر و صدایی در شهرک صنعتی ماسال افتتاح شد، هم اکنون نیمه تعطیل است. یک منبع آگاه اقتصادی  در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: این شرکت عملا اشتغالی نداشته […]

به گزارش واران خبر به نقل از ماسال نیوز، شرکت تولیدی آرشام پویش پلیمر که تیرماه سال ۹۵ با حضور استاندار گیلان و تبلیغات پر سر و صدایی در شهرک صنعتی ماسال افتتاح شد، هم اکنون نیمه تعطیل است.
یک منبع آگاه اقتصادی  در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: این شرکت عملا اشتغالی نداشته است. خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنید پس از افتتاح توسط استاندار گیلان، شرکت رو به تعطیلی رفت. الان هم هرچند عملا اعلام تعطیلی یا ورشکستگی نکرده باشند اما با سر زدن به شرکت خودتان متوجه می شوید اساسا درب کارخانه را هم باز نمی کنند چه برسد به کار.

برای بررسی صحت این موضوع خبرنگار ماسال نیوز در این واحد صنعتی حضور یافت.  شرکت در روز اداری و ساعات صبح کاملا بسته و تعطیل بود. یکی از افراد حاضر در اطراف این شرکت به خبرنگار ماسال نیوز گفت: “شرکت مدتهاست عملا تعطیل است و کسی در آن شاغل نیست. بیخود وقتتان را تلف نکنید!”.

تنها شرکت تولید کننده این محصول در ایران / ۱۰۰ نفر اشتغالزایی خواهیم داشت! / ۸ میلیارد تسهیلات ارزی صرف شده است

این شرکت تنها تولید کننده کامپاوندهای پلی اتیلن و پلیمرهای مهندسی در ایران بود. در حال حاضر کشورمان وارد کننده محض این محصول است.
در صورت تکمیل این پروژه، آرشام پلیمر به تنهایی توان تامین کلیه مواد مورد نیاز در این حوزه برای کشور را داشت  و ایران را از واردات این محصول بی نیاز می‌کرد.

علی منتظری مدیر کل اداره صنعت و معدن استان گیلان در زمان افتتاح این شرکت در گفتگو با رسانه ها با بیان اینکه برای مجتمع مذکور ۱۴ میلیارد تومان توسط بخش‌ خصوصی سرمایه‌گذاری انجام شده است، افزود: هشت میلیارد تومان تسهیلات ارزی برای ورود تجهیزات به واحد تولیدی مذکور پرداخت شده است.
وی میزان اشتغالزایی نهایی مجتمع صنعتی‌ تولیدی آرشام پویش پلیمر ماسال را ۱۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: این مجتمع نخستین کارخانه تولیدکننده مواد اولیه مورد استفاده در صنعت کابل‌سازی و لوله‌سازی با دانش فنی بومی است.

***

شوی رسانه ای افتتاح و دیگر هیچ / رکود دامن همه را می گیرد

حال سوال اساسی این است که اگر چنین سرمایه گذاری وسیعی در آرشام پلیمر صورت گرفته است چرا اکنون به تعطیلی کشیده شده است؟ چرا باید این محصول که کاملا هم وارداتی است، در ایران تولید نشود؟ تکلیف ۱۰۰ نفر اشتغالزایی برای مردم ماسال چه می شود؟  آیا “شوی رسانه ای افتتاح” تنها نصیب مردم گیلان از افتتاح چنین شرکت هایی است؟ آیا رکود، علت اصلی تعطیلی چنین واحدهایی است یا دلالان وارد کننده، اجازه ادامه فعالیت به چنین کارخانجاتی را نمی دهند؟

در هر صورت این دولت است که باید پیگیر و پاسخگوی بیکاری و رکود بی سابقه در گیلان و واردات محصولات غیرضروری باشد.

انتهای پیام /

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی