Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22234
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۲ ب.ظ
مقابله با بحران خشکسالی/ صومعه‌سرا پایلوت کشت توتون
به گزارش خبرنگار واران خبر، حسین اسماعیل‌پور، فرماندار صومعه‌سرا صبح امروز(۸دی) در اولین همایش ترویج و توسعه کشت توتون در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه شهرستان صومعه‌سرا با دو بحران روبه‌رو است، اظهار داشت: نخستین بحران سیل و سیلاب بود که با اندک تغییرات در بودجه در ۲ سال گذشته با […]

به گزارش خبرنگار واران خبر، حسین اسماعیل‌پور، فرماندار صومعه‌سرا صبح امروز(۸دی) در اولین همایش ترویج و توسعه کشت توتون در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه شهرستان صومعه‌سرا با دو بحران روبه‌رو است، اظهار داشت: نخستین بحران سیل و سیلاب بود که با اندک تغییرات در بودجه در ۲ سال گذشته با لایروبی رودخانه‌ها تقریبا این بحران مهار شد و اکنون وضعیت مطلوبی دارد.

 

وی با بیان اینکه دومین بحران، خشکسالی است که همچنان در آینده هم ادامه خواهد داشت، افزود: یکی از موضوعاتی که کارشناسان به آن توجه دارند، تغییر در سبک زندگی اقتصادی است.

 

فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه پسته مرغوب در کویر به عمل می‌آید که کشاورزان هر شصت روز یک بار به آن آب می‌دهند، گفت: در سطح استان گیلان هم با توجه به خشکسالی و مدیریت بحران، هر چیزی که می‌تواند درآمد روستاییان را بالا ببرد و زمینه کشاورزی را فراهم کند باید به آن پرداخته شود.

 

اسماعیل‌پور با بیان اینکه صومعه‌سرا به عنوان پایلوت کشت توتون انتخاب شده است، تصریح کرد: مقابله با بحران‌های خشکسالی پیش رو، تغییر در نگرش سبک زندگی اقتصادی و استفاده بهینه از امکانات موجود شهرستان باید مد نظر باشد.

 

وی با بیان اینکه توتون نباید همچون ابریشم از بین برود، خاطرنشان کرد: برای پیشرفت و توسعه شهرستان صومعه‌سرا باید از همه امکانات موجود به صورت بهینه استفاده شود تا سبب موفقیت روزافزون این شهرستان در سطح استان و کشور باشیم.

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی