Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21364
پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۶ ب.ظ
فرماندار صومعه‌سرا:
فعالیت ضعیف مدیران شهرستان در حوزه های مشاغل خانگی، بانوان و گردشگری
فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه برای پیشرفت در زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان باید در حوزه های مشاغل خانگی، مشاغل بانوان و حوزه گردشگری سرمایه گذاری کنیم، افزود: متاسفانه در این بخش ها شاهد فعالیت ضعیف و نامطلوب مدیران بوده ایم.

دکتر حسین اسمعیل پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه براساس آمار سامانه رصد اشتغال میزان اشتغال زایی در شهرستان صومعه سرا در سال گذشته یک هزار و ۳۵۹ نفر است، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل برخی کمبودها در این سامانه نمی توان به آمار ارائه شده در آن اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه امکان اشتباه در این سامانه موجب اتخاذ تصمیمات و برنامه ریزی غیرصحیح در حوزه مدیریتی شهرستان می شود، افزود: همه آمار و ارقام زیربنای اتخاذ تصمیمات مدیریتی صحیح در سطح کلان و خرد جامعه است.

ضرورت توجه ویژه به مشاغل خانگی در صومعه سرا

فرماندار صومعه سرا وجود اشتباه در این آمارها را موجب به دنبال داشتن تبعاتی ناخوشایند برای شهرستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه آمار این سامانه نمی تواند به عنوان رقم پایه برای تصمیم گیری ،برنامه ریزی و سیاست گذاری در شهرستان استفاده شود.

وی با بیان اینکه هنوز در شهرستان صومعه سرا آمار درستی از میزان بیکاران شهری و روستایی وجود ندارد ، خاطرنشان کرد: دلیل این امر نبود آمایش سرزمین دقیق نه تنها در شهرستان و استان بلکه حتی در سطح کلان کشور است.

اسمعیل پور توجه ویژه به ایجاد مشاغل خانگی را یکی از راهکارهای مناسب در شهرستان صومعه سرا برای حل معضل اشتغال دانست و تصریح کرد: شهرستان از ظرفیت خوبی برای تولید صنایع دستی و توسعه مشاغل خانگی برخوردار بوده که متاسفانه تاکنون توجهب به آن نشده است.

وی تأکید کرد: روستاهای شهرستان صومعه سرا به دلیل داشتن ظرفیت بالا می توانند بدون ایجاد آلودگی های زیست محیطی در این حوزه فعالیت گسترده انجام دهند.

 فرماندار صومعه سرا به وجود دفترهای کاریابی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: دفترهای کاریابی برای صومعه سرا چیزی به جزء دردسر و ایجاد مشکل نبوده زیرا فقط به فکر منافع خود هستند.

وی یادآورشد : اگر همه مدیران دستگاه های اجرایی در ارائه آمار اشتغال زایی خود صادقانه عمل کنند می توان عملکرد بهتری در حوزه اشتغال شهرستان صومعه سرا شاهد بود.

تغییردیدگاه ونگاه مدیران به حوزه اشتغال در شهرستان

اسماعیل پور در ادامه به مراجعات بسیاری از مردم شهرستان به فرمانداری در این خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: در طی این مدت حداقل بیش از دو هزار لیسانس بیکار در شهرستان شناسایی شده است.

وی با تأکید برتوجه به حوزه کارآفرینی و اشتغال، گفت: مدیران باید دیدگاه و نگاه خود را به این حوزه در شهرستان را تغییر دهند.

 به گفته این مسئول متاسفانه وضعیت اشتغال در بسیاری از شهرستان های استان نامطلوب بوده ولی شهرستان صومعه سرا با وجود داشتن پتانسیل مناسب در حوزه های مختلف می تواند با برنامه ریزی مناسب به وضعیت مطلوبی دست یابد.

وی به امتیازات خوب شهرستان صومعه سرا در زمینه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: صومعه سرا به عنوان شاهراه شهری بیش از چندین شهرستان در غرب استان است و می توان از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال بیشتر استفاده کند.

فعالیت ضعیف و نامطلوب مدیران در حوزههای مشاغل خانگی، مشاغل بانوان و گردشگری

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه برای پیشرفت در زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان باید در حوزه های مشاغل خانگی، مشاغل بانوان و حوزه گردشگری سرمایه گذاری کنیم، افزود: متاسفانه در این بخش ها شاهد فعالیت ضعیف و نامطلوب مدیران بوده ایم.

وی با اشاره به بررسی تمام زوایای میزان ایجاد اشتغال زایی ضعیف شهرستان صومعه سرا ، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان می توانند از پتانسیل اشتغال انفرادی بالای شهرستان نهایت استفاده را ببرند.

اسماعیل پورادامه داد: در حوزه اشتغال شهرستان نیاز به یک آمار دقیق وجود داشته تا سیمای واقعی اشتغال صومعه سرا برای مسئولان مشخص شود تا بتوانند براساس آن تصمیمات صحیحی اتخاذ کنند.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی