Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 19372
پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ | ۰۰:۴۳ ق.ظ
دولت و ملت ،همدلی و همزبانی
همدلی دولت وملت،ترسیم افق های آینده
IMG_5704
رهبر معظم انقلاب ، سال ۱۳۹۴را سال دولت و ملت ،همدلی و همزبانی نامیدند و بدین ترتیب با این شعار نقشه ی راه جمهوری اسلامی ایران را بیشتر تبیین کردند.

اختصاصی خبرگزاری صومعه سرا: مسلما وحدت و داشتن یک آهنگ از سوی ملت و دولت اولا ضریب امنیت و آرامش روانی جامعه را افزایش میدهد و در مرحله دیگر حرکت به به سمت پیشرفت و توسعه را سهل و آسان می کند.

در شرایطی که ملت مقام ایران در جغرافیای انسانی و سیاسی خود با دشمنان زیادی دست و پنجه نرم می کند،مطمئنا وجود این همدلی و همزبانی می تواند ضرب آهنگ بسیار قوی برای در هم شکستن ترفند های غرب و دشمنان قسم خورده نظام باشد.

امام راحل بارها بر مساله وحدت و همدلی مردم و مسئولین تاکید داشتند و می فرمودند: دو عامل در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشت که اگر این دو عامل در جامعه برقرار باشد ،انقلاب ماندگار خواهد ماند که الهی بودن و حفظ وحدت ،نکات برجسته این انقلاب است.

شهید رجایی از کابینه خود به عنوان کابینه ۳۶ میلیونی نام می برد.رویکردی که امروز پس از گذشت سالها از شهادت آن شهید بزرگوار، هنوز خاطرات خوشی در اذهان مردم بر یادها باقی مانده است.

در این نامگذاری همه مردم باید خود را از دولت بدانند. و دولت نیز باید بداند که می بایست از جنس مردم باشد. آنچه در خروجی تبعات این نامگذاری می توان متصور شد، دلسرد کردن دشمنان و محکم کردن اراده ملت در مسیر رشد و تعالی کشور است .

مقام معظم رهبری در ابتدای سال فرمودند: دولت کارگزار ملت و ملت کارفرمای دولت است و هرچه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت. اما در این همدلی و همزبانی ، وظایف و نقشهایی برای طرفین وجود دارد که مسلما مستلزم سعه صدر فراوان و اهتمام ویژه به انجام این امور است.

در این بین وظایف مردم این است که سرمایه گذاری بیشتر و بهتری در جهت تولید نموده و در مصرف تولیدات داخلی که متضمن ثبات اقتصادی جامعه است، به طور عملی وارد میدان شوند. از اسراف پرهیز نموده و به اجرای اقتصاد مقاومتی عینیت ببخشند. در مقابل دولت نیز وظایفی بر عهده دارد که از جمله آنها می توان به کاهش واردات کالاهای مصرفی اشاره کرد. کاهش وابستگی به فروش نفت خام و به عبارتی کاهش خام فروشی نفت ، از دغدغه های این ملت است. تسهیل سرمایه گذاری در کشور به منظور بهبود فضای کسب و کار به عنوان عامل و  برگ برنده در برابر بحران های اقتصادی ، میتواند افق های روشنی برای این ملت و دولت ترسیم نماید.

مهدی پارسا
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۵

 1. مردم اسکاتلند

  با سلام خدمت مهندس پارسا که بار دیگر پس از کشورهای مشترک المنافع دست به قلم شدند .

 2. آنلاین

  سلام جناب مهندس پارسا. مطالبتان به روز و مفید بود در برنامه ها بهره برداری خواهد شد

 3. دهیاری

  با سلام وجود شخصی با نام شما برای روستا و مردم ما باعث افتخار است .
  دهیاری و مردم روستای وشمه سرا

 4. ماسالیون

  امه تالشون بخاطر وجود مهندس پارسا افتخار کریم

 5. محمدپارسا وشمه سرايي

  سلام علیکم
  بارک الله ،،،،،‌‌ برادربزرگوار
  احسنت.

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی