Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23000
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۲ ب.ظ
راهپیمایی ۱۳ آبان در سه نقطه از شهرستان صومعه سرا برگزار می شود
علی فتح اللهی در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز ۱۳ آبان و نخستین سالگرد شهید مدافع حرم «محمد اتابه» که در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: ۱۳ آبان ماه نماد استکبار ستیزی و مبارزه با استکبار جهانی در جمهوری اسلامی ایران است. وی با بیان اینکه تبعید حضرت امام خمینی (ره)، […]

علی فتح اللهی در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز ۱۳ آبان و نخستین سالگرد شهید مدافع حرم «محمد اتابه» که در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: ۱۳ آبان ماه نماد استکبار ستیزی و مبارزه با استکبار جهانی در جمهوری اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه تبعید حضرت امام خمینی (ره)، تسخیر لانه جاسوسی، شهدای دانش آموز از مهم ترین حوادثی است که در روز ۱۳ آبان سال های مختلف رخ داده است، افزود: به همین منظور برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) باید بتوانیم فلسفه وجودی انقلاب را برای نسل جوان جامعه ایرانی تبیین کرده و به آنها انتقال دهیم.
فرماندار صومعه سرا انقلاب اسلامی را تنها انقلاب در جهان توصیف کرد که در شکل گیری و به ثمر نشستن آن تمام اقشار مختلف جامعه مشارکت داشته اند و گفت: اکثر انقلاب های جهان همانند انقلاب صنعتی و رنسانس توسط یک قشر و یا صنف خاصی رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه ایدئولوژی انقلاب اسلامی ایدئولوژی مقدس و برای نزدیکی به خداوند متعال بوده است، خاطرنشان کرد: بنیانگذار و رهبری انقلاب اسلامی نیز دارای شخصیتی متفاوت و جدا از رهبران انقلاب های مختلف در جهان بوده که انقلاب اسلامی را متمایز می کند.
فتح اللهی با تأکید برضرورت انتقال و تبیین فلسفه وجودی انقلاب اسلامی برای قشر جوان جامعه، تصریح کرد: ظهور شهدای مدافع حرم همانند شهیدان «حججی» و «اتابه» که از نسل سوم و چهارم انقلاب هستند نشان می دهد که تاحدودی توانسته ایم این فلسفه را انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه باید از چنین روزهایی برای تبیین اهداف انقلاب و شناساندن دشمنان نظام مقدس اسلامی برای نسل جوان جامعه استفاده کنیم، یادآورشد: باید برای نسل جوان جامعه چهره واقعی استکبار جهانی به ویژه آمریکا را به نمایش بگذاریم که دشمنی این کشور با نظام مقدس اسلامی تمام نشده و تنها شکل دشمنی تغییر کرده است.
فرماندار صومعه سرا ادامه داد: دانش آموزان آینده سازان کشور محسوب می شوند که باید با تربیت اسلامی و ایرانی و نشأت گرفته از فرهنگ شهادت و الگو برداری از شهدای دانش آموز این پایه ها را محکم و استوار ساخته تا شاهد موفقیت روزافزون کشور باشیم.
وی با بیان اینکه باید دانش آموزان برای انجام کارهای بزرگ پرورش داده شوند، اظهار کرد: با توجه به جاری و ساری بودن فرهنگ شهادت از بدو انقلاب اسلامی تا به امروز در کشور، یکی از مهم ترین وظایف ما پرورش مدیران و نیروی انسانی لایق برای ادامه حیات انقلاب اسلامی است.
فتح اللهی در ادامه با اشاره به فرارسیدن نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم «محمداتابه»، گفت: یکی از مهم ترین وظایف مسئولان و مدیران ادای دین به خون این شهدا است.
وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی موارد حرمت خانواده های این شهدا نگه داشته نمی شود، خاطرنشان کرد: برگزاری مناسبت های زیاد درباره شهدا تا زمانی که حرمت این عزیزان و خانواده های آنها حفظ نشود معنایی ندارد.
فرماندار صومعه سرا با اشاره به ابلاغ برنامه های ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: برگزاری برنامه های متنوع، لزوم حضور ویژه دانش آموزان و همچنین راهپیمایی ۱۳ آبان از جمله این برنامه ها است.
وی به برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در سه نقطه از شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و یادآورشد: تولمشهر، گوراب زرمیخ و شهر صومعه سرا این سه نقطه مورد نظر بوده که در شهر صومعه سرا راهپیمایی از مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه شهرستان آغاز و در مصلای مسجد جعفری به پایان می رسد.
فتح اللهی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به تبلیغات محیطی، ادامه داد: متاسفانه گاها شاهد بوده ایم که در این زمینه نیز کم کاری هایی صورت می گیرد.
به گفته این مسئول راهپیمایی تولمشهر از مقابل حوزه بسیج تا میدان اصلی شهر و در گوراب زرمیخ نیز این مراسم از مقابل حوزه مقاومت تا مسجد جامع این شهر انجام می شود.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی