Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23073
یکشنبه 21 ژانویه 2018 | 20:13 ب.ظ
نماز فقط رو به قبله ماندن و خم و راست شدن نیست و باید اثرات آن در رفتار،نوع پوشش و کار مسئولین به وضوح آشکار باشد
به گزارش واران خبر :جلسه شورای اقامه نماز ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان صومعه سرا و باحضور حجت الاسلام صدیقی امام‌جمعه و اعضای این شورا در محل فرماندای این شهرستان برگزار شد. فتح اللهی فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه انسان یک مخلوق عجیب و پیچیده ایست گفت: خداوند در انسان نعمتی را نهادینه […]

به گزارش واران خبر :جلسه شورای اقامه نماز ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان صومعه سرا و باحضور حجت الاسلام صدیقی امام‌جمعه و اعضای این شورا در محل فرماندای این شهرستان برگزار شد.

فتح اللهی فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه انسان یک مخلوق عجیب و پیچیده ایست گفت: خداوند در انسان نعمتی را نهادینه کرده که از فرشتگان برتر می شود و همین انسان می تواند با اعمال خود به درجات پایین برسد.

وی با اشاره به عظمت خلقت خداوند در آفرینش زمین آسمان و کهکشان ها اظهار کرد: انسان های متعددی روی زمین هستند اما گاه چنان با غرور و تکبر بر روی زمین راه می روند که یادشان می رود ذره ای کوچک در برابر بزرگی خداوند هستند و از یاد خالق خویش غافل می شوند.

فرماندار صومعه سرا با بیان این واقعیت که خداوند از روح خودش در انسان دمیده است افزود: نماز نشانه بازگشت انسان به اصل خویش و و پیوند به روح مقدس الهی است و اگر این انسان در ماهیت خود اندیشه کند، در برابر عظمت خداوند سر تعظیم فرود بیاورد می تواند رستگار شود.

فتح اللهی نماز را برای همه مسلمانان و به خصوص جوانان یک درس با ارکان کامل دانست و افزود: در بحث نماز باید به درد و دل جوانان گوش فرا دهیم و از اجبار و تندی پرهیز کنیم. اگر قصد و نیت ارشاد کردن داریم باید از به رٌخ کشیدن دوری کنیم چرا که افرادی بوده اند با رفتار نامناسب باعث دلزدگی جوانان شده اند.

جوانانِ انقلابِ دیروز که اکنون مسئولین شهرستان هستند، باید با انرژی و عملکرد ِ مناسب جوانان امروز را پرورش دهند تا بعد از نبود ما بتوانند عملکرد مثبت و انقلابی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمازخانه های محیط های اداری و مساجد باید فضای مناسب و تمیز و مفرح داشته باشد خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیکی ایام عید نوروز به تمام رستوران ها و مساجد بین راهی و همینطور ادارات ابلاغ شود غبار روبی و نظافت در سرویس های بهداشتی صورت گیرد.

فتح اللهی افزود: نباید همه چیز را معطوف به پول و اعتبارات دانست ،بهداشت و پاکیزگی مساجد و غبار روبی نباید محدود به پول باشد و باید با یک بازنگری دقیق و تقسیم بندی صحیح کارها انجام شود.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ سازی و ارائه راهکار های جدید خاطر نشان کرد: نماز فقط رو به قبله ماندن و خم و راست شدن و سر به مٌهر گذاشتن نیست ؛ اثرات نماز باید در جامعه، در رفتار و نوع پوششِ مسئول و در کار و خدمتِ همه خادمانِ مردم به وضوح آشکار باشد و امیدواریم بتوانیم به عنوان وظیفه قانونی و شرعی و اداری در قبالِ مردم شرایط را بهتر از گذشته رقم بزنیم.

 در ادامه حجت الاسلام صدیقی امام جمعه شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی متولیان دینی اقامه نماز می باشد افزود : شیطان با هرکس از طریق خودش وارد می شود و ما هم گاهی ممکن است از خدمت به خلق خدا غافل شویم و فریب شیطان را بخوریم.

امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه کمبود روحانی یکی از مشکلات ما در ضمینه نقشِ مهم نماز است گفت: هر مسجدی باید روحانی و بودجه مورد نظر را تأمین کند و این از عهده سازمان تبلیغات خارج است.

وی افزود مناطقی هستند که آمادگی لازم برای جذب روحانی دارند اما روحانی باید یک سیر تکاملی را بگذراند تا بتواند چنین وظیفه ای را بپذیرد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: هر مسجدی که نیاز به روحانی دارد به مسئولیت بنده اگر شخص قابل قبول و مورد تأییدی باشد، پشت سرش نماز بخوانید تا نماز جماعت همیشه برقرار باشد.

 

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی