Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22297
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۲ ب.ظ
واکنش اینستاگرامی مردم به خرید ایرباس های جدید دولت/به همراه تصویر
واران خبر: پس از ورود اولین ایرباس به داخل ایران دو موج بزرگ در ایران به راه افتاد که بررسی عقاید و رفتار این موج جالب توجه است. موج اول افرادی هستند که ورود این هواپیما به ایران را پیروزی بزرگ میدانند ، به نظر میرسد این پیروزی در ذهن این گروه از افراد به […]

واران خبر: پس از ورود اولین ایرباس به داخل ایران دو موج بزرگ در ایران به راه افتاد که بررسی عقاید و رفتار این موج جالب توجه است.

موج اول افرادی هستند که ورود این هواپیما به ایران را پیروزی بزرگ میدانند ، به نظر میرسد این پیروزی در ذهن این گروه از افراد به این شکل تحلیل میشود که سیستم ناوبری هوایی کشور ایران فرسوده بود و بارها ما شاهد سقوط هواپیما ها در ایران بودیم! و یا تحلیل دیگر این است که اگر وارد نکنیم چه بکنیم؟ مگر ایران قدرت تولید هواپیما دارد؟

موج دوم گروه مخالف این جریان هستند و عقیده دارند که خرید هواپیما به نوبه خود موضوع بدی نیست اما آیا دولت خود باید از این شرکت فرانسوی خرید میکرد و از پول بیت المال برای این موضوع استفاده میکرد؟ آیا دولت نمیتوانست با دعوت از بخش خصوصی خرید هواپیما را به سرمایه گذاران بسپارد و آن پول هنگفت را صرف نوسازی ناوگان راه آهن و یا بالا بردن درجه کیفیت راه های ارتباطی بگذارد؟آیا وزیر یک کشور بزرگ مثل ایران برای خرید یک هواپیما باید اینگونه جشن بگیرد؟

کدام منطقی تر است؟؟

در یکی از وبسایت های خبری آمده بود در سال ۲۰۱۱ مردم ایران  ۱۲ میلیون و ۵۶۶ هزار نفر از طریق هوایی، ۴۳ میلیون و ۹۸۳ هزار نفر با وسایل حمل‌ونقل زمینی و ۵۷۱ هزار نفر از راه آبی در داخل کشور سفر کرده‌اند.

با توجه به آمار بالا متوجه میشویم که از بین ۵۷ میلیون مسافرت داخلی که مردم ایران در داخل کشور داشته اند فقط ۱۲ میلیون نفر از طریق هوایی سفر کرده اند!

به عبارت دیگر آیا اولویت هزینه با سیستم حمل و نقل زمینی است یا خرید ۱۱۱ فروند هواپیمای ایرباس به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد دلار؟

مردم ایران پس از ورود اولین ایرباس به کشورشان واکنشهای مختلفی داشتند که نمونه ایی از این واکنش ها را در فضاهای مجازی میتوانید رصد کنید.

تصاویر زیر مربوط به واکنش های اینستاگرامی مردم ایران است.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی