Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 18614
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۲ ب.ظ
دو نقل و یک خبر
حواشی حمله به دو دختر چادری در شهرستان صومعه سرا !!
0c1de2c90ff5166e8e0d8f907df1125de60dd478788a19c8d661ce041b6f7dde-300x222
طی روزهای گذشته موضوع حمله به دو خبرنگار چادری در صومعه سرا حواشی مختلفی در پی داشته و بحث برانگیز تر اینکه روایتهای مختلفی از یک موضوع در شهرستان را حتی توسط رسانه ها احتمالاً تا کنون خوانده یا شنیده اید!

موضوع مورد مناقشه در دو شکل حمله کسبه به دو دختر چادری و یا اقدام دو دختر جهت درگیری با کسبه هردو از زوایای مختلفی مورد بحث قرار گرفته اما بحث برانگیز تر از همه انتشار دو خبر کاملاً متضاد از دو رسانه خبری در شهرستان است!

روز یکشنبه پایگاه خبری واران نیوز که یکی از خبرنگاران مورد اشاره منتسب به این پایگاست تحلیلی ارائه کرده و با تیتر ” نهی از منکری که بازهم قربانی گرفت / حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار” این موضوع را محکوم کرده اما در دیگر سو پایگاه خبری صومعه سرا نیوز ضمن رد این ادعا و انتقاد از دیگر سایتها با تیتر ” حمله به دختران چادری و قربانی شدن برای نهی از منکر در صومعه‌سرا کذب محض و یک سوء استفاده ابزاری از کلمه چادر است” علاوه بر خبرنگاران سایتها را نیز مود خطاب قرار داده است.

هرچند داشتن اختلاف نظر و دیدگاه در نوع پوشش یک خبر همیشه محل مناقشه بین پایگاههای خبری بوده، با اینحال موارد مطرح شده در این دو خبر فاقد این موضوع بوده و به شکل گسترده ای با یکدیگر در تناقض قرار دارند.

قاعدتاً میبایست یکی از منابع دریافت خبر و اطلاعات از چنین مواردی خود سایتها و مجموعه های خبری در شهرستان باشند اما وقتی مدیران مسئول دو پایگاه روایتی متفاوت از یک درگیری را بیان میکنند و خبرنگار مستقل دیگری در محل حضور نداشته کار برای دیگر رسانه ها و افکار عمومی در خصوص قضاوت ماجرا سخت و ناممکن خواهد شد.

با اینحال هیئت تحریریه پایگاه خبری خبرگزاری صومعه سرا معتقد است در حال حاضر و با توجه به این نکته که شکایتی در این خصوص در دادگستری شهرستان صومعه سرا در حال پیگیریست و با توجه به این نکته که قضات و کارشناسان این مجموعه بدور از هرگونه حواشی و نقل و قولها از نزدیک و به شکل دقیق و بی طرف به چند و چون این ماجرا خواهند پرداخت قطعاً رای نهایی دادگاه، محترم ترین نظر و قضاوت در باره صحت هر کدام از این دو روایت خواهد بود.

با اینحال برای اطلاع دنبال کنندگان این موضوع متن خبر هردوپایگاه خبری عینا درج میگردد.

واران نیوز / حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار

در ۱۳ دی ماه امسال مطلبی با موضوع “حیا زدایی توسط مانکن های پشت ویترین ” بر روی خروجی پایگاه خبری” واران نیوز” قرار گرفت .

گزارشی تحلیلی که با نیت خیر و در راستای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر به انتقاد از وضع مانکن ها و ماکت های مدل لباس زنانه ، قرار گرفته در پشت ویترین مغازه های لباس فروشی پرداخته بود و ضمن ابراز نگرانی از عدم نظارت مسئولین امر بر نوع الگوی پوششی که این مدل ها در جامعه ترویج می دادند، خواستار انجام اقدامی مناسب از طرف متصدیان امر فرهنگ و اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در زمینه تدوین برنامه ای کاربردی در جهت ساماندهی از این قبیل اقدامات که بعضاً از روی ناآگاهی فرهنگ پوشش جوانان مان را نشانه می روند شده بود.

پس از گذشت بیش از بیست روز از انتشار این مطلب توسط واران نیوز، امروز یعنی پنجم بهمن ماه چند تن از صاحبان بوتیک های لباس فروشی شهر صومعه سرا (بنا بر ادعای خودشان) مراتب اعتراض خود را به این مطلب به بدترین وجه و زننده ترین حالت نشان دادند.

این افراد به اصطلاح معترض صبح امروز زمانی که دو تن از خبرنگاران خانم واران نیوز در حال عبور از پیاده رو و مقابل مغازه ایشان بودند، به این دو دختر محجبه حمله کردند و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و چادر از سر ایشان کشیدند.

طی صحبتی که با یکی از این خانم ها داشتیم ، ایشان اظهار داشت: ((….چند مرد دور ما حلقه زده بودند و به ضرب و شتم ما می پرداختند و چادر و حجاب از سر مان برکشیدند….))

موضوع بسیار تاسف آوری ست که در روز روشن در سطح شهر و در مقابل دیدگان مردم چندین مرد نامحرم دو دختر بی دفاع را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. جای بسی تاثر است که در حکومت اسلامی که حاصل جانفشانی هزاران شهید است آن هم در راه حفظ ارزش های اسلام و انقلاب که بی شک حفظ حجاب و کرامت زن از یک سو و دفاع از ناموس و احیا امر به معروف و نهی از منکر از سوی دیگر چنین اتفاق هولناکی رخ می دهد.

این حق قانونی یک فرد حقیقی مثل صاحب یک مغازه لباس فروشی یا یک شخص حقوقی مثل صنف لباس فروشان است که به اخبار و مطالب یک سایت یا روزنامه و یا…. اعتراض کند.و در جایی که احساس کند به وی توهین شده است و یا مطالب خلاف واقع به وی نسبت داده اند از راه قانونی با منبع و منشا انتشار خبر مقابله کند و صد البته در چهار چوبی که قانون مشخص نموده است .که تمامی همکاران مان در پایگاه خبری “واران نیوز” همواره به این حق قانونی اشخاص احترام می گذارند و تسلیم قانون هستند.

اما موضوع زمانی منزجر کننده می شود که عده ای از طرق غیر قانونی و غیر شرعی در جامعه اسلامی به دنبال احقاق حق خود هستند. که البته این موضوع با اعتقادات و باور های هیچ انسان مسلمانی سازگار نیست.

لازم می دانم که بار دیگر یادآور این موضوع شوم که نیت “واران نیوز ” از انتشار مطلبی که در بیست و دو روز پیش منتشر کرد و امروز منجر به واکنش بعضی از افراد که خود را صاحبان مغازه های لباس فروشی معرفی نمودند واقع شد ، صرفاً و صرفاً تاکید بر احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده و در این مطلب نه اسم و نه عکسی از شخص و یا مغازه خاصی درج نشده است .همچنین هیچ مطلب و عکس دیگری در خصوص مغازه های لباس فروشی صومعه سرا از تاریخ ۱۳دی ماه تا به حال(زمان نگارش این مطلب) در خروجی سایت “واران نیوز” قرار نگرفته است.

امام علی علیه‏السلام، ربوده شدن زیور از پای یک زن یهودی یا مسیحی را آن‏چنان دردآور می‏داند که مرگ انسان مسلمان را برای آن شایسته می‏شمارد

ایشان  می فرمایند:اگر از این پس، مسلمانی از غم چنین حادثه‏ای بمیرد، جای ملامت نیست، بلکه به نظر من سزاوار است.

به درستی که اتفاق امروز نشان دهنده وخامت اوضاع فرهنگی در شهرستان صومعه سراست. اینکه عده ایی به خود این اجازه را میدهند تا با حمله به خبرنگاران خانم آنهم به بهانه ی نشر خبری با موضوع “مبارزه با ترویج بد حجابی” مورد آزار و اذیت قرار دهند.

گویی امر به معروف جرم است. گویی باید در برابر ترویج بد حجابی سکوت کرد و از کنار بی احترامی به ارزش ها به راحتی گذشت. گویی مخالفین با نشر ارزش های انقلاب و اسلام که امام راحل(ره) و شهدا انقلاب تا پای جان در حفظ و زنده نگهداری از آن ها کوشیدند ، امروز تا این حد حاشیه امن دارند که دیگر پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و مروجین ارزش ها و فرایض انقلابی و دینی مورد آزار و اذیت قرار داده و جامعه را برای حضور ایشان نا امن می کنند.

طبق پیگیری های انجام شده تمام مسئولین شهرستان از اتفاق تاسف بار امروز شهر صومعه سرا با خبر شده اند و همه آنها با تاسف و ناراحتی توام با خشم و انزجار از این اهانت به ساحت دختران مسلمان شهرشان اعلام نمودند که تا پایان پیگیر این موضوع خواهند بود و با اهانت کنندگان برخورد قاطع و قانونی خواهند نمود. امید که همه مسولین مسلمان و انقلابی شهر در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در راستای حفظ ارزش های انقلاب کوشا بوده و با قاطعیت بدون ذره ای اغماض نسبت به افرادی که سعی در توجیه این عمل ناپسند و ضد ارزشی دارند به بدخواهان نشان دهند که بسان سال ۱۳۵۷پای انقلاب و حفظ ارزش های آن ایستاده اند.

صومعه سرا نیوز / حمله به دختران چادری و قربانی شدن برای نهی از منکر در صومعه‌سرا کذب محض است

خبر منتشر شده در رسانه ها مبنی بر حمله چند مغازه دار به چند دختر چادری  توسط چند مرد مغازه دار در صومعه‌سرا کذب محض است و یک سوء استفاده ابزاری از کلمه ی چادر است.

صومعه‌سرانیوز: به گزارش خبرنگار ما، متاسفانه حوالی ظهر یک شنبه با خبر شدیم که ۳خبرنگار نما پس از اینکه در گرفتن تخفیف برای خرید کالایی در یکی از مغازه های خیابان طالقانی صومعه‌سرا به نتیجه نمی رسند، با سوء استفاده از عنوان خبرنگاری فروشنده را مورد آماج تهدیدهای خود قرار می دهند.

 ۲نفر از این خبرنگاران در زمان فرماندار قبلی شهرستان صومعه‌سرا حواشی فراوانی در محل فرمانداری این شهرستان بوجود آوردند و در آن زمان توسط مسئولین وقت این خبرنگارنماها حتی اجازه ورود به ساختمان فرمانداری و سایر ادارات دولتی را نداشتند.

ناگفته نماند که یکی از وظایف خبرنگاران و رسانه ها توجه به مشکلات و خواسته های مردم وانعکاس و انتقال این اخبار به مسئولین می باشد که متاسفانه امروز برخی از رسانه ها مکانی برای پاتق خبرنگارنماها و درج اخبار دروغین شده اند و  به جای مردم محوری برای رسیدن به مقاصد نابجای خود، در صدد ایجاد حاشیه هستند.

 متاسفانه اخباری از صومعه سرا با عنوان نهی از منکری که بازهم قربانی گرفت و حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار که در برخی از رسانه های مجازی انتشار یافته است که ابتدا باید برای روشن شدن این موضوع به این نکته اشاره کرد که آیا این افراد آمران امر به معروف به نهی از منکر بوده اند؟ و اینکه آیا اصلا چنین درگیری وجود داشته است، یا خیر؟! و سپس اینکه چرا باید در خبر کذبی که منتشر شد از ” چادر ” سوء استفاده از ابزاری شود؟

 در طول یکسال اخیر همواره از این افراد در شهرستان صومعه‌سرا موارد و تخلفاتی  مشاهده  شده است و  این گزارشات  بارها و بارها به مسئولان ارائه شده، اما آن ها  به صورت سطحی از این موضوع عبور کردند.

با توجه به گزارش و تصاویری که گاها از برخی از خبرنگاران به دستمان رسیده است، بعید است که آن ها کوچکترین اعتقادی به حجاب و عفاف داشته باشند و صلاحیت اینکه بخواهند به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بپردازند را داشته باشند و اگر امر به معروفی و نهی از منکری باید صورت پذیرد، خود آنها نیز احتیاج به چندین آمر امر به معروف و نهی از منکر برای هدایت دارند.

 تا به امروز هتک حرمت ها و رفتارهای ناهنجار فراوانی از برخی از خبرنگاران در صومعه‌سرا تحمل شده است، اما ظاهرا آن ها از این موضوع سوء استفاده کرده اند و دیگر زمان آن رسیده تا با آن ها برخورد قاطعی شود.

از کلیه ادارات دولتی انتظار می رود تا پس از مشاهده ی کارت خبرنگاری به خبرنگاران اجازه ی ورود در مراسمات مختلف را بدهند.

بر اساس این گزارش، صورتجلسه و شکایاتی از درگیری و فحاشی این ۳خبرنگار نما جمع آوری و این موضوع در دادگاه انقلاب اسلامی در حال پیگیری است.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۳

  1. ناشناس

    این واقعا برای شهر صومعه سرا فاجعه ای بزرگ است. حالا مسئولین شهر از جمله دادگستری و نیروی انتظامی جواب بده.

  2. mm

    این ماجرا بیشتر به یه جک شباهت داره آخه مگه مردم دیوونن که به دوتا خانم اونم ار نوع چادریش حمله کنن خودتون عقلتون رو قاضی کنین

  1. 1 نقل از اینجا

  2. بهمن ۸, ۱۳۹۳: چه کسی در ماجرای اتفاق تاسف بار صومعه سرا محکوم است؟ - پیک دانشجو : پیک دانشجو

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی