Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 18353
پنج شنبه ۴ دی ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۹ ب.ظ
حکایت صدباره تغییر:
چرا عده ای می خواهند فرماندار صومعه‌سرا بازنشسته شود؟
f0808
شایسته نیست در دولتی که رئیس جمهور آن داعیه دار مبارزه و جلوگیری از فساد و همچنین مقابله در برابر زور است ، مجموعه ی استانداری گیلان تا این حد تحت فشار اصحاب زور و زورگویان قرار گیرد.

خبرگزاری صومعه سرا: اگر بنا بر شایسته سالاری و تغییر و تحول افراد باشد، معاونت سیاسی جنابعالی در استانداری گیلان که نزدیک به نیم قرن از بازنشستگی ایشان می گذرد! یا معاونت اجتماعی شما که پیش از این یک روز سابقه در وزارت کشور نداشت بهترین گزینه برای تغییر هستند…

به گزارش سپهرگیلان، فرماندار، نماینده رئیس جمهور و دولت در یک شهرستان است و از این حیث وظیفه اجرایی او در داخل شهرستان گسترده تر از یک نماینده مجلس می باشد و از این زاویه دامنه گره گشایی او در ارتباط دو طرفه با ادرات و نهادهای مختلف  و همچنین با مردم بسی بیشتر از دیگر مسئولان و مدیران سطح عالی منطقه می باشد.

با توجه به اینکه رجبی فرماندار وقت صومعه‌سرا بومی نیست توانسته در طول یکسال حضور خود در این شهرستان به خوبی با مردم ارتباط برقرار کند و به نسبت علی رغم همه ی کاستی ها در ایام برف سنگین این منطقه به نسبت سایر مسئولینی که شعار می دادند نمره ی خوبی کسب کند.

سطح تعامل رجبی با امام جمعه و سایر مسئولین صومعه‌سرا و گروه ها و جناح های حاکم و حزب اعتدال در این شهرستان ایده آل است. از یک سو در سال آینده یک انتخابات مهم در سطح کشور و به تبع آن در صومعه‌سرا نیز برگزار خواهد شد و با توجه  به اینکه کاندیدای مطرحی در شهرستان و همینطور نماینده فعلی شرکت خواهند کرد شرایط ویژه ای در صومعه‌سرا رقم خواهد خورد.

با توجه به اینکه رجبی فرماندار وقت صومعه‌سرا ید طولایی در سمت فرمانداری در شهرستان های مختلف و همینطور دبیر شورای تامین استان را دارد و هم نسبتا آشنایی خوبی با وضعیت سیاسی – اجتماعی و فرهنگی شهرستان صومعه‌سرا را پیدا نموده و دارای سطح بالایی از تعامل می باشد که می تواند به عنوان یک مدیر و مسئول در برگزاری هرچه باشکوه تر و  بدون حاشیه در صومعه‌سرا نقش مهمی را ایفا نماید و در محور اصلی برگزاری انتخابات سالم در این شهرستان قرار گیرد.

حضور یک فرماندار غیر بومی و کسی که تجربه ی فرمانداری و آشنایی با وضعیت سیاسی و اجتماعی شهرستان را ندارد، طبیعتا به نفع مردم صومعه‌سرا و این نظام نخواهد بود، هرچند روی کار آمدن یک فرد با تجربه هم نیز با توجه به اندک زمان باقی مانده با توجه به وضعیت شهرستان صومعه سرا که عده ای منتظر فرصت طلبی هستند- سابقه ی آن ها در طول چند سال اخیر گواهی بر این ادعاست – نمی تواند حرکت معقولانه ای باشد. اگر به سابقه ی فرماندارانی که در سالیان گذشته به صومعه سرا آمده اند مراجعه شود، در می یابیم که آن ها سابقه ی فرمانداری در شهرستان های هم سطح را داشته اند و برخی دیگر که چنین سابقه ای را دارا نبوده اند ضربه ی بزرگی را به شهرستان و دولت وقت زده اند.

شاید در ایام انتخابات وجود یک مسئول منتصب و منتسب به نماینده در شهرستان ایرادی سیاسی نداشته باشد، اما اگر فرمانداری در اختیار چنین افرادی قرار گیرد درگیری سیاسی را تشدید می کند و شائبه دخالت در آرای مردم را بوجود خواهد آورد و این همان چیزی ست که نظام به هیج وجه به دنبال آن نیست و در واقع بازی در زمین دشمن و به نفع او قلمداد می شود.

زمانی که یک نظرسنجی در یکی از سایت های خبری شهرستان مبنی بر عملکرد رجبی فرماندار وقت صومعه‌سرا در طی ماه های گذشته قرار گرفت، با اعتراض شدید گروه و شخصیت های سیاسی و همینطور اقشار مختلف مردم مواجه شد که همگی معتقد بودند این حرکت جهت دار است و آن ها با صدور پیامی از فرماندار فعلی صومعه‌سرا اعلام حمایت کردند.

بزرگترین خواسته و توقع مردم و گروه های سیاسی  شهرستان صومعه‌سرا عدم دخالت نیروهای وزارت کشور در انتخابات اسفند ماه سال آینده مجلس شورای اسلامی است و همگی این انتظار را دارند که بر اساس آنچه قانون مشخص کرده انتخابات در این شهرستان به نحو احسن و بی طرفانه برگزار شود.

در حالی که اکثر نیروهای اصلاح طلب و اعتدال گرا  در شهرستان های استان گیلان به مجموعه استانداری و معاونت سیاسی ایشان اعتراض دارند؛ ستاد دکتر روحانی در صومعه‌سرا و سایر گروه های سیاسی شامل اعتدال گرایان، اصلاح طلبان و اصولگرایان همواره چنین توقعی از مجموعه دولت در استان گیلان نداشته اند؛ شاید همین قضیه باعث شده است تا این شهرستان بیش از پیش مورد بی توجهی و ظلم واقع شود؛ چرا که هرگونه تحت حاشیه قرار گرفتن فرمانداری این شهرستان باعث می شود تا ضربه ی مهلکی بر روند توسعه شهرستان و دولت تدبیر و امید وارد شود.

شایسته نیست در دولتی که رئیس جمهور آن داعیه دار مبارزه و جلوگیری از فساد و همچنین مقابله در برابر زور است ، مجموعه ی استانداری گیلان تا این حد تحت فشار اصحاب زور و زورگویان قرار گیرد.

چرا استانداری می باید مبادرت به حکم بازنشستگی  فرمانداری بدهد که روند رو به رشدی  در خصوص ارتباط با مردم و اجرایی کردن سیاست های دولت تدبیر و امید برقرار کرده است؟ چرا در این زمان؟! مگر در هنگام انتصاب ایشان این وضعیت را نمی دانستند!! یا شاید فشاری از جانب عده ای خدعه باز و زورگو در میان است که از چشم مردم پوشیده مانده است؟!

اگر ملاک تغییر، فرمانداران دولت قبلی است، چرا در شهرستان هایی مانند فومن و رضوانشهر که فرمانداران آن ها در رفتار اصولگرای واقعی هستند و موضع گیری های آن ها در ایام انتخابات ریاست جمهوری باعث شده تا هنوز هم موج اعتراضات و نارضایتی احزاب وابسته به دولت وجود داشته باشد، تصمیم به تعویض آن مردان مسئول نگرفته اید؟!

آقای استاندار اگر اصل بر شایسته سالاری و اعتدال و استفاده از نیروهای کارگشا می باشد باید بگوییم که رجبی بهترین گزینه بود که انتخاب کرده اید، اما اکنون چرا کسی که فرمان یک شهرستان مهم و استراتژیک در غرب گیلان را به او سپرده اید، عده ای در صدد بازنشسته کردنش هستند و می خواهند افرادی را که سابقه ندارند ، وارد این شهرستان کنند!!!

اظهر من الشمس است درگیری ستادهای دکتر روحانی در سطح شهرستان های استان گیلان در هنگام انتخاب استاندار یک اشتباه بزرگ تاریخی بود و اکنون که فرصت ویژه برای مردم گیلان بوجود آمده و با تدبیر دکتر نوبخت علیرغم گزینه های موجود و صلاحیت دار شما بعنوان استاندارگیلان منصوب شده اید و موجب رضایت نسبی در این گروه سیاسی شده اید ، شایسته نیست که شما و معاونت سیاسی تان در سرعت گیر نمایندگان زورگوی استان گیلان قرار گیرید!!! نمایندگانی که موج نارضایتی بسیاری از عملکرد آن ها در حوزه های انتخابیه شان وجود دارد.

اگر بنا بر شایسته سالاری و تغییر و تحول افراد باشد، معاونت سیاسی جنابعالی در استانداری گیلان که نزدیک به نیم قرن از بازنشستگی ایشان می گذرد! یا معاونت اجتماعی شما که پیش از این یک روز سابقه در وزارت کشور نداشت و در حضورش در جلسه رسانه های حامی دولت باعث می شود که این رسانه ها به نشانه اعتراض جلسه را ترک کنند، بهترین گزینه برای تغییر هستند…

فلاش بک: دیگر اشتباه تاریخی که در شهرستان صومعه‌سرا بوجود آمد تحولات سیاسی چند سال اخیر بود.. اکنون مردم این شهرستان، جناح ها و شخصیت های سیاسی و اجتماعی بصورت واحد دغدغه ی توسعه شهرستان را دارند و رجبی فرماندار فعلی با تدابیر ویژه ای که نشات گرفته از سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید است چنین فضایی را پس از سال ها نفاق و درگیری فراهم آورده است.

جناب آقای نجفی استاندار محترم گیلان خط قرمز مردم شهرستان صومعه‌سرا همان مسیر آرامش و توسعه ای است که امروز تشکلیلات جنابعالی آن را نشانه گرفته اید… مردم شهرستان صومعه‌سرا امروز پس از سالها درگیریهای سیاسی و جناح بازی نیاز به آرامشی دارند که دولت تدبیر و امید به آن وعده داده بود و الحق والانصاف توسط فرماندار رجبی فراهم شد.. چرا امروز با زمزمه ی تعویض فرماندار عده ای بدنبال برهم زدن این آرامش در صومعه‌سرا هستند؟!! مردم این زمزمه های پشت پرده و رفتارهای سیاسی غیر شفاف و غیر عادلانه را از مجموعه شما در استانداری می بینند.

در شرایطی که وضعیت اقتصادی اکثریت قریب به اتفاق مردم خوب نیست و  غم نان روح و روان آنها را نشانه گرفته است ، نیاز است که نماینده دولت در شهرستان با تدابیر خود عنصر «امید» را در شهرستان زنده نگه دارد و عنصر امید با آدمهای امیدوار انتقال می یابد…
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۵

 1. شهروند آشنا

  سلام
  چند سوال
  اول اینکه مجموعه عوامل سایت چگونه تشخیص دادند که آقای فرماندار با سایر ادارات تعامل دارد. گمان می رود منظور نویسنده افراد خاص مخالف نماینده هستند که ایشان آن را به ادارات نسبت می دهند.
  سوال دوم واقعا به یک سایتی که خوانندگانش افراد خاص هستند می تواند به عنوان یک مرجع برای نظر سنجی رجوع کرد؟
  سوال سوم چگونه وجود یک فرماندار منتسب به نماینده باعث تشدید بحران در ایام انتخابات می شود.مگر در انتخابات گذشته زر و زور در اختیار چه کسی بود؟ چرا بحران ایجاد نشد و اگر شد چرا سکوت کردید و لام تا کام در خصوص دغدغه شهرستان حرف نزدید؟
  ودر نهایت توصیه بنده به شما دوستان:صومعه سرا از سیاست بازی شماها خسته شده شده است و حنای شما دیگر پیش مردم رنگی ندارد.

 2. صومعه سرایی

  خودتونروخسته نکنید . نماینده خاندان خصوصی !! مدتهاست که از خانواده یا از نزدیکانش یکی رو بعنوان فرماندار میخواد بزاره؟؟؟ یا برادر یا رفیق شفیقش که هر جامیره باهاشه؟؟؟!!!! فکر میکنه با این کار دور بعدهم نماینده میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. arman

  با سلام.شما از کدام نمایندگان مجلس صحبت می کنید اگر منظور شما گرفتن رای از مردم با دادن غذا به انها است سخت در اشباه هستید اگر گرفتن رای از مردم جمع کردن دختر و پسرهای فاسد است در مرکز استان که هرشب از سر کار بر میگشتم با دیدن چنین مناظر زشت و زننده ای مایوس می شدم که تا پاسی از شب و خاموشی ستارگان در ستادهای انتخاباتی کنسرت زنده اجرا می کنند واقعا متاسفم.اگر گرفتن رای از مردم قول به حل کردن مشکلات افراد بلا تکلیبف اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی است که پس از کسب رای دیگر کسی را نمی شناسند و با دیدن دیگران چنان قیافه ای می گیرند که انگار زیبای خفته اند. خواهشا یک سری به ایه ۱۱ سوره بقره بزنید. براستی که این قرآن تا به قیامت زنده است و همراه انسان هیشه جاودانه خواهد ماند . براستی که ندیدم از کلام خدا سخنی شیرین تر و زیباتر. با تشکر آرمان از تولمشهر.

 4. بیسم چی

  خدمت مردم خوب و فهیم صومعه سرا عرض کنم حکم فرماندار جدید صومعه سرا – فومن و بندر انزلی از طرف وزیر کشور امضاء گردید .

 5. شهروند

  احسنت

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی