Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23082
پنج‌شنبه 25 ژانویه 2018 | 20:37 ب.ظ
رسانه‌های غربی زودتر از داعش بمباران را آغاز کردند/ مستندسازی فقط مستند از شهدا و جنگ نیست
به گزارش واران، به نقل از آستان‌خبر؛ حسن شمشادی در اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی عمار در کانون زینبیه این شهرستان اظهار کرد: مطالب زیادی از بحران ۸۳ ماهه در سوریه دارم ولی شاید در این زمان کم بیان همه موارد ممکن نباشد. وی گفت: بحرانی با نام انقلاب مردمی در سوریه به‌دروغ آغاز شد و […]

به گزارش واران، به نقل از آستان‌خبر؛ حسن شمشادی در اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی عمار در کانون زینبیه این شهرستان اظهار کرد: مطالب زیادی از بحران ۸۳ ماهه در سوریه دارم ولی شاید در این زمان کم بیان همه موارد ممکن نباشد.

وی گفت: بحرانی با نام انقلاب مردمی در سوریه به‌دروغ آغاز شد و امپراتوری عبری، عربی و غربی مسیر را به سمتی بردند که آنچه نباید صورت گرفت.

خبرنگار سابق صداوسیما در سوریه با اشاره به اهمیت رسانه در عصر کنونی، افزود: آن چیزی که پیش از آغاز جنگ در دمشق و شام بر روی مردم شلیک می‌شد بمباران رسانه‌ها بود.

شمشادی بیان کرد: زمانی که در دمشق ساکن بودم تظاهرات مردمی هم وجود داشت ولی قبل از آغاز جنگ داعش، این رسانه‌ها بود که زودتر شلیک کرد.

وی تصریح کرد: هیچ سلاحی در دنیا ساخته نشده که ۲۴ ساعته شلیک کند و پیشرفته‌ترین سلاح‌ها نیز نیاز به استراحت و مواظبت دارد ولی رسانه نیاز به هیچ استراحتی ندارد و به‌صورت ۲۴ ساعته می‌تواند شلیک کند.

خبرنگار سابق صداوسیما در سوریه گفت: رسانه‌های العربیه و الجزیره نخستین رسانه‌هایی بودند که بمباران رسانه‌ای در سوریه آغاز کردند و مردم خیلی از کشورها نیز باور کردند که وضعیت بحرانی سوریه فقط تظاهرات مردمی است و حتی برخی از مسئولین و شخصیت‌های کشور نیز باور کردند که بحران سوریه مثل بحرین، یمن و … است.

شمشادی با اشاره به هوشیاری دقیق و تبیین راهبرد نظام انقلاب اسلامی، افزود: امام خامنه‌ای در همان روزهای اول بحران در سوریه فرمودند که در کنار مطالبات به‌حق مردم، توطئه خارجی وجود دارد و راهبرد انقلاب را در حساس‌ترین شرایط منطقه تبیین کردند که ایران در کنار مردم سوریه می‌ایستد.

وی گفت: رهبری فرمودند اگر در سوریه نجنگیم باید در مرزهای ایران با دشمن بجنگیم ولی برخی این فرمایش به جدی نگرفتند و خندیدند ولی چندین ماه بعد حضور چند داعشی در مجلس و حرم امام، حواس خیلی‌ها را پرت کرد.

خبرنگار سابق صداوسیما در سوریه با اشاره به سؤالات متعدد جوانان در سطح جامعه و دانشگاه‌ها، بیان کرد: ملت پویا ملتی است که سؤال کند و دغدغه رشد داشته باشد و این ظرفیت موجود است، مسئولین پویا چه کسانی هستند و چه زمانی باید پاسخ دهند؟

شمشادی تصریح کرد: مدافعان حرم مانند شهدای دفاع مقدس برای امنیت، ناموس و خاک کشور جان دادند ولی برخی نه شکر می‌کنند، نه قدر می‌دانند و در مقابل کنایه و نیش هم می‌زنند.

وی با تأکید بر حمایت از جشنواره‌های مردمی، افزود: جشنواره عمار باید جشنواره‌ای در تراز انقلاب اسلامی باشد و هرسال پربارتر و ارزشمندتر باشد.

خبرنگار سابق صداوسیما در سوریه با بیان اینکه مستندسازی فقط مستند از شهدا و جنگ نیست، تصریح کرد: مستندسازان و عماران جوان زندگان خانواده‌های شهدا و منش زندگانی بزرگان و فعالان عرصه‌های مختلف جامعه را به تصویر بکشند.

شمشادی با اشاره به غربت شهدای مدافع حرم، گفت: درصد کسانی که شهدای ۸ سال دفاع مقدس را زیر سؤال می‌برند و نیش و کنایه می‌زنند کم است ولی درصد کسانی که به خون شهدای مدافع حرم می‌خندند که در کشور دیگری برای دفاع از کشور و انقلاب جان دادند و با بصیرت وارد میدان نبرد شدند بیشتر است که باید درباره اهمیت حضور نیروهای مستشاری و مقابله با داعش در قالب فیلم، مستند و … فعالیت کرد.

انتهای پیام/

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی