Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22519
شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۷:۵۰ ق.ظ
نباید قولی به مردم بدهیم که نتوانیم آن را انجام دهیم/اگر رسانه ملی، میلش کشید اقدامات دولت را نیز به نمایش بگذارد
به گزارش واران خبر به نقل از لنگرخبر:حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در نشست با نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان گیلان که عصر پنج‌شنبه در منطقه آزاد انزلی برگزار شد بابیان اینکه همه مکلفیم که زبان خود را حفظ کنیم، گفت: خوب است یک‌بار به گذشته برگردیم و تاریخ کشور را مطالعه کنیم که در چه وضعیتی […]

به گزارش واران خبر به نقل از لنگرخبر:حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در نشست با نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان گیلان که عصر پنج‌شنبه در منطقه آزاد انزلی برگزار شد بابیان اینکه همه مکلفیم که زبان خود را حفظ کنیم، گفت: خوب است یک‌بار به گذشته برگردیم و تاریخ کشور را مطالعه کنیم که در چه وضعیتی بودیم.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: آن روز که به تقابل با یکدیگر و قوا باهم و سخنان تند نسبت به جناح‌ها و احزاب می‌شد تمام شد.

وی اضافه کرد: روزگاری که سخنان بی‌حاصل به دنیا گفتند که نه سودی برای کشور و نه سودی برای دوستان داشت و فقط بهانه‌ای شد تا دشمنان بیشتر سود ببرند تمام شد و خوب است آن ایام را با امروز مقایسه کنیم.

روحانی بابیان اینکه در زمان دفاع مقدس قبل از انجام عملیات ساعت‌ها بحث و مشورت انجام می‌شد، اذعان کرد: دولت یازدهم همه کارها را با مشورت با متخصصین، فعالین عرصه‌های مرتبط با موضوعات، سمن‌ها و … پیگیری کرد.

رئیس‌جمهور گفت: دولت همیشه تابع رهبری است ولی برخی ساده‌لوح فکر می‌کنند که مابین دولت و رهبری اختلافاتی وجود دارد.

وی افزود: همواره در جلسات هیئت دولت تأکید کردم که نباید قولی به مردم بدهیم که نتوانیم آن را انجام دهیم.

روحانی با اشاره به تحویل ۱۷۰۰ تخت به مراکز درمانی گیلان در دوران چهارساله این دولت، اظهار کرد: این در حالی است که از دوران مادها تا قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم تنها ۲۳۴۷ تخت تحویل مردم شده بود؛ و در طول دوران هشت‌ساله دولت قبلی نیز فقط ۱۴۷ تخت به مجموعه درمانی اضافه‌شده بود که در این ۴ سال ۱۲ برابر بیشتر از ۸ سال گذشته تخت تحویل شد.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: در سفر دوم دولت به گیلان وعده احداث ۱۱ سد لاستیکی را به مردم گیلان دادیم که تاکنون ۴ سد افتتاح‌شده است.

وی با اشاره به تصویب ۳۰ پروژه با ۸۰۵ میلیارد تومان در سفر دوم دولت به گیلان، اذعان کرد: تا امروز ۸۸۴ میلیارد تومان به گیلان تزریق شد که بیش از وعده مالی دولت به مردم گیلان بود ولی در نظر داریم که پروژه‌ها تمام نشده است.

روحانی بابیان اینکه تورم مهار نشد بلکه رشد تورم مهارشده است، افزود: رشد تورم در سال ۹۲، ۴۰ درصد بود که امروز به حدود ۹ درصد رسیده است.

رئیس‌جمهور گفت: درگذشته اگر تورم ۲۵ درصد بود رشد حقوق مثلاً ۱۵ درصد بود و نصف تورم افزایش حقوق داشتیم ولی در این دولت تورم ۴ درصد شد و حقوق هم ۱۷ درصد افزایش یافت.

وی بابیان اینکه اداره کشور کار هرکسی نیست، اظهار کرد: قیمت نفت در آغاز دولت یازدهم حدود ۸۰ دلار بود که از سال ۹۳ تاکنون به‌صورت چشم‌گیری کاهش یافت و حتی به روزی ۲۵ دلار رسید و کشورهایی که از نفت استفاده می‌کردند را با مشکل مواجه کرد که مجبور شدند از ذخایر خود استفاده کنند ولی دولت یازدهم در همان دوران کاهش قیمت نفت، علاوه بر هزینه‌های جاری دولت، ۴ هزار میلیارد را به صندوق ذخیره ارزی واریز کرد.

روحانی بابیان اینکه این توفیقات برجام است و باید دید که اگر برجام نبود چه اتفاقی می‌افتاد، تصریح کرد: اگر رسانه ملی، میلش کشید اقدامات دولت را نیز به نمایش بگذارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری انتخابات و دعوت مردم در پای صندوق‌های رأی، گفت: همه تلاش کنیم که همه مردم در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند که این از تأکیدات رهبری نیز است.

وی اذعان کرد: اگر مردم پای صندوق‌های رأی نروید این صندوق است که هر چه می‌خواهد می‌کند ولی اگر حضور پرشور باشند این مردم هستند که صندوق را می‌آفرینند و سرنوشت کشور را رقم می‌زنند

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی