Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22923
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۳ ب.ظ
توزیع ۱۱۵ بسته حمایتی و آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند
واران خبر :عزیز خادم شریف در بازدید مدیرکل اوقاف گیلان از بقاع شهرستان صومعه سرا ، از توزیع ۱۱۵ بسته حمایتی و آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند در سال تحصیلی جدید خبر داد . وی افزود : اجرای طرح مهر تحصیلی به منظور ترویج فرهنگ کمک به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی، مناطق محروم و […]

واران خبر :عزیز خادم شریف در بازدید مدیرکل اوقاف گیلان از بقاع شهرستان صومعه سرا ، از توزیع ۱۱۵ بسته حمایتی و آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند در سال تحصیلی جدید خبر داد .
وی افزود : اجرای طرح مهر تحصیلی به منظور ترویج فرهنگ کمک به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی، مناطق محروم و روستایی، ایتام و از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش است.
وی خاطرنشان کرد : سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۱۲ بقعه متبرکه و شاخص این شهرستان برگزار می‌ شود.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه گیلان در بازدید از بقاع متبرکه صومعه سرا گفت : حساسیت در مورد فرهنگ وقف در جامعه باید ایجاد شود .
حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده به نقش رسانه در اشاعه فرهنگ وقف اشاره و اظهار کرد: بیشترین شفاف سازی مالی در اداره اوقاف و امور خیریه صورت می گیرد بطوری که تمامی نیات واقفان با درصد ها و سندهای اجاره ای در سیستم یکپارچه قابل مشاهده است .
وی با اشاره به اهمیت وقف گفت: فرهنگ وقف توسط رسانه ها ، روحانیون و نخبگان در جامعه نهادینه می شود و این عوامل باعث رشد وقف های جدید با نیات جدید شدند.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه گیلان ، به روز نمودن اجاره بهای موقوفات و پروش نسل قرآنی و انجام کارهای فرهنگی در بقاع متبرکه را از جمله اقدامات صورت گرفته عنوان کرد .
حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه بیش از ۹۳۰ بقعه متبرکه گیلان میزبان زائران در طول سال است افزود : وجود بقاع شاخص استان در میان جاذبه های دیگر از جمله جنگل و کوه ، دریا فرصت مناسبی به ما می دهد تا این نقاط را به صورت راهبردی به جامعه بشناسانیم .
امام جمعه شهر گوراب زرمیخ هم به فعالیت های اداره اوقاف در این شهر اشاره و اظهار کرد : روحیه انقلابی ، انقلابی فکر کردن و انقلابی ماندن سه عنصر مهم مدیریت جامعه ما است که امروز بشدت احساس می شود .
حجت الاسلام حمید رضا جلالی افزود : اقدامات فرهنگی و قرآنی خوبی توسط اوقاف در گوراب زرمیخ انجام شده است که می باید تداوم یابد.
وی افزود : در بخش گوراب زرمیخ موقوفات زیادی وجود دارد که با همکاری اداره اوقاف با دیگر دستگاهها بسیاری از مشکلات مرتفع شده است .
وی تصریح کرد : باید از ظرفیت های بقاع متبرکه در بحث گردشگری بیشتر استفاده شود .
به گزارش ایرنا مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان به همراه امام جمعه گوراب زرمیخ ، شهردار گوراب زرمیخ و مسوولان از بقعه های آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ ، بقعه متبرکه سیدعبدالله و سید ابراهیم دهنده ، و برخی از موقوفات دیگر بازدید کرد .
شهرستان صومعه سرا با وسعتی حدود ۵۶۴ کیلومتر مربع متشکل از سه بخش مرکزی ، تولمات و گوراب زرمیخ با دارا بودن بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶۳ بقعه متبرکه و۱۲ بقعه شاخص و بیش از۲۳۰ مسجد در ۲۵ کیلومتری غرب گیلان واقع شده است .

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی