Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 14636
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ | ۰۹:۵۳ ق.ظ
خصوصی: ضربه مهلکی به صنعت ابریشم و نوغانداری وارد شده است
برگزاری صومعه سرا (SCNA): نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه ابریشم و نوعانداری در گیلان تضعیف شده است گفت: نوغانداران در گذشته به خوبی حمایت می‌شدند در حالیکه اکنون اینگونه نیست. حمیدرضا خصوصی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه نوغانداری روزی به عنوان یک صنعت مهم در این استان مطرح بود، اظهار کرد: زمانی […]

k8087

برگزاری صومعه سرا (SCNA): نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه ابریشم و نوعانداری در گیلان تضعیف شده است گفت: نوغانداران در گذشته به خوبی حمایت می‌شدند در حالیکه اکنون اینگونه نیست.

حمیدرضا خصوصی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه نوغانداری روزی به عنوان یک صنعت مهم در این استان مطرح بود، اظهار کرد: زمانی شهره و آوازه نوغانداری این خطه در سراسر خط ابریشم از ایران تا چین پیچیده بود.

وی افزود: در قبل انقلاب، پایگاه‌های پرورش ابریشم و نوغانداری در گیلان و با مرکزیت صومعه‌سرا قرار داشتند. پس از انقلاب همواره این روند توسعه یافت اما اخیرا به جهت پاره‌ای از بی مبالاتی‌ها و کج‌مدیریتی‌ها، ضربه مهلکی به صنعت ابریشم و نوغانداری وارد شده است. معتقدیم گیلان که از گذشته همواره به عنوان مرکز نوغانداری و صنعت ابریشم و نخ مشهور بوده همچنان باید در این صنعت پایدار بماند.

خصوصی با اشاره به مشکلات نوغانداران بیان کرد: تنها پایگاه صنعت ابریشم‌کشی در شهرستان صومعه‌سرا در منطقه شارم به علت مشکلات ناشی از وقوع برف در چند سال اخیر فروخته شد که این امر ضربه بزرگی به نوغانداران وارد کرد و همچنین عده کثیری از جوانان که در این مکان شاغل بودند، بیکار شدند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس ادامه داد: قبلا شرکت ابریشم ایران موضوعات مربوط به نوغانداران را پیگیری می‌کرد اما از نظر مدیریتی شرکت، تبدیل به موسسه نوغانداری شده که زیر نظر یکی از معاونین وزیر اداره می‌شود. این موارد می‌تواند انگیزه پرورش نوغان را کم کند.

خصوصی تاکید کرد: مدیریت در نوغانداری یک مدیریت وابسته‌ای را می‌طلبد به این معنا که باید اهل علم و دانش و تخصص وارد شوند و سپس با جذب متقاضی، بازار تولید را رونق دهند و بتوانند در عرصه بازارهای بین المللی وارد شوند.

وی تصریح کرد: متاسفانه تخصیص اعتبارات، تسهیلات و تمهیدات لازم که بتواند نوغان و نوغانداری را تقویت کند، ضعیف شده است؛ اکنون حتی پرسنل شرکت ابریشم به جهت اخذ حقوق مشکل دارند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد: توتستان‌های ما دستخوش تغییر کاربری شده لذا می‌طلبد که مدیریت جدید با همت بیشتری تلاش کند تا بتوانیم با همکاری هم این صنعت را که سرمایه‌ای برای استان است، مجددا فعال کنیم و رونق دهیم / ایسنا
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی