Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23074
یکشنبه 21 ژانویه 2018 | 20:13 ب.ظ
شکری را به دروغگویی متهم نکردم / حقوق دو ماه کارگران سد شفارود واریز شده است
به گزارش واران، به نقل از ماسال نیوز؛ کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در خصوص عملکرد یکساله دوره مدیریتش در این شرکت به تدبیر شرق گفت: نزدیک به یک سال است که مدیریت سازمان آب منطقه‌ای گیلان را پذیرفته‌ام و اتفاقات خوبی در این مدت روی داده است. در حوزه‌ی آب گیلان […]

به گزارش واران، به نقل از ماسال نیوز؛ کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در خصوص عملکرد یکساله دوره مدیریتش در این شرکت به تدبیر شرق گفت: نزدیک به یک سال است که مدیریت سازمان آب منطقه‌ای گیلان را پذیرفته‌ام و اتفاقات خوبی در این مدت روی داده است. در حوزه‌ی آب گیلان حدود یازده سد لاستیک را اجرایی کردیم و به بهره برداری رسانده‌ایم سایر سد‌ها هم از ۱۰ تا ۹۰ درصد پیش فیزیکی داشته‌اند. ۱۲ سد کوتاه دیگرنیز در سطح استان به عنوان نسخه‌ی آخر مدیریت آب استان جانمایی شده‌اند.
وی در ادامه افزود: عملیات احداث سد پل رود نیز امسال سرعت رو به رشدی داشته و از ۴۰ درصد به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است که انشالله تا پایان سال ۹۷ یا اوایل سال ۹۸ انشالله آبگیری خواهد شد. همچنین عملیات اجرایی سد دیورش نیز از دو الی سه ماه گذشته آغاز شده است.

وی در خصوص مشکلات سد مهم شفارود گفت: از زمانی که مسوولیت شرکت آب منطقه‌ای گیلان را پذیرفتم پیگیری‌های متعددی داشتیم که عملیات احداث سد شفارود که پیش‌تر متوقف شده بود به چرخه اجرا وارد شود و در این خصوص جناب استاندار و نماینده محترم شهرستان تالش و رضوانشهر کمک‌های موثری نموده و سدی که از سال ۹۵ مشکلات متعدد از جمله مشکل صدور مجوز زیست محیطی داشت به کمک آن دو عزیز و وزارت نیرو با محوریت آب منطقه‌ای گیلان و در ‌‌‌نهایت عزم دکتر نوبخت در مردادماه سال ۹۶ مجوز رسمی زیست محیطی با امضاء معاون اول رییس جمهور برایش صادر گردید و پروژه مجدد احیا شد و به دنبال آن بلافاصله عملیات حفاری تونل‌ها و احداث جاده‌ی جایگزین و خرید زمین‌های مخزن سد و اتمام خاکبرداری‌های جناح راست و چپ سد و… انجام گردید و اکنون سد شفارود آماده ساخت بدنه سد می‌باشد.

لطفی در خصوص تامین اعتبارات این سد افزود: سازمان آب منطقه‌ای گیلان بعد از ابلاغ مجوز زیست محیطی ۷ ماه یعنی تا پایان هفتم فروردین ماه سال ۹۷ فرصت برای تمدید مجدد ال سی داردکه در این اثنی نشست‌های تخصصی با هیات چینی در سطح وزارتخانه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مجموعه مدیریت منابع آب و آب منطقه‌ای گیلان و ارکان طرح منجر به تمدید یکساله ال سی شد که در این یکسال می‌توانیم مبلغ اعتباری ۵۵۰ میلیون یورو را جذب نماییم و قطعا در این فرصت نیز جذب خواهیم کرد و پروژه سد شفارود وارد فاز جهشی جدید خواهد شد. واقعیت این است که همه مشکلات سد شفارود اعم ازمجوز زیست محیطی، جبهه‌های کاری، تمدید ال سی و از همه مهم‌تر ترخیص ماشین آلات در همین دوره یکساله صورت پذیرفته است که مسلما با ورود ماشین آلات به کارگاه انقلاب دیگری در احداث سد شفارود اتفاق خواهد افتاد.
لطفی در خصوص حقوق معوق کارگران سد شفارود اذعان داشت: بنده با کارگران سد شفارود دیدار داشته و قطعا می‌دانم برای چند ماه حقوق معوقشان نگرانند. البته در تاریخ بیست و پنج دی ماه دوماه از حقوق معوقشان پرداخت شد و قطعا در ماههای آینده مابقی آن‌ها نیز پرداخت خواهد شد. البته بنده نیز از پیمانکاران و کارگران محترم انتظار دارم کمی خویشتن دار باشند چون مسائل مهم و عمده پروژه حل شده است. هرچند می‌دانم کارگران حق و حقوقی دارند و قطعا این حق و حقوق باید پرداخت شود اما تاخیرات در این پروژه باعث شده که ما پیشرفت فیزیکی کمتری داشته باشیم و پیشرفت فیزیکی کمتر یعنی عملکرد یا صورت وضعیتی برای پرداخت نداشته و مشکلات مالی بعدی رخ دهدکه انشالله از این ماه به بعد این مشکلات پیش نمی‌آید.

ماجرای شایعه‌ی عدم پرداخت ۱۰ میلیارد تومان بین کارگران سد شفارود چه بود؟
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان پیرامون شایعات اخیر در خصوص مسائل مالی سد شفارود اظهار داشت: در بین کارگران سد شفارود شایعاتی مطرح شده که آب منطقه‌ای گیلان ۱۰میلیارد تومان پول برای سررسید هفده دی ماه باید می‌گرفته و در کارگاه بین کارگران توزیع می‌کرده که ظاهرا آقای شکری نماینده محترم شهرستانهای تالش و رضوانشهر به آن‌ها گفته بود. هر چند این موضوع به این شکل واقعیت نداشته و بحث ۱۰ میلیارد تومان برای آب منطقه‌ای در تاریخ هفدهم دی ماه سررسید از اسناد خزانه بند ز بوده که مربوط به طرحهای دیگر است و ربطی به سد شفارود ندارد و اصلا روند پرداخت به کارگران سد شفارود مستقیما از آب منطقه‌ای گیلان صورت نمی‌پذیرد و مسلما شایعه مطرح شده سوء برداشتی از گفته‌های آقای شکری بوده است.
هر چند کمک‌های نماینده محترم جناب شکری را برای سد شفارود نمی‌توان نادیده گرفت و اینکه بنده ایشان را به دروغ گفتن متهم نموده‌ام کذب محض است و انشالله در ماههای آتی خبرهای خوشی از سد شفارود خواهیم داشت.

انتهای پیام/

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی