Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22623
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۱ ق.ظ
شهردار صومعه سرا چه زمانی روزه سکوت خود را می شکند
واران خبر: همدردی و همراهی مردم در عروسی و عزا و حتی جشن تولد کودکان به اوج رسیده است واین نامزد های شورا ها مصداق بارز شعر شدند که بنی آدم اعضای یکدیگرند و..آری ، ودیگر عضوها دیگر قرار ندارند حال اینکه مدتی است درفضای مجازی و محافل عمومی و خصوصی مانند دیگر انتخابات ، فضای […]

واران خبر: همدردی و همراهی مردم در عروسی و عزا و حتی جشن تولد کودکان به اوج رسیده است واین نامزد های شورا ها مصداق بارز شعر شدند که بنی آدم اعضای یکدیگرند و..آری ، ودیگر عضوها دیگر قرار ندارند حال اینکه مدتی است درفضای مجازی و محافل عمومی و خصوصی مانند دیگر انتخابات ، فضای صومعه سرا زود هنگام به فضایی سراسر انتقاد و رقابت و تحلیل و باید و نباید بدل گشته است. آنچه در این میان جلب توجه می کند نا امیدی شهروندان صومعه سرایی از نهادی بنام شورای شهر و به تبع آن شهرداری درجهت تحقق رفاه و خدمات شهری، امنیت شهری درقالب توسعه طرحهای خدماتی و زیرساختی با نیل به کاهش مشکلات روزمره و عمومی است.
در این میان اگر نامزد های جدید این دوره شهر راموقتا کنار بگذاریم روی سخن به اعضای فعلی شورای شهر صومعه سرا داشته باشیم باید از آنها بپرسیم در این مدت که فرصت انجام خدمت به مردم داشتید چه کرده اید که مردم شهر می گویند : کلاه اکثر اعضای شورای شهر صومعه سرا پس معرکه است و این روز ها که به خیابان می آیید باخنده می گویند این شوراهای ژیمیناستیک کارند به این سرعت و انعطاف تعظیم می کنند .به خود امید وار نباشید مردم انعطاف پذیری و اجرای کار را در دقیقه نود و حتی وقت اضافی نمی پسندند . این را باور کنید مردم به خوبی می دانند چه کسی وعده می دهد و چه کسی کار می کند ویا برای کسب شهرت و تامین اهداف خاص می آید .
سؤال اینجاست که چرا در اغلب نظرسنجی ها مردمی وکانال های فضای مجازی مردم با تمسخر به پروسه انتخابات شورای شهرمی نگرند و نا امیدی و یأس در مورد شعارها و اهداف کاندیداها محرز است؟
جواب های ساده از زبان همشهریان رابه قلم می آورم ؛ علت اوّل ، عدم تبیین اهداف و حدود اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط نهادهای متولی امر و کاندیداها برای مردم است.
دوم اینکه، متأسفانه ما با نفس و فرهنگ طایفه ای وکدخدامنشی و جناحی کاندیداها را انتخاب کرده ایم و اینجاست که دود تصمیمات سطحی به چشم شهروندان سرازیر می گردد.

وقتی از مردم این شهر شاهد مثال بخواهی براحتی برایت از عملکرد این شورا را به تصویر می کشند احداث طرح ها و آزمایش ها یکطرفه کردن و دوطرفه شدن خیابان ها می گویند از نابسامانی تاکسی های شهری ، واز تغییر ایستگاههای مسافربری به بخش های دیگر از خیابان جعفری تا سردارجنگل سخن به میان می آورند از احداث و توسعه بلوار سرشاد تا کسما آن هم با آن شکل و در دقایق پایان عمر شورای چهارم ، از عدم وحدت بین اعضا و اختلافات برای تغییر عزل ونصب شهرداران ، از شهرداری که با سلام صلوات آوردند و با درگیری و شکایت بردند و از جوانی می گویند که نیت کرده بود اگر شهردارشود تا پایان عمر روزه سکوت بگیرد و خیابان ها راچراغانی کند ، و بجای قربانی کردن گوسفند چند بز کوهی و مجسمه در ورودی شهر نصب کند . بیشتر که با آن ها بروی می گویند این وصله ها که به خیابان ها می زنید زیبنده شهر نیست خیابان است نه لحاف چهل تکه ، ایجاد پارک کودک در کنار منبع آب شهر که هر حال امکان سرریز شدن را دارد و جاده کنار آن که برای کودکان امن نیست .
به هر حال امید است مردم شریف شهر مان در این دوره شوراهای شهر را بر اساس قابلیتهای فردی و تخصص های علمی و میزان کارآمدی انتخاب و نگذارند عده ای که از انتخاب های قبلی هم ناتوان ترند ولی باحربه انتقاد و وابستگی به افراد و اشخاص از وضع موجود به میدان آمده اند نهایت استفاده را ببرند .

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی