Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21525
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۶ ق.ظ
جمع‌آوری ۲۵۰ میلیون تومان زکات در صومعه‌سرا
مسئول زکات صومعه‌سرا با بیان اینکه ۲۵۰ میلیون تومان زکات مستحبی و فطره در چهار ماه نخست امسال جمع‌آوری شده است، گفت: میزان جمع‌آوری زکات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد رشد داشته است.

حجت‌الاسلام علی افسرده، مسئول زکات صومعه‌سرا با بیان اینکه در قرآن کریم ۳۲ بار کلمه زکات و برکت به کار برده شده است، اظهار کرد: خداوند ۲۴ بار کلمه زکات را در کنار نماز به کار برده که این امر نشان از اهمیت زکات است.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای که مردم آن به زکات اعتقاد دارند از رحمت خداوند بهره‌مند می‌شوند و به‌واسطه این مهم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه رفع می‌شود، افزود: پرداخت زکات بهترین راه‌حل حلال کردن اموال است.

مسئول زکات صومعه‌سرا گفت: نهادینه شدن این امر که مسئله‌ای بسیار مهم و حیاتی است وظیفه و رسالت همه ما در هر لباس بوده چراکه از دستورات دین مبین اسلام است.

حجت‌الاسلام افسرده با بیان اینکه در چهار ماه نخست سال جاری حدود ۲۵۰ میلیون تومان زکات مستحبی و فطره در این شهرستان جمع‌آوری شده است، تصریح کرد: این میزان زکات جمع‌آوری شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: زکات مستحبی شامل کل محصولات کشاورزی مانند برنج است و از مرغداران و پرورش دهندگان ماهی، مرغ و ماهی دریافت و به فقرا و نیازمندان همان محله که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) یا سازمان بهزیستی هستند، توزیع می‌شود.

مسئول زکات صومعه‌سرا با بیان اینکه با زکات جمع‌آوری شده خدمات گوناگونی به مددجویان کمیته امداد صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در یکصد و ۲۴ روستای صومعه‌سرا یک رابط افتخاری و شورای زکات فعالیت می‌کنند که در دبیرخانه دارای پرونده هستند و وظیفه شورای زکات جمع‌آوری زکات محله و رساندن به دست نیازمندان همان منطقه است.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی