Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21875
جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۵ ق.ظ
مردم گیلان ثابت کردند تشنه برنامه های فرهنگی قوی هستند
واران خبر: «فصل شیدایی» ترکیبی از نور و نما و نمایش است که در آن وقایع تاریخ از هبوط حضرت آدم تا ظهور اسلام و وقایع تاریخ معاصر چون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازسازی شده است. یک هفته از اجرای نمایش «فصل شیدایی» دررشت می‌گذرد. در طول این مدت این نمایش با استقبال خوب […]

واران خبر: «فصل شیدایی» ترکیبی از نور و نما و نمایش است که در آن وقایع تاریخ از هبوط حضرت آدم تا ظهور اسلام و وقایع تاریخ معاصر چون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازسازی شده است.

یک هفته از اجرای نمایش «فصل شیدایی» دررشت می‌گذرد. در طول این مدت این نمایش با استقبال خوب مردمی همراه بوده به گونه ای که در چند شب اخیر از شبی ۹ هزار تا ۱۲ هزار نفر هم مخاطب داشته است.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b2%db%b1%db%b0%db%b8%db%b1%db%b2

«فصل شیدایی» را به جرأت می‎توان بزرگترین برنامه فرهنگی با مخاطب قابل توجه و بازخورد خاص برشمرد؛ نمایش مولتی‌مدیایی که به همت مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی«مهنا» ازسال ۹۳ تاکنون در حال اجراستو مخاطبان زیادی را جذب کرده است.

نمایش زیبای «فصل شیدایی» به عنوان یک رویداد مهم و بزرگ فرهنگی استان گیلان محسوب می شود که انتظار می رود هر ساله این نمایش در استان گیلان به اجرا در بیاید و در طول سال نمایش های مختلف این چنینی که بر روی مخاطب تاثیرگذاری دارد، اجرا شود زیرا مردم گیلان ثابت کردند تشنه برنامه های فرهنگی قوی و بدون حاشیه هستند.

یکی از برنامه های فرهنگی نمایش «فصل شیدایی» برپایی نماز جماعت و سخنرانی جذاب حجت الاسلام علیزاده قبل و مابین نماز مغرب و عشا و برگزاری مسابقات مختلف است.

مردم قبل از اذان مغرب در محل نمایش «فصل شیدایی» حاضر می شوند و در نماز جماعت مغرب و عشا شرکت می کنند و بعد از اقامه نماز جماعت به سمت تماشای «فصل شیدایی» حرکت می کنند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b4%db%b7%db%b3%db%b0

به منظور معرفی بیشتر فعالان فرهنگی استان و نیز افزایش آگاهی و رفاه حال بازدید کنندگان بخش های ویژه ای در حاشیه نمایش فصل شیدایی برپا شده است.

در مسیر تردد، از پیاده رو فرهنگی که به حالت مناطق جنگی در آمده باید عبور کرد که بعد از آنجا به اولین غرفه بر می خوریم، غرفه ای که به حالت موکبهای مسیر پیاده روی نجف تا کربلا در اربعین حسینی است که در این موکب با درست کردن فلافل و توزیع بین مردم خاطرات شیرین پیاده روی اربعین حسینی را یاد مردم می آورد.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b1%db%b0%db%b2%db%b6%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b2%db%b5%db%b0%db%b6%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b2%db%b4%db%b1%db%b3

نمایشگاه و غرفه های جنبی دیگری تا محل اصلی نمایش فصل شیدایی برپا شده است که از جمله آن می توان به غرفه موسسه تحکیم خانواده حیات طیبه اشاره کرد.

در این غرفه دو خانواده مختلف به نمایش گذاشته شده اند که یکی از خانواده ها دچار تهاجم فرهنگی شده اند و جنگ نرم بر روی آنها تاثیر گذاشته و هر کدام از اهالی خانواده به فکر کار خود هستند و با یکدیگر ارتباطی ندارند و خانواده دیگر یک خانواده ایرانی اسلامی هستند که زندگی به سبک اسلامی را ترویج می دهند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b1%db%b5%db%b2%db%b3

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی