Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23006
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۶ ب.ظ
دومین سوگواره «نذر شکوفه‌های سیب» در صومعه‌سرا برگزار شد
واران خبر: هفته ملی کودک امسال روزهای ۱۵ تا ۲۱ مهر در سراسر کشور از سوی نهادها و سازمان‌های مختلف و در چهارچوب برنامه‌های ملی برگزار می‌شود. هفته ملی کودک با موضوع‌هایی در حوزه‌های سلامت و ایمنی، محیط زیست و میراث فرهنگی، کتاب و محصولات فرهنگی و امنیت کودکان نام‌گذاری شده است. هفته کودک فرصت […]

واران خبر: هفته ملی کودک امسال روزهای ۱۵ تا ۲۱ مهر در سراسر کشور از سوی نهادها و سازمان‌های مختلف و در چهارچوب برنامه‌های ملی برگزار می‌شود.

هفته ملی کودک با موضوع‌هایی در حوزه‌های سلامت و ایمنی، محیط زیست و میراث فرهنگی، کتاب و محصولات فرهنگی و امنیت کودکان نام‌گذاری شده است.

هفته کودک فرصت مناسبی برای توجه به قوانین حمایتی کودک و اطلاع رسانی در زمینه حقوق کودک و توجه به امنیت او و برگزاری برنامه‌هایی ویژه کودکان است.

در این راستا دومین سوگواره «نذر شکوفه‌های سیب» عصر دیروز (۱۸مهر) با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و فرماندار صومعه‌سرا به همت کانون پرورش فکری صومعه‌سرا در این شهرستان برگزار شد.

مبنای توسعه هر کشوری فرزندان آن جامعه هستند

در این برنامه مهندس علی فتح‌اللهی، فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه کودکان آینده‌سازان کشور و جامعه ما هستند، اظهار داشت: کودکان برای رشد و بالندگی حقوقی دارند که باید به درستی به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به شعار هفته ملی کودک «هر کودک نشانی خداست»،  افزود: این شعار نشان دهنده آن است که بچه‌ها دارای راستی، مهربانی، پاکی و بسیاری از صفات خوب هستند.

فرماندار صومعه‌سرا گفت: یکی از اهداف کانون پرورش فکری کودکان همانگونه که از اسمش پیداست پرورش فکر و اندیشه خلاق کودکان همراه با همان صداقت، راستگویی و زندگی در کمال صحت و بدون هرخصلت بدی که با بزرگ شدن افراد در آنها شکل خواهد گرفت، است.

فتح‌اللهی با بیان اینکه باید تفکرات کودکان را به گونه‌ای رشد دهیم که پاکی، معرفت و صداقت با آنها رشد کند، تصریح کرد: در مکتب عاشورا کسانی که تفکرات جوانان خود را خوب پرورش دادند، توانستند جامعه خودشان را پاک و عاری از گناه کنند و در این کار ابتدا از خودشان، پرورش فکر و اندیشه اسلامی را شروع کردند.

وی خاطرنشان کرد: مبنای توسعه هر کشوری فرزندان آن جامعه هستند و وظیفه ما مهیا کردن فضایی مناسب همراه با بستری خوب برای پیاده کردن اندیشه عاشورایی است.

فرماندار صومعه‌سرا اظهار داشت: اگر در تمامی فرایندهای زندگی خودمان کلمه” خوب” را باشرایط عالی، اجرا کنیم اتفاقات بهتری را رقم خواهیم زد.

گفتنی است، اجرای سرود، اجرای نمایش، دکلمه خوانی توسط کودکان و نوجوانان و اهدای جوایز توسط فرماندار به نوگلان شکوفه‌های سیب از دیگر برنامه‌های سوگواره نذر شکوفه‌های سیب بود.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی