Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 23097
جمعه 2 فوریه 2018 | 21:30 ب.ظ
نگوییم انقلاب برای ما چه کرده، بگوییم ما برای انقلاب چه کرده ایم/ فرقی نمی کند رئیس جمهور باشید یا مرجع تقلید، اگر مقابل انقلاب بایستید له می شوید
به گزارش واران، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی در خطبه های نماز جمعه این هفته صومعه سرا با بیان اینکه ما عزادار جریانی هستیم که خانم فاطمه زهرا را به شهادت رساند اظهار داشت: چقدر زیباست همانگونه که با شرکت در مجالس و مراسمات ارادت خود را به خانم فاطمه زهرا نشان می دهیم با نصب […]

به گزارش واران، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی در خطبه های نماز جمعه این هفته صومعه سرا با بیان اینکه ما عزادار جریانی هستیم که خانم فاطمه زهرا را به شهادت رساند اظهار داشت: چقدر زیباست همانگونه که با شرکت در مجالس و مراسمات ارادت خود را به خانم فاطمه زهرا نشان می دهیم با نصب پرچم سیاه سر درب مغازه ها و خانه هایمان این عرض ارادت را تمام و کمال نشان دهیم.

امام جمعه صومعه سرا با اشاره به اینکه این روزها عده ای نادان و جاهل با تحریک دشمنان خارجی بر علیه نظام فعالیت می کنند گفت: چقدر پسندیده است که در این ایام دهه فجر که با فاطمیه همزمان شده است در کنار پرچم سیاه ها پرچم ایران اسلامی را هم برافراشته کنیم، حتی دانش آموزان می توانند پرچم ایران را بکشند و بر سر درب خانه هایشان نصب بکنند تا نشان دهند هوادار ایران و اسلام و نطام هستند.

وی با بیان خاطره ای از نیروهای شرکت نفت که برای انقلاب زحمت کشیده بودند افزود: بعد از پیروزی انقلاب افتخار دیدار با ایشان را پیدا کردند، ها خیلی زحمت کشیده بودند و اگر خدایی نکرده انقلاب پیروز نمی شد کار آنها ساخته بود، هر خواسته هم می داشتند به حق بود اما آنها وقتی آمدند دیدار امام گفتند ما نیامده ایم کهچیزی بخواهیم، آمده ایم ببینیم انقلاب از ما چه می خواهد.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه امام از این حرکت اینها بسیار خوشنود شده و دو توصیه بسیار مهم به این عزیزان کرد گفت: توصیه اول امام این بود که خودسازی کنید، چون از کوزه همان برون تراود که در اوست،  هرکس که در طول این چهل سال خودسازی نکرد زیر چرخهای این انقلاب له شده، فرقی هم نمی کند رئیس جمهور و مرجع تقلید باشد یا مردم عادی، هرکس که خودسازی نکرد و روبروی این انقلاب ایستاد گوشت و پوست و استخوانش له شده است، فلذا باید خودسازی کرد.

امام جمعه صومعه سرا با بیان حدیث ” مَن نَصَبَ نَفسَهُ لِلنّاسِ اِماماً فَلیَبدَأ بِتَعلِیمِ نَفسِهِ قَبلَ تَعلیمِ غَیرِه” گفت: انسانی که می خواهد دیگران را تعلیم بدهد و پیشوای مردم باشد، اول باید خودش را تعلیم بدهد.

وی در بیان اهمیت این حدیث گفت: حضرت آیت الله خامنه ای در زمان ریاست جمهوری شان وقتی به کرمانشاه سفر کرده بودند از آیت الله نجومی که هنرمند بزرگی بود درخواست کردند این حدیث را روی یک تابلو برایشان بنویسند الان هم این حدیث را در اتاق شان نصب کرده اند تا هر روز صبح که می خواهند بروند سر کارشان آن را ببینند.

صدیقی با تاکید بر اینکه هرکس که متخلق به اخلاق الهی بود می تواند همراه این انقلاب باقی بماند اظهار داشت: و الا اگر اخلاق الهی نداشته باشد کوچک و بزرگ ندارد، هرکس که باشد زیر چرخ های انقلاب له خواهد شد.

خطیب جمعه صومعه سرا با بیان اینکه یکی از غصه های ما این است که برخی ها از تریبون های رسمی کاری را که خودشان را باید بکنند از دیگران می خواهند تصریح کرد: خب شما اگر وظیفه خودت را خوب انجام بدهی بقیه هم وظیفه خودشان را خوب بلدند و انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در حکومت اسلامی فرقی بین رئیس جمهور و رفتگری در شهرداری وجود ندارد افزود: مهم این است که کار برای خدا باشد، ممکن است آن رفتگر فردای قیامت در پیشگاه خدا مانند خورشید بدرخشد ولی آن کس که در شغلی بالا قرار دارد در تاریکی مطلق بوده و اصلا به چشم خدا نیاید.

امام جمعه سرا با اشاره به اینکه شهید نواب صفوی می گفت حکومت اگر حکومت اسلامی باشد من به جاروکش خیابان بودن در آن هم افتخار می کنم تصریح کرد: مهم این است که ما ماموریت و وظیفه خودمان را خوب انجام دهیم، اگر اینگونه عمل کنیم و به توصیه امام گوش کنیم و هرکس هرجایی هست وظیفه خودش را خوب انجام دهد مشکلات حل خواهد شد، نگوییم انقلاب برای ما چه کرده، بگوییم من برای انقلاب چه کار کرده ام.

 

انتهای پیام/

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی