Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 19420
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۰ ب.ظ
تبیین شعار امسال
درک صحیح و شرط تحقق شعار سال۹۴
Amin
گاهی اوقات این شعاری که ما برای سال اعلام می کنیم ، بعد ناگهان می بینیم همه در و دیوارهای تهران و شهرهای دیگر پر شده از تابلو ، که این شعار رویش نوشته شده . این فایده ای ندارد . گاهی کارهای پر هزینـه ای انجام میگیرد ؛ چه لزومی دارد ؟ آنچه که من از مسئولین و از مردم عزیزمان توقع دارم ، این است که این شعــار را بشنوند ، باور کنند و دنبال کنند . تابلو کردن و در دیوار را پر کردن و عکس زدن و اینها هیچ لزومی ندارد . اگر هزینه ای نداشته باشد ، لزومی ندارد ؛ اگر هزینه داشته باشد ، اشکال هم دارد . هیچ لزومی ندارد کارهای پرهزینه را انجام بدهند .

خبرگزاری صومعه سرا: (( گاهی اوقات این شعاری که ما برای سال اعلام می کنیم ، بعد ناگهان می بینیم همه در و دیوارهای تهران و شهرهای دیگر پر شده از تابلو ، که این شعار رویش نوشته شده . این فایده ای ندارد . گاهی کارهای پر هزینـه ای انجام میگیرد ؛ چه لزومی دارد ؟ آنچه که من از مسئولین و از مردم عزیزمان توقع دارم ، این است که این شعــار را بشنوند ، باور کنند و دنبال کنند . تابلو کردن و در دیوار را پر کردن و عکس زدن و اینها هیچ لزومی ندارد . اگر هزینه ای نداشته باشد ، لزومی ندارد ؛ اگر هزینه داشته باشد ، اشکال هم دارد . هیچ لزومی ندارد کارهای پرهزینه را انجام بدهند . )) (مقام معظم رهبری ۰۱/۰۱/۹۰)

امسال نیز رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی با در نظر گرفتن شرایط موجود و پیش رو همانند سال های گذشته مبادرت به نامگذاری سال با نام دولت و ملت ، همدلی و هم زبانی نمودند ، نامگذاری این سال  که به مثابه نقشه راه و خطی کلی نظام اسلامی است ، نشان دهنده دغدغه های ایشان از وضعیت همدلی اللخصوص بین مسئولین جامعه و مردم است ، که تاثیرات خود را در ذهن و رفتار مردم می گذارد .

کشورهای امپریالیسمی همچون امریکا از بدو تولد انقلاب اسلامی در صدد ( اختلاف افکنی ، برهم زدن ثبات و آرامش کشور  ، تغییر محاسبه مردم و خسته کردن آنها ، ایجاد تردید و دودلی در دل مردم ) از راه رسانه های بیگانه و یا افراد سست عنصر درون نظام داشته اند ، ایشان علت نامگذاری که ( اعتماد متقابل مردم و نظام ) می باشد ، آرزوهای بزرگ ملی با همکاری صمیمانه و همدلی بیشتر میان ملت و دولت را شرط عملیاتی شدن ظرفیتها و تحقق آرزوها دانسته و لازمه آن را (اعتماد متقابل) می باشد .

در سال ۹۳ که با نام»  اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی « بود ، می توان گفت کمتر کاری در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری انجام گرفت ، و متاسفانه مسئولین زیربط با اجرای سمینارها و زدن بنرها با نام های پرمحتوا که نه تنها سودی داشته است ، بلکه باعث صرفه هزینظه زیاد برای بیت المال بوده است ؛ مدیران بجای عملی کردن این شعار و درک صحیح آن ، فقط به اقدامات لفظی آن پرداختند ؛ نامگذاری این سال با این نام نباید باعث کج اندیشی برخی افراد شود که نقد بدون تخریب باعث ضربه زدن به این شعار می شود ، یا یک سپر یا زرهی محکم برای دولت و عده قلیلی از مسئولین در صورت کار خلاف قوانین نظام اسلامی است ، از نقد بدور بمانند ، یا نقاط قوت و ضعف آنها دیده نشود .

یا عده ای قلیل که از درون اعتقادی به این جملات ندارند ، در برابر نقدها استفاده ابزاری از این شعار می نمایند ، که جای تاسف دارد ، زیرا حضرت آقا انتقاد را به معنای تضعیف ندانسته و حتی انتقاد را اگر دلسوزانه و منصفانه باشد ، کمک می دانند .

در دفاع مقدس با وجود قوای مسلح ( ارتش – سپاه – بسیج ) آنچه که در جبهه پس از نقد و تبادل نظرهای مختلف در خصوص چگونگی ارائه راهکارها و عملیاتی کردن برنامه ها ، آن چیزی که از جلسات بیرون می آمد ، یک حرف و تمامی اعضاء پس از آن همدل و همزبان در آن بوده اند ، فلذا می توان رزمندگان،شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را مظهر و اسوه همدلی و هم زبانی دانست .

مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات لوزان نیز فرمودند : الان(مذاکرات) فرصت خوبی است بر همدلی ؛ عده ای مخالفند ، عده ای اعتراض دارند ، خیلی خب ، مسئولین ما یک جمعی از مخالفین را دعوت کنند ، حرفهای آنها را بشنوند یا آنها را قانع کنند ؛ این می شود همدلی .

امام خامنه ای فرمودند : همدلی و هم‌زبانی که ما گفته‌ایم، همدلی یک چیز زورکی نیست، یک چیز دستوری نیست که کسی دستور بدهد که مردم همدلی کنید، مردم هم بگویند چشم، این همدلی نمیشود؛ همدلی مثل یک گل است، مثل یک نهال و بوته‌ی گل است، باید نهال را نشاند در زمین، بعد از آن مراقبت کرد، آن را آبیاری کرد، از لطمه زدن به آن باید جلوگیری کرد تا این همدلی رشد کند؛ بدون این، همدلی نخواهد شد . همدلی از هم‌زبانی هم بهتر است، هم‌زبانی هم خوب است. ( دیدار با مداحان اهل بیت ۲۰/۰۱/۹۴ )

شرط تحقق : اگر این همکاری صمیمانه (میان ملت و دولت) از دو سو شکل بگیرد ، یقینا همه ی آنچه را که جزو آرزوهای ما است . دست یافتنی است و آثار آن را مردم عزیزمان به چشم خواهند دید . (مقام معظم رهبری ۰۱/۰۱/۹۴)

آرزوهای دست یافتنی که رهبر انقلاب در پیام نوروزی فرمودند را می توان به پنج گروه اصلی نام برد : ۱- پیشرفت اقتصادی ۲- عدالت قضائی و اقتصادی ۳- جهش های علمی ۴- اقتدار و عزت منطقه ای و بین المللی ۵- ایمان و معنویت

ایشان تحقق این آرزوها را بدلیل ظرفیت های سیاست نظام و ظرفیت های ملت ایران دست یافتنی دانسته اند و شرط تحقق آن را همکاری صمیمانه میان ملت و دولت ، اعتماد ملت به دولت به معنای حقیقی کلمه و اعتماد دولت به ملت و پذیرفتن توانایی های ملت دانسته اند.

امین مشفقی
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۵

 1. شهروند

  سلام علیکم مهندس مشفقی .بهره بردیم واقعاً خیلی پر محتوا و سلیس کار کردید. به وجود شما افتخار و از مدیر محترم سایت ارزشی خبرگزاری شهرستان صومعه سرا که از چنین مقالاتی استقبال کردند صمیمانه قدر دانی می نماییم.منتظر مقالاتی دیگر با موضوعاتی کاربردی از شما هستیم.

 2. شمال

  با تشکر با اجازه از مقالتون با ذکر منبع استفاده می کنیم . ممنون و متشکر

 3. کیانوش

  باسلام از مقاله خوب شما بهره بردیم … ممنون دوست عزیز

 4. آرش

  خیلی خوب بود استفاده بردیم

 5. محمد

  با سلام از خواندن متن لذت بردم . مرسی

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی