Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22420
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۴:۰۲ ق.ظ
چشم انتظاری مردم تولمات برای میزبانی از ۲ شهید گمنام
به گزارش خبرنگار واران خبر،برای نخستین بار در سال ۷۴ پیکر مطهر شهدای گمنام در جزیره ابوموسی تشییع و تدفین شد که با این مراسم یک حرکت اصیل و تاثیرگذار در کشور کلید خورد. . رفته رفته این رسم خوشایند در بین مردم نشر پیدا کرد و مردم و مسئولان متقاضی حضور شهدای گمنام در […]

به گزارش خبرنگار واران خبر،برای نخستین بار در سال ۷۴ پیکر مطهر شهدای گمنام در جزیره ابوموسی تشییع و تدفین شد که با این مراسم یک حرکت اصیل و تاثیرگذار در کشور کلید خورد.

.

رفته رفته این رسم خوشایند در بین مردم نشر پیدا کرد و مردم و مسئولان متقاضی حضور شهدای گمنام در شهرشان شدند، زیرا مردم معتقدند شهدا سبب خیر و برکات در شهرشان می شوند.

.

در این راستا مردم صومعه سرا تاکنون ۲ بار میزبان ۵ شهید گمنام بودند که امشب برای بار سوم میزبانی از  ۲ شهید گمنام دیگر را برعهده دارند و در حال آماده سازی مراسم وداع و تشییع این کبوتران بی نام در روی زمین و نامدار در آسمان ها هستند.

.

براساس آزمایش های DNA انجام شده روی پیکر این شهدا، یکی از آنها ۱۸ ساله در عملیات بدر در شرق دجله و شهید دیگر ۱۹ ساله در عملیات ایزایی در جزیره امرالرصاص به درجه رفیع شهادت نایل آمده اند که پیکر این دو شهید در تولمشهرخاکسپاری می شود.

.

این دو هدیه ی الهی پس از تشییع در پارک ساحلی تولمشهر تدفین می شوند تا نگین و نشان عزت و عظمت و آبروی این شهر باشند.

.

تمامی آحاد جامعه به عنوان خانواده شهدا در این مراسم حاضر و به استقبال شهدا می آیند چرا که این بزرگواران تنها برای انجام وظیفه دینی و همچنین ایجاد امنیت و آسایش ما جان خود را فدا کرده اند پس حضور در تشییع و تدفین آنان کوچکترین کاری است که می توان انجام داد.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی