Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22576
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۹ ق.ظ
نظارت هیات نظارت بخش مرکزی فومن صدای بخشدار را در آورد/ در نظارت ها حق الناس رعایت می شود؟
به گزارش واران خبر : بی شک یکی از خبرهایی که سپهر سیاسی فومن را مجذوب خودش کرد، نحوه تشکیل هیات نظارت و اجرایی انتخابات شورای شهر فومن و بخش مرکزی این شهرستان بود. این هیات در کمتر از یک ساعت از آغاز به کار خود، سیل عظیم اعتراضات مردمی  را به راه انداخت تا […]

به گزارش واران خبر : بی شک یکی از خبرهایی که سپهر سیاسی فومن را مجذوب خودش کرد، نحوه تشکیل هیات نظارت و اجرایی انتخابات شورای شهر فومن و بخش مرکزی این شهرستان بود.

این هیات در کمتر از یک ساعت از آغاز به کار خود، سیل عظیم اعتراضات مردمی  را به راه انداخت تا حتی امام جمعه شهرستان نیز لب به انتقاد بگشاید.

اعضای هیات اجرایی و نظارت انتخابات شورای شهر و بخش مرکزی فومن روز به روز شاهد انتقاد های شدید مردم در صحنه های مجاز و حقیقی بودند و با حضور در فضای مجازی و محافل سیاسی در مقام پاسخگویی پاسخگویی به انتقاد ها برآمدند.

شهروندان  فومنی در انتقاد هایشان اعتقاد داشتند برخی از این اعضا از صلاحیت معتمد بودن خارج اند و برخی دیگر نیز همان اعضا ستاد انتخاباتی نماینده مردم  فومن و شفت در انتخابات مجلس دهم هستند که احتمال می رود سلایق شخصی و سیاسی خود را در اعمال نظر ها القا کنند.

در این بین نیز یکی از اعضا هیات نظارت فومن با نوشتن متن استعفای پر رمز و راز، عطای حضور در این هیات را به لقایش بخشید و از سمت اش کنار رفت تا نشان دهد به انتقاد های مردمی اهمیت داده و فضا را برای همکاری مناسب نمی بیند.

این کار این عضو مستعفی ، از دید برخی از شهروندان نشانگر  این مسئله بود که احتمال دارد تعدادی از اعضا هیات نظارت و اجرایی انتخابات شورای شهر و روستا فومن، سلایق شخصی و جریانی  و گرو کشی را در نظارت و تصمیم گیری های شان القا کنند.

ماجرای مذکور تا جایی ادامه پیدا کرد که در فضای مجازی خبری با عنوان درگیری لفظی بخشدار مرکزی و رییس هیات نظارت بخش مرکزی فومن به روی خط گروه های مجازی آمد.

به گفته بخشدار مرکزی فومن بیش از ۴۰ نفر در پروسه نظارت  کاندیداها رد صلاحیت شده اند که صلاحیت برخی از آن ها از مراجع چهارگانه احراز شده بود و دلیل قانونی برای رد آن ها وجود نداشته است.

حال باید دید و منتظر ماند عاقبت آن دسته از کاندیداهایی که خبر رد یا عدم احراز صلاحیتشان به گوش می رسد به کجا خواهد رسید.

امیدواریم همانطور که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، آرای مردم را حق الناس می دانند، اعضا هیات نظارت و اجرایی انتخابات شوراهای فومن نیز ، حق کاندیداها و برگزاری سلامت انتخابات را حق ناس دانسته و آن را به بهترین شکل ممکن به اجرا برسانند تا اثرات شیرین دموکراسی دینی که هدیه ارزشمند معمار کبیر انقلاب اسلامی است بیش از پیش در عرصه سیاسی ایران اسلامی پدیدار شده و بر جان و دل شهروندان مومن و سرافراز فومن بنشیند.

امام خمینی (ره) تاکید داشتند که چه من باشم و چه نباشم نگذارید که  انقلاب اسلامی به دست نا اهلان بیافتد، که این امر ولی، یقینا وظیفه همه ما را سخت تر و بیشتر خواهد کرد تا با دقت بیشتر در انجام وظایف خود، انتخابات را پرشور برگزار کنیم تا مردم با حلاوت بیشتر به پای صندوق های رای آمده و برای انتخاب آینده، نقش اصلی شان را ایفا کنند./به قلم : عرفان منصوریان

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی