Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 2822
جمعه 20 جولای 2012 | 18:05 ب.ظ
تغییر و تحول عجولانه مدیران صومعه سرا به نفع شهرستان نیست!
  خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): جوامع مختلف بخصوص جوامع پیشرو همواره سعی دارند از طرق مختلف مشارکت مردم در امور حکومت را جلب کنند و مشارکت فعال مردم در گروهها و نهادهای مختلف نشان از هوش اجتماعی و سیاسی آنها دارد. بی شک کشورما نیز به دلیل داشتن مشارکت بالای سیاسی و اجتماعی و تواناییهای فردی منحصر […]

 

خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): جوامع مختلف بخصوص جوامع پیشرو همواره سعی دارند از طرق مختلف مشارکت مردم در امور حکومت را جلب کنند و مشارکت فعال مردم در گروهها و نهادهای مختلف نشان از هوش اجتماعی و سیاسی آنها دارد. بی شک کشورما نیز به دلیل داشتن مشارکت بالای سیاسی و اجتماعی و تواناییهای فردی منحصر به فرد از جوامع صاحبنظر و باهوش دنیا محسوب شده و این مهم بر کسی پوشیده نیست. اما چرا با این وجود، همواره در کشور مشکلاتی وجود دارد و استان گیلان نیز که منبع سرشار امکانات و استعداد خدادادی است مشکلاتی دوچندان در کشور داشته و صد البته شهرستان صومعه سرا نیز در این استان سردمدار مشکلات و کاستیهای مختلف است؟

به گزارش صومعه سرا نیوز، حقیقت اینست که هرچقدر باندهای سیاسی و تشکیلات جناحی در  جایی گسترده باشد به همان میزان از ظرفیتها کاسته شده و توان مدیریتی افراد صرف فعالیتهای باندی و جناحی شده و کمتر مجالی برای انجام کار و بهبود امور میماند. استانی که در آن کافیست یک نماینده مجلس عوض شود، استاندار جابه جا شود یا دولت تغییر کند تا همه سطوح مدیریتی آن از بالا تا پایین دستخوش تغییر و تحول شود، بهتر از وضع موجود نصیبش نمیشود و چشم انداز بهتری هم نمیتوان بر آن متصور بود.

در این میان گویا صومعه سرا گوی سبقت را از همه ربوده و سرعت تغییر تحول مدیریتی در آن با سرعت نور برابری میکند و در عوض سرعت پیشرفت و ترقی در آن اصلاً به چشم نمی آید. هرچند تغییر و تحول همیشه بد نیست و تغییرات در لایه های ضعیف‌تر موجب شتاب در اجرای کارها میشود اما باید دید ملاک تغیر و ممیز کردن افراد، توان مدیریتی و عملکرد آنها بوده و یا خط و مشی سیاسی و جهت گیری سیاسی آنها این تغییرات را رقم زده است.

صومعه سرا در شرایطی انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی را پشت سر گذاشت که همواره بیمی از تغییرات عجولانه و تحولات نابجا در آن وجود داشت و نگرانیهای مختلفی از جانب دلسوزان شهرستان از گوشه و کنار به گوش میرسید.

اما اتفاقات از همان روزهای اول به شکل دیگری رقم خورد و منتقدین نماینده جدید اولین کسانی بودند که از صحبتهای نماینده شهرستان شگفت زده شدند. در شرایطی که عموم مردم همانند دوره های قبل انتظار تغییرات عجولانه در سطوح مدیریتی را داشتند اما اولین صحبتهای نماینده جدید در شورای اداری بارقه هایی از امید را به جهت رسیدن به وضعی مطلوب و پایدار که در آن تصمیمات بدور از احساسات و هیجان گرفته شود را به دنبال آورد.

ایشان عنوان کردند که به تغییر و تحولات مدیریتی فکر نمی‌کنند و راه مسئولان قبلی را ادامه می‌دهند، چیزی که حامیان تصمیمهای عجولانه و تغییرات وسیع را در شهرستان خوشحال نساخت اما مردم را امیدوار کرد که انتخاب درستی انجام داده اند و مسیر را به درستی انتخاب کرده اند.

اما با این حال دیری نپایید که شهرستان شاهد تغییراتی در سطوح مدیریتی شد و تغییر روسای ادارت ورزش و جوانان، راه و هلال احمر از این دست تغییرات بود. کم کم شایعه وجود تیمی که بدنبال تغییرات گسترده در شهرستان است قوت گرفت و صحبت از گزینه های بعدی تغییر به میان آمد، گویا در یک برنامه مدون و حساب شده تغییراتی به طور فشرده برنامه ریزی شده و سعی بر تغییرات کلان در شهرستان دارد.

روندی که از روی باندبازی و جهت گیریهای سیاسی تا بدین حد عجولانه دست به تغییر و تحول میزند، قطعاً برای سالهای بعد شهرستانی با شکاف گسترده مدیریتی و جناحی خواهد ساخت و به چند صدایی منجر خواهد شد، که فضا را برای کارکردن بدون حاشیه هر روز تنگ تر و تنگ تر میکند. در این میان دود این جهت گیریها و بازیهای سیاسی به چشم مردم و شهرستان خواهد رفت و صومعه سرا بیش از پیش به حاشیه خواهد رفت ومشکل نیز دوچندان خواهد شد.

روندی که جریان حاکم را برآن داشته تا به سرعت تغییرات را در شهرستان دنبال کند این بار دست به تولم شهر برده و به دنبال تغییر گزینه مسئول ورزش بانوان بخش تولمات است. تولمات که از شهرهای کوچک اما مستعد در امر ورزش است سالهاست به دور از هرگونه امکانات و تجهیزات به کار خود ادامه میدهد و بسیاری از کارهای انجام گرفته توسط مسئول وقت ورزش بانوان آن از هزینه های شخصی و علاقه وی به پیشرفت ورزش بانوان این شهر نشأت گرفته است.

ده سال عضویت در شورای تولم شهر، یک دوره ریاست شورای تولم شهر، ده سال مسئول ورزش بانوان بخش تولمات، نائب رئیس وقت شورای شهرستان، عضو شورای حل اختلاف شهرستان، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تولم، خزانه دار شهرداری، مدیر انجمن شعر بخش تولمان و بسیاری دیگر از این دست از سوابق خانم فرح بخش به عنوان مسئول ورزش بانوان بخش تولمات است. سوابقی که جدای از یک سابقه کاری در بسیاری از موارد نشان دهنده حمایت مردمی از ایشان به عنوان یک چهره کارساز در بخشهای مختلف میباشد.

عملکرد ایشان نیز در این پست از پس سالها قابل تقدیر است، چنانکه معرفی فروزان تقی زاده به عنوان عضو تیم ملی سپک تاکرا به جامع وررش، افتخارات تیم کاراته بانوان تولمات در مسابقات استانی و کشوری، معرفی مربی به تیم هندبال بانوان کشور، برگزای جام رمضان بمدت ده سال در تولم شهر (چنانکه حتی بخش مرکزی صومعه سرا از آن بی بهره است)، انجام هزینه های شخصی برای اعزام تیم ها در رشته های مختلف ورزشی به مسابقات استانی در بخش بانوان و آقایان، نصب پرده وبنر به عنوان تشویق و اهدای جوایز به قهرمانان و مدال آوران تولمات با هزینه شخصی، برگزاری همایش های عمومی ورزشی بدون هرگونه کمک مالی از تریت بدنی شهرستان، خرید  وسایل و امکانات داخل سالن با هزینه ی شخصی و برخورد قاطع با مربیان متخلف در تولم شهر را میتوان از فعالیتهای ایشان در ده سال مدت مسئولیت ایشان برشمرد.

 اما امروز بیم آن میرود تا جریان حاکم که به دنبال اعمال تغییرات احساسی و شتاب زده است دست به تغییر در این بخش نیز بزند. تغییری که بیشتر از آنکه تواناییهای فنی و مدیریتی بر آن حاکم باشد نشانه هایی از بازیهای جاحی متداول در این شهرستان دارد.

صومعه سرا نیوز امیدوار است که روند حاکم بر شهرستان به گونه ای پیش رود که واقعاً اصلح ها بر سر کار باشند و هر کجا توان کار مناسب و قدرتمند بود نیازی به تغییر در آن نباشد. و اینها همان چیزهایی هستند که نوید بخش تغییرات مثبت و گامهایی پیشرو در این شهرستان هستند و قطعاً دلسوزان و حامیان صومعه سرایی آباد و سرآمد بدنبال آن هستند.

مولایمان حضرت علی (ع) در زمان خلافت خود و هنگامی که مالک اشتر را به امارت مصر منصوب نمود، برای وی چنین نوشت: ای مالک، بدان که تو را به بلادی فرستاده‌ام که پیش از تو دولت‌ها دیده، برخی دادگر و برخی ستمگر و مردم در کارهای تو به همان چشم می‌نگرند که تو در کارهای والیان پیش از خود می‌نگری و درباره تو همان گویند که تو درباره آنها می‌گویی و نیکوکاران را از آنچه خداوند درباره آنها بر زبان مردم جاری ساخته، توان شناخت.

باید که محبوبترین کارها در نزد تو، کارهایی باشد که با میانه‌روی سازگارتر بود و با عدالت دم سازتر و خشنودی رعیت را در پی داشته باشد زیرا خشم توده‌های مردم، خشنودی نزدیکان را زیر پای بسپرد و حال آنکه، خشم نزدیکان اگر توده‌های مردم از تو خشنود باشند، ناچیز گردد.

خواص و نزدیکان کسانی هستند که به هنگام فراخی و آسایش بر دوش والی باری گران‌اند و چون حادثه‌ای پیش آید کمتر از هر کس به یاری‌اش برخیزند و خوش ندارند که به انصاف درباره آنان قضاوت شود. اینان همه چیز را به اصرار از والی می‌طلبند و اگر عطایی یابند، کمتر از همه سپاس می‌گویند و اگر به آنان ندهند، دیرتر از دیگران پوزش می‌پذیرند. در برابر سختیهای روزگار، شکیباییشان بس اندک است. اما ستون دین و انبوهی مسلمانان و ساز و برگ در برابر دشمنان، عامه مردم هستند، پس، باید توجه تو به آنان بیشتر و میل تو به ایشان افزونتر باشد.

از شتاب کردن در کارها پیش از رسیدن زمان آنها بپرهیز و نیز، از سستی در انجام‌دادن کاری که زمان آن فرا رسیده است و از لجاج و اصرار در کاری که سررشته‌اش ‌ناپیدا بود و از سستی کردن در کارها، هنگامی که راه رسیدن به هدف باز و روشن‌است، حذر نمای پس هر چیز را به جای خود بگذار و هر کار را به هنگامش به انجام‌ برسان.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها:

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۱۶

 1. ابراهیم مسافری

  جناب خوش دل نیوز …. مردم شهرستان صومعه سرا صرفا بخاطر تغییر وتحولات مدیریتی به جناب آقای مهند س خصوصی رای دادن نه بخاطر چیز دیگر آیا نباید تغییر وتحول در این شهرستان صورت پذرد جل الخالق…. البته چاپ نظرات اینجانب شجاعت میخواهد که در سایت شما خبری نیست شما انتقاد پذیرنیستیدصرفا میخواهید با انتقاد از بقیه این چهارسال را با عذاب ودرد سپری کنید غیراز اینه؟

 2. روابط عمومی

  جناب آقای مسافری، با سلام و احترام، خبرگزاری صومعه سرا یک رسانه مستقل و آزاد است و آمادگی دارد تا همه مطالب و نظرات همشهریان محترم را انعکاس دهد، اما رعایت شرط احترام به اشخاص و عدم بکارگیری از الفاظ نامناسب و حفظ شأنیت و شخصیت افراد باید مورد توجه ما و جنابعالی باشد. با سپاس

 3. سید محسن

  عجله کردن و الک کردن مردم و تغییر سریع صاحبان مسند هیچموقع به نفع هیچکس نبوده، حتی سران مغول در ایران این کار رو نکردند، پایین خبر خیلی حساب شده کلام مولا علی آورده شده، به نظر من اگر به گفته های بزرگان دینی مون نظیر همین صحبتهای عالمانه مولامون علی عمل کنیم این همه مشکل در جامعه نخواهیم داشت، سرافراز باشید یا حق

 4. احمد

  برادر مسافری شما با همه مشکل دارید؟ دلخوش خصوصی فرماندار شهردار بخشدار روئسای ادارات همه بدند؟ خوب کیه؟

 5. pedram

  این چه صیغه ای که یه مدته به همه میگن دلخوش نیوز؟ یعنی هیشکی نباید از دلخوش چیزی بزاره؟ خوب حرف بقیه رو هم بزارند میشن فلانکس نیوز! یعنی همه تعطیل کنند برن خونه؟ نمیشه که

 6. مصطفی

  با سلام خدمت مدیریت سایت
  خدمت برادر محترم عرض کنم که آقای رضایی در سن خدمتی ۳۳ سالگی باز نشست شدند. مسئول قبلی هلال احمر انفصال از خدمت شد . مسئول ورزش آقای ابراهیمی شخص غیر ورزشی بود که جامعه ورزش از او را نمی خواستند در نتیجه آقای آموزگار فوق لیسانس تربیت بدنی قهرمان آسیا و جهان از ستاد آقای دلخوش ریاست را به عهده گرفت.
  خانم فرحبخش چهره غیر ورزشی بود که هیچ تجربه ورزشی و قهرمانی از ورزش ندارد و با این سن بالا فکر نکنم بتواند قهرمان ورزشی شود اما در شب انتخابات وروز انتخابات فرد موثری در خرید .. بود که قهرمان نشد! میبخشید یک سری حقایق را گفتم.
  مسئول یهداشت شهرستان توسط یاران گمنام عزل شد که کاملا قضیه مفصری دارد.
  اما اینها کسانی بودند که در دوره آقای دلخوش آمده بودند.
  حتی آقای محرمی ریاست آب و فاضلاب هم استفائ خودش را نوشته است که همین روز ها هم مسئول جدید آب و فا ضلاب روستایی هم تودیع می شود .
  در ضمن اکثر مسئولین شهرستان صومعه سرا تا جند ماه آینده باز نشست یا جند سال قبل باز نشست بوده اند که با اصرار نماینده گذشته در مسند امور باقی مانده اند.
  حال آقای مهندس خصوصی در اولین جلسه شورای اداری اعلام نمودند که با هیچ کس مشکلی ندارد اما اگر کسی به مردم خیانت کند بدون تعارف تغییر خواهد کرد.
  به شما هم توصیه می کنم توجه واضحی به عملکرد نماینده وقت صومعه سرا داشته باشید سعی کنید از گذشته کمتر صحبت و به آینده شهرمان فکر کنید.
  مهندس م ث

 7. ب م

  خصوصی چوب همین تندرویهای اطرافیانش رو میخوره وگرنه خودش گفته بود که قصد انجام تغییر نداره اما باید حواسش به اطافیانش باشه

 8. نا خدا

  خصوصی کی شود مانند دلخوش…از الان نامه های مردم رو پس میزنه. برید از مردم مرجغل بپرسید…دلخوش که ار مردم رو برگردوند اقاالایان طرفدار خصوصی

 9. علوی

  این مسافری سایتای دیگه هم پیغام میذاره …بهش بگید که آدم که به خودش پنالتی نمیزنه…دیروز یه چیز میگفت امروز یه چیز دیگه…اگه واسه شورا هم کاندیدا شه رای نمیاره این فرد گمنام…در حالیکه خودشو واسه ریاست جمهوری کاندید کرده بود…البته اشکالی هم نداره…ولی معلومه این آقا سایز هم نداره… هر سایتی یه کامنت میزاره.مدعی هم هست. 🙂

 10. تالیا

  شغل نخواسستیم حد اقل یکبار صدای نماینده مون از |پشت تلفن بشنویم راضی هسیم بگید تلفنش رو باز بذاره

 11. یک صومعه سرایی

  اقای مسا فری شما مشکلات شخصی خودتون با مسئولین ۸سال قبل شهر با مردم شهر حل نکنید…

 12. رهگذرمقیم

  سلام به تمامی اهالی صومعه سرا:
  آنچه مسلم است تغییرات درمدیریت های شهری حق مسلم هرنماینده منتخب بمنظورایفاء صحیح تعهدات زمان انتخابات میباشد. چه خوب است جناب آقای مهندس خصوصی نگاهی هم به عملکرد بعضا”مغرضانه وغیرقانونی … وسایرعوامل زیردست خود بیاندازند.

 13. ماگمادوف

  صومعه سرا در منجلاب از مدیریت افراد نابلدفرو رفته بود و باید طغیان بوجود بیاد به شرطی که مدیریت جدید گند نزنند !

 14. حسن

  آقای خصوصی بالاخره ما نفهمیدیم مشکل ما صنایع را چه کسی باید دنبال کند یااصلا بهشما گزارش میشود؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. نظری

  سلام آقای مسافری عزیز از شما متشکرم که صبحت های سازنده و درستی داشتین

 16. نظری

  ببینید دوستان این سایت، این سایت در حال بیان حقیقت شهرمان است اما سئوالاتی که شما میکنید مسئولیت این سایت قادر به پاسخ گویی نمی باشد چون اصلا در مسند امور نیستند و تمام فکرش تخریب عملکرد نماینده است هنوز هم صحبت مرغ های ماشینی را می کند اصل تشویق را یاد بگیریم البته مسئول سیاسی سایت بسیار از بینش پایینی برخوردار هستند چون نمی داند کدام حرف به نفع یا ضرر می باشد شاید این مطلب را … نوشته است حالا خود میدانی این نظر را ثبت کن یا نکن …

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی