Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22155
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۳ ب.ظ
رشد طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا از ۱۱به ۷۰درصد
واران خبر: جلسه مدیریت پسماند و کنترل جمعیت حیوانات ناقل شهرستان صومعه سرا صبح امروز با حضور فرماندار و ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد. دکتر اسماعیل پور فرماندار شهرستان صومعه سرا  در این جلسه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا به برخی کارهای تاثیرگذار در دو شهر صومعه سرا و گوراب […]

واران خبر: جلسه مدیریت پسماند و کنترل جمعیت حیوانات ناقل شهرستان صومعه سرا صبح امروز با حضور فرماندار و ادارات ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.

دکتر اسماعیل پور فرماندار شهرستان صومعه سرا  در این جلسه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا به برخی کارهای تاثیرگذار در دو شهر صومعه سرا و گوراب زرمیخ که توسط شهرداری انجام شد اشاره کرد و افزود متاسفانه تولمشهر در این امر بسیار عقب افتاده و هیچگونه تفکیکی در زباله ها صورت نمی پذیرد که بایست در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

فرماندار صومعه سرا از رشد طرح تفکیک زباله از مبدا در صومعه سرا که نیل صعودی از ۱۱درصد  به ۷۰ درصد داشت سخن گفت و بیان داشت ، با توجه به کارهای صورت گرفته همچنان ظرفیت انجام طرح های دیگر نیز وجود دارد.

وی بر حفظ محیط زیست توسط یکایک افراد جامعه و مسئولین تاکید و خاطر نشان کرد ، در بحث سنبل آبی شهرستان صومعه سرا بدون دریافت هیچگونه اعتبار و کمکی از سوی استان و حتی کشور ، توانستیم در جمع آوری این گونه گیاهی مخرب و مهاجم بسیار خوب و صد در صدی عمل کنیم.

دکتر اسمعیل پور از جمع آوری و کنترل جمعیتی حیوانات ناقل نظیر سگ و گربه سخن گفت و افزود انهدام وعقیم سازی جمعیتی هر یک از گونه های حیوانی بایست در ابتدا اسیب شناسی و سپس طبق قوانین زیستی انجام گردد تا مبادا به محیط زیست و چرخه زیستی آسیبی وارد نماییم.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه سطلهای زباله ای  که بدون هماهنگی توسط برخی نهادها در حاشیه راههای اصلی قرار داده شده ، محل دپوی زباله و تخریب محیط زیست گردیده دستور داد راهداری وحمل ونقل جاده ای هرچه سریعتر این سطلهای زباله را جمع آوری کرده و با همکاری شهرداران و دهیاران در محل های مناسب قرار داده شود.

همچنین در این جلسه از کلیه دستگاههای ذیربط خواسته شد تا طرحهای خود را در جهت مدیریت پسماند شهری و روستایی ارائه و پس از جمع بندی ، در شهرستان اجرایی گردد.

safd02112index

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها:

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی