Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 4048
یکشنبه 16 سپتامبر 2012 | 23:59 ب.ظ
شهر صومعه سرا یا شبه شهر صومعه سرا + عکس
 خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): اگر تا به حال فقط یک بار از کوچه پس کوچه های شهر صومعه سرا با خودروی خود عبور کرده باشید آثاری تاریخی از آسفالتهای اولیه را مشاهده خواهید کرد که بعضاً قدمتی ۲۰ تا ۳۰ ساله دارد و انواع و اقسام خودروهای سنگین وسبک را به خود دیده است. به گزارش اختصاصی […]

 خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): اگر تا به حال فقط یک بار از کوچه پس کوچه های شهر صومعه سرا با خودروی خود عبور کرده باشید آثاری تاریخی از آسفالتهای اولیه را مشاهده خواهید کرد که بعضاً قدمتی ۲۰ تا ۳۰ ساله دارد و انواع و اقسام خودروهای سنگین وسبک را به خود دیده است.

به گزارش اختصاصی خبرگزاری شهرستان صومعه سرا، اگر هم کنده‌کاری آسفالت توسط اداره آب و فاضلاب و شرکت گاز و مخابرات را به این آسفالتهای پیر اضافه کنیم که دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند، اگر چه گاهی بار روکشی نازک از قیر و آسفالت آن را پانسمان می کنند ولی اگر این آسفالت ها زبان داشتند می گفتند عمر ما دیگر در این دنیا نیست. کارمان تمام است.

چاله که چه عرض کنم باید بگوییم گودالهای وسط  خیابان که در ایام بارانی برکه های حادثه ساز رو ایجاد کرده و هر از چند گاهی خودروی را به میهمانی تعمیرگاه ها یا راکبین موتورسیکلتی را راهی بیمارستان میکند .

 ساختمانهایی بزرگ و رنگارنگ پهلو به پهلوی هم توسط بساز و بفروشها ساخته می شود و بالا میرد ولی کار ساخت و ساز که تمام شد نوخاله های از کچ و سیمان و آجر و… در کوچه ها و خیابان ها تا مدتها می ماند و باعث  سد معبر و کم کردن عرض کوچه ها میشود کسی هم نیست که بگوید … به  چند من.

اگر منطقه ای فاقد سیستم اگو یا شبکه فاضلاب باشد یا کابل مخابراتی آن نیاز به باز سازی دارد یا منطقه ای هنوز گاز رسانی نشده باشد و برای رفع این مشکلات به این نهاد ها مراجعه کنید میشنوید بودجه نداریم ، امکانات کم است، منطقه شما در اولویت چندم است، هوا نامساعد است و ازین دست حرفها،  به محض این که شهرداری قسمتی از آن منطقه را آسفالت کرد، آن وقت است که، بوجه سرازیر می شود، امکانات فراهم، هوا مطلوب و… که هنوز یک ماه از آسفالت نو نگذشته، کند و کاری سایر نهاد ها شروع میشود. ((در این اسر پیشرفط و عرطباطاط)) استعلام گرفتن جهت انجام چنین کارهای مشترکی از ادارات و شرکت های نباید کار بسیار دشواری باشد.

میدانها و بلوارهای شهر هم حکایتی شده برای خودش! گاهی مرتب، سر سبز، پر از چمن و گل و گیاه و گاهی هم پر از علف های بلند هرز و گلهای خشکیده! البته نا گفته هم نماند هر باری که یکی از مسولین عالی رتبه کشور که با یک برنامه از پیش تعین شده و با اطلاع قبلی بخواهد از این شهر باز دید کند “مثل سفرهای استانی ریئس جمهور” و یا نزدیک شدن انتخابات شهرستانی شورا یا زمان تعطیلات که مسافران زیادی به این شهر می آیند سعی می کنند دستی به سر و گوشی این شهر بکشند “که البته جای تشکر بسیار دارد که حداقل حفظ آبرو می کنند”.

کار نویی هم که گاهاً میخواهند بکنند خود به تنهایی شاهکار است، نهر میزنند وسط خیابان به شیوه دهه ۵۰ تهران که در افغانستان هم منسوخ شده! مشکلی که حل نمیکند هیچ، برای نرفتن در میان این جوب‌های آب، راننده محترم کل مسیر را معکوس میرود!

بعد از آن هم تیر برق های که در وسط بعضی از خیابانها و کوچه ها قرار گرقته که بسار حادثه ساز و خطرناک است و معلوم نیست که بخاطر حاصل خیزی خاک این منطقه خودش آن وسط رویده یا که موجودی زنده است و حرکت کرده  به وسط جاده آمده یا شاید معجزه ای در این میان رخ داده! اما با این حال وقتی به اداره مربوطه مراجعه میکنی و میگویی این تیر چراغ ها ممکن است باعث حادثه ای نا گوار شود، جوابت این است که باید مبلغ “یک میلیون تومان” واریز کنید تا آن را جا به جا کنیم . البته اگر کسی با این تیرها تصادف کند و از دنیا برود، رایگان این کار را انجام می دهند! حال انتخاب با خودتان است.

نکته جالب دیگر این است اگر نیمه‌های‌شب گشتی در نقطه نقطه این شهر بزنی سگهای ولگرد که گاه گله ای هم هستند را میبینی که در روستاها و محلهای خالی از سکنه اطراف هم به این تعداد مشاهده نمی شوند! البته نیاز به بیرون رفتن هم نیست اگر تا قسمتی از شب بیدار باشی صدای گله سگ ها را درب منزل خودتان به وضوح و با کیفیت عالی میشنوید.

اینها که گفته شد فقط بخشی از مشکلات ظاهر و نمای این شبه شهر است، حال خودتان قضاوت کنید باز بگوییم شهر صومعه سرا یا …

ک:۱۰۱۲
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها:

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۲۲

 1. اصغری

  نشان از ناکارامدی شهرداری مان است

 2. محسن

  ای کاش مشکلات این شهر فقط این چیزا بود …

 3. پیمان

  همین آسفالتو دارن حالا، توو کوچه بیست متری ما واسه آسفالت کردن ۳ میلیون تومن خواستن، موندیم واسه همه کوچه ها و پس کوچه های شهرمون همینطور بوده.

 4. محمد

  کاش مسولین شهر صومعه سرا کمی هوای مردم شهرشونو داشتن.

 5. ناشناس

  این همه

 6. ناشناس

  اینا معلوم نیست این همه پول را چه کارمی کنند واقعا می خوام بدونم مردم صومعه سرا کی می خوان از خواب بیدارشن ؟ ایو همه عوارض ومالیات و…می دن چی میشهه …………….

  واقعا وحشت ناک بود

 7. صدیقی

  نشان از بیسوادی وبی کفایتی مسئولین شهر خصوصا شهردار شهر دارد.

 8. مهتا

  فقط دارند اصل خصوصی سازی رو در ادارات پیاده میکنند…واسشون متاسفم.

 9. فرشید

  ایجا شده چاله سرا تا صومعه سرا

 10. صومعه سرایی

  بایدتلاش کنیم شهرداری شهر توانایی انجام برخی ازکارهای عمرانی راداشته باشد

 11. گیلانی

  بسیاری از طرح های عمرانی که شهروندان صومعه سرایی انتظارش رادارند درحال حاضر فقط باید باگرفتن اعتبارات بیشتر امکان پذیراست. باید بودجه بیشتری از وزارت خانه ها دریافت کرد.برای بازسازی و سالمسازی بافتهای مسکونی صومعه سرا شهرداری شهرتوانایی لازم راندارد،وگرنه سالهای زیادی طول میکشد تاشهرستان صومعه سرا حداقل امکانات رفای داشته باشد

 12. صومعه جان

  مردم صومعه سرا انتظار دارندطرح های بزرگ در شهرستان پیادشود،باید اعتبارات ملی و استانی بیشتر درخواست شود.برای سالمسازی بافتهای مسکونی وشهری صومعه سرا شهرداری توانایی لازم را ندارد،وسالهای وقت میخواهد تاصومعه سرا امکانات رفای مناسب داشته باشد

 13. شهروند شما

  باسلام خدمت مدیریت محترم سایت صومعه سرا لطفاً پیام نامرتب و ناقص یا ناکامل را ویرایش کنید تاقابل انعکاس شود

 14. سپیده

  حالااینایی که دیدیم وگفته شد چیزای کوچیکی هستن مدرسه ی سکینه رو که امسال برف باعث افتادنش شد تا ۲۰سال دیگه درست بشه خوبه فقط وایساببین.

 15. امیر مصفا

  سلام
  شما میتونید یه عکس از خیابان سردار جنگل در قسمت ابتدایی خیابان درست نبش ورودی اژانس بلالایی تهیه کنید که تپه ماسه ای که توی پیاده رو ریخته شده مدت ۳ سال که من به این شهر اومدم هنوزم هست و الان داربست هم بهش اضافه شده.واقعا برای شهرداری و بخصوص سد معبر که رییسش بهش زنگ زدم میگه برو تو فکر جلو در خونت باش متاسفم.

 16. صومعه سرایی خسته

  چرا شورای اسلامی شهر طرحی یا برنامه ای درخور توجه برای شهروندان صومعه سرا ندارد.چرا شهرداری اعتبارات بیشتری ازاستانداری یا نماینده شهرستان طلب نمیکند. پس این پول واعتبارات که وزارتخانه ها مربوطه دریافت میشودکجاست،آیاموقع آن نرسیده بافتهای فرسوده و مزاحم تجاری ومسکونی توسط شهرداری برداشته شود،سالهای زیادی است صومعه سرا ازحداقل امکانات رفای محروم شده.چه کسی میتواند،یا باید انتظارات مردم شریف شهرصومعه سرا پیاده کند

 17. خسته دل

  چرا شورای اسلامی شهر طرحی یا برنامه ای درخور توجه برای شهروندان صومعه سرا ندارد.چرا شهرداری اعتبارات بیشتری ازاستانداری یا نماینده شهرستان طلب نمیکند. پس این پول واعتبارات که وزارتخانه ها مربوطه دریافت میشودکجاست،آیاموقع آن نرسیده بافتهای فرسوده و مزاحم تجاری ومسکونی توسط شهرداری برداشته شود،سالهای زیادی است صومعه سرا ازحداقل امکانات رفای محروم شده.چه کسی میتواند،یا باید انتظارات مردم شریف شهرصومعه سرا پیاده کند

 18. صومعه سرا- نیاز بررسی

  معلومه مدیریت شهر ی صومعه سرا فقط به کوتاه مدت توجه دارد،زیرا کوچه های تنگ و باریک تمام شهر را تسخیرکرده ،درسالهای آینده توسعه شهری امکان پذیر نیست.شهرما در چندسال دیگر دارای ترافیکی شدیدی خواهدشد.تا کی منتظر توسعه خیابانهاو کوچه های کوچک شویم.کوچه های هشت متر شهر آپارتمانها میتوانند خانه های همجوار رادید.حتی جای دراین کوچه هاهشت متر برای پارک ماشین نیست زیر باعث برخورد خودروها یا ترافیک کوچه می شود.

 19. تعریض خیابانهای صومعه سرا

  لطفاً به خیابانهای ورودی شهر کوچک صومعه سرا توجه شود زیرا هر روز ترافیک است .چه کسی باید خیابانهاو کوچه های شهرمارا بازگشایی کند چرا خیابانها وکوچه های تعریض نمیکنید

 20. صومعه سرا

  آیا کسی به سایت های که مشکلات شهرستان صومعه سرا مطرح میکند توجه میکند،اگر توجه می شود پس چرا مااین همه مشکل داریم … ای کاش

 21. برخی ازمشکلات شهری

  در شهرصومعه سرا کوچه‌های تنگ و نامناسب وجود داردو از مهم‌ترین دلایل ناهماهنگی زیرساخت‌ها و ساخت وسازهای شهری بوده که در مواقع ضروری مشکلات بسیاری را به دنبال دارد،خیابانهای ورودی شهر کوچکه ترافیکی شده،کوچه های شهرما نیاز به بازگشایی دارند چراخیابانها وکوچه های تعریض نمشوند.مدیران شهرصومعه سرا متاسفاً فقط به کوتاه مدت توجه دارند،زیرا بافت نامناسب تمام شهر را تاحاطه کرده،آیا درسالهای آینده امکان بازسازی شهروجودارد. شهرما دچاره بیماری ترافیکی شده.همه ما منتظر بازسازی توسعه شهری هستیم.دربرخی ازجاهای صومعه سرا جایی برای پارک ماشین نیست.شورای شهربایدبرنامه ای برای شهروندان صومعه سرا داشته باشد جاست اعتبارات شهرداری توجه شود بایدنماینده شهرستان جناب آقای خصوصی درخواست کمک کرد. لطفاًشهردارمحترم برای بافتهای فرسوده و مزاحم تجاری ومسکونی کاری انجام دهد،سالهاست صومعه سرا ازحداقل امکانات رفای محرومه… … …

 22. هویت شهری

  ساخت‌ وسازهای شهری بسیاری از مشکلات را در صومعه سرا به همراه آورده،ورودی شهرترافیک است چرا . کی خیابانها تعریض میشوند،مسئولین شهری باید تصمیم جهادی جهت توسعه همه جانبه صومعه سرا بگیرند. ما الاً چهره شهری خوبی نداریم. در بعضی ازمکانهای عمومی امکان پارک ماشین نیست مانند خیابان منتهی به درمانگاه هاو مطب پزشکان زیرا بیماران هستند که نمی توانند راه بروند،باید حتماً با ماشین آنها را به درمانگاه و پزشکا ن رساند.لطفاً شورای محترم شهر قدم های دراین خصوص برای مردم بردارند.نماینده محترم آقای خصوصی کمک کند وضعیت شهری بهتر شود تا مناطق مزاحم تجاری و مسکونی شهرپاکسازی شود.اما سالهاست صومعه سرا به شکل شهر بی هویت شهری ازحداقل امکانات رفای محروم شده چرا

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی