Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22135
سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۸ ب.ظ
جیب مردم منبعی برای درآمدزایی سودجویان/فریب مظلوم نمایی در تلگرام را نخورید
واران خبر: مظلوم نمایی از جمله آسیب ها و معضلات بزرگ اجتماعی محسوب می شود که این روزها در سطح شهرهای مختلف به وفور مشاهده می شود و با ترفند و شیوه های  مختلفی توسط برخی از افراد سودجو و یا فقیر این عمل در جامعه انجام می شود. افراد سودجو با استفاده از ترفندهای […]

واران خبر: مظلوم نمایی از جمله آسیب ها و معضلات بزرگ اجتماعی محسوب می شود که این روزها در سطح شهرهای مختلف به وفور مشاهده می شود و با ترفند و شیوه های  مختلفی توسط برخی از افراد سودجو و یا فقیر این عمل در جامعه انجام می شود.

افراد سودجو با استفاده از ترفندهای مختلف و با سوء استفاده از احساسات و عواطف شهروندان ، برای جلب اعتماد دیگران راه های مختلفی را انتخاب می کنند تا سر و صدایشان همچون بمبی در سطح شهر بپیچد و کاری کنند که خود را مظلوم و مسئولان را ظالم نشان دهند.

اغلب سودجویان برای این که بتوانند زندگی کنند و درآمدزایی داشته باشند، ممکن است به هر کاری دست زنند و گاهاً موجب بروز رفتاریی ضد هنجارهای معمول اجتماعی می شوند.

برای پیشگیری از بروز و پیش روی این پدیده در بین افراد جامعه باید فرهنگ سازی انجام گیرد، چرا که بسیاری از افراد با دیدن ظاهر نامرتب و شنیدن حرف های سوزناک این افرادسودجو از سر دلسوزی کمک می کنند غافل از این که از فردی حمایت کرده اند که هدفی جز سودجویی ندارد.

در این راستا مدتیست در کانال های تلگرامی و فضای مجازی صحبت از بی خانمانی زنی در یکی از روستاهای فومن است که در فصل سرد سال در چادر زندگی می کند.

پس از کمی تحقیق و بررسی متوجه شدیم که این بانو دارای یک منزل است که خود از آن بیرون زده و وقتی مسئولان به نزد او رفته اند تا برایش یک خانه ای اجاره کنند تا در انجا سر کند متاسفانه قبول نکرده و پای خود را در یک کفش کرده که الا و بلا باید برای من یک خانه مجهز با همه امکانات بسازند.

از طرفی رسانه های محلی و فضای مجازی هر روز در حال نشر دادن این خبر هستند که زنی در فلان روستای فومن احتیاج به کمک دارد و مسئولان برای خود نمی‌گذارند و …

در این راستا مسئولان فضای مجازی باید نسبت به هر زمان دیگری هوشیارتر بوده و کانال های تلگرامی و جیب مردم را منبعی برای درآمدزایی سودجویان نکنند.

(مطالب خود را از طریق شهروند خبرنگار واران نیوز برای ما ارسال کنید)

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی