Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21466
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۰ ب.ظ
نقش مهم مساجد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
جانشین فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه مساجد نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند، گفت: مساجد به عنوان مرکز فرهنگی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی موثر هستند.

سیدجلیل قاسمی، جانشین فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا در جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان در جمع دهیاران اظهار کرد: دهیاران بالاترین مقام اجرایی قوانین در روستاها هستند که مسئولیت سنگینی را ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه ملاک‌های مختلفی در راستای آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، افزود: برخی از رفتارها در سطح جامعه با باورها و ارزش‌های اسلامی همخوانی ندارند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه به عنوان نمونه ماهواره با ارزش‌های ناب اسلامی اختلاف دارد و به عنوان آسیب مطرح است، گفت: باید اقدام به آموزش در سطح جامعه کنیم زیرا بسیاری از ناهنجاری‌ها به دلیل عدم آگاهی فرد به وجود می‌آید.

سرگرد قاسمی با بیان اینکه استفاده از ماهواره سم مهلک در خانواده است، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در همه نقاط یک منطقه دیده نمی‌شود بلکه دهیاران باید نقاط اصلی را شناسایی و معرفی کنند.

وی با بیان اینکه دهیاران نسبت به منطقه اشراف کامل داشته باشند، خاطرنشان کرد: مساجد نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا اظهار کرد: مساجد به عنوان مرکز فرهنگی می‌توانند نقش موثر در کاهش ناهنجاری‌ها ایفا کنند و در این راستا باید توجه ویژه‌ای به مساجد شود.

قاسمی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی در منطقه می‌تواند در کاهش آسیب‌ها موثر باشد، افزود: باید همه ما نسبت به ترویج فرهنگ‌های ناب اسلامی در منطقه تلاش کنیم که در این راستا آموزش نقش اساسی دارد.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی