Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22424
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۶ ق.ظ
شناخت فرهنگ فاطمی از ضرورت های امروز جامعه بشری است
به گزارش خبرنگار واران خبر، آیت الله رضا رمضانی امروز در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد جامع صومعه سرا با بیان اینکه باید سعی ما بر این باشد تا شناخت خود را نسبت به حضرت زهرا(س) بیشتر کنیم؛ اظهار داشت:هر کسی باید به اندازه وسع خود  رفتار، کردار و گفتارش را به رفتار فاطمی […]

به گزارش خبرنگار واران خبر، آیت الله رضا رمضانی امروز در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد جامع صومعه سرا با بیان اینکه باید سعی ما بر این باشد تا شناخت خود را نسبت به حضرت زهرا(س) بیشتر کنیم؛ اظهار داشت:هر کسی باید به اندازه وسع خود  رفتار، کردار و گفتارش را به رفتار فاطمی تطبیق دهد.

وی با بیان اینکه ما باید ممثل فاطمی و نماینده مکتب حضرت فاطمه(س) باشیم، افزود: نوع رفتار پیروان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) باید به گونه ای باشد که دیگران وقتی این افراد را می بینند یاد مکتب فاطمی و علوی بیفتند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در شادی اهل بیت (ع) شاد و در زمان حزن و اندوه آنها محزون باشیم، گفت: ایام فاطمیه زمان حزن آل الله است و ما هم باید در این راستا محزون باشیم.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه باید شناخت خود را نسبت به اهل بیت(ع) بیشتر و جامعه را با فرهنگ فاطمی آشنا کنیم، تصریح کرد: شناخت فرهنگ فاطمی از ضرورت های امروز جامعه بشری است.

وی با بیان اینکه حضرت صدیقه کبری(س)بهترین الگو برای بانوان و همه مردم دنیا است، خاطرنشان کرد: همه باید امام جامعه را بشناسند تا گمراه نشوند که در غیر این صورت مسیر انتخابی یک مسیر گمراه است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه ما ۳ وظیفه شناخت، محبت و اطاعت پذیری از امام را بر عهده داریم، اظهار داشت: به هر میزان شناخت ما از امام زیاد باشد ،محبتمان نسبت به او بیشتر و در نتیجه اطاعت پذیری وافرتری نسبت به امام داریم.

ولایت پذیری از دغدغه های اصلی حضرت زهرا(س)

آیت الله رمضانی، یکی از دغدغه های اصلی حضرت زهرا(س) را ولایت پذیری دانست و افزود: اطاعت پذیری ما از امام سبب انسجام ملت ها می شود زیرا بحث امامت فقط مربوط به شیعه ها نیست بلکه کل مذاهب را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه امام زمان(عج) امام امت است و امامت همه امت اسلام را بر عهده دارد، گفت: اگر کوچکترین اختلافی پیش بیاید، دشمنان سو استفاده خواهند کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه داعش، وهابیت و تکفیری ها اموراتی را به اسلام نسبت می دهند که هیچ سنخیتی با اسلام ناب محمدی(ص) ندارد، تصریح کرد:  از نظر داعشیان اگر یک فردی بخواهد وارد بهشت شود باید ۱۰ شیعه را بکشد، که این نوعی اسلام هراسی در جهان به وجود آورده است.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه اگر در جامعه ای جهل حکم فرما باشد تمام ناحیه های جامعه را فرا خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: برای دوری از جهالت باید جامعه به سمت علم و دانش پیش رود.

وی با بیان اینکه اگر امام جامعه به درستی شناخته شود، مسیر صراط مستقیم شناخته خواهد شد، اظهار داشت: در تمام شرایط هر جا امت از امام فاصله گرفتند جامعه دچار مسئله و مشکل شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز وظیفه ما این است که در مسیر امامت قرار بگیریم، افزود: تبعیت از مرجعیت مشکلات را حل می کند.

آیت الله رمضانی گفت: تبعیت از ولایت و مرجعیت بزرگترین درسی است که حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) به ما می آموزد زیرا ایشان تا آخرین لحظه عمر خود از ولی و امام زمان خود دفاع و اطاعت کرد.

وی با بیان اینکه عارفان و کارشناسان دین باید بدعت را به مردم بشناسانند، تصریح کرد: برای این که از مسیر مستقیم و درست منحرف نشویم باید از مرجعیت و ولایت پیروی کنیم.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی