Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 22597
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۹ ق.ظ
کسانی باید وارد شورا شوند که منابع کشور را هدر ندهند
واران خبر به نقل از ایسنا سیدکاظم دلخوش، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان گیلان امروز در گردهمایی ناظران، سرناظران و بازرسان انتخابات که در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شد، اظهار کرد: مشروعیت نظام اسلامی ما بر دو پایه بسیاری مهمی استوار است که کشورهای اسلامی دیگر ندارند و […]

واران خبر به نقل از ایسنا سیدکاظم دلخوش، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان گیلان امروز در گردهمایی ناظران، سرناظران و بازرسان انتخابات که در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شد، اظهار کرد: مشروعیت نظام اسلامی ما بر دو پایه بسیاری مهمی استوار است که کشورهای اسلامی دیگر ندارند و آن رهبریت دینی و حضور مردم است.

وی افزود: ایران به عنوان ام القرآی جهان اسلام اگر در دنیا با سرافرازی حرفی برای گفتن دارد، اولین عامل آن رهبریت دینی و دومین عامل آن حضور و رای مردم است لذا اگر امروز موفق هستیم و توانستیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم به دلیل مشروعیت نظام به رهبری دینی و حضور مردم است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم گفت: انتخابات نشاندهنده حضور و رای مردم و همچنین تثبیت مشروعیت دینی در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی ایران است. آنچه که مهم است حضور ثبت شده مردم در عرصه‌های مختلف نظیر انتخابات و راهپیمایی باید تداوم داشته باشد.

دلخوش با بیان اینکه تمام دنیا برای حضور مردم ما برنامه ریزی می‌کنند و مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و… به حضور مردم بستگی دارد، تصریح کرد: حضور و حمایت مردم از نظام باعث می‌شود که مسئولین نظام براساس قوانین جمهوری اسلامی در عرصه‌های گوناگون کار و نقش آفرینی کنند.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات و همچنین رعایت مرّ قانون تاکید دارند، گفت: باید تلاش کنیم درصد آرای حضور مردم را در انتخابات بالا ببریم که در این زمینه عملکرد مسئولین نظام بی تاثیر نیست.

وی ادامه داد: ماده ۲۱۸ قانون اختیارات و وظایف نمایندگان مجلس را در سطح کشور مشخص می‌کند؛ پس از تشکیل هیات‌های نظارت در مراکز استان‌ها، با همکاری نمایندگان مجلس نسبت به تشکیل هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌ها اقدام کردیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس تاکید کرد: نظارت بر انتخابات استصوابی نیست بلکه استعلایی است و با همکاری مراجع چهارگانه، نیروی انتظامی، اطلاعات، دادگستری و ثبت‌احوال انجام می‌گیرد. اعتقاد داریم که تجربه ناکافی، ابهامات در قوانین، نبود بعضی از امکانات باعث وقوع مشکلاتی می‌شود ولی تاکنون کار را به پیش بردیم. کسی که کاندید می‌شود وقتی در معرض تایید قرار می‌گیرد، هیات نظارت مسئولیت سنگینی برعهده دارد.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان گفت: بر اساس موارد مختلف قانون نظارت بر انتخابات، صحت و سلامت انتخابات از ابتدا تا انتها بر عهده هیات‌های نظارت است باتوجه به اینکه امکان نقص وجود دارد ولی همین اقدامات انجام گرفته هم قابل تقدیر است.

وی افزود: با کمک نمایندگان استان، گروهی از بازرسان، ناظران و سرناظران را انتخاب کردیم، احکام وکارت‌های شناسایی این افراد صادر شده است و رابطین شهرستان‌ها هم انتخاب شدند.

دلخوش خطاب به ناطران، سرناظران و بازرسان بیان کرد: شما بهعنوان بازوان هیات نظارت استان هستید و باید تلاش و به وظیفه خود عمل کنید که مردم را به پای صندوق‌های رای جذب کنید.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان تصریح کرد: فیلتر ما از فیلتر شورای نگهبان ساده تر است ممکن است کسانی از فیلتر ما به سادگی رد شوند اما از فیلتر شورای نگهبان نه لذا باید مردم را آگاه کنیم تا به کسانی رای دهند که فردا از اموال مردم و بیت المال محافظت کنند، کسانی باید وارد شورا شوند که به مردم، کشور و دولت کمک کنند و منابع کشور را هدر ندهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کار ناظران، سرناظران و بازرسان کنترل، نظارت و ارائه گزارش است، اضافه کرد: از بیش از ۱۵ هزار داوطلبی که در انتخابات شوراهای استان ثبت‌نام کردند فقط ۴٫۸ در انتخابات شورای شهر و ۲٫۴ در انتخابات شوراهای روستا رد صلاحیت شدند. بیش از ۶۰۰ نفر در قالب هیات نظارت بر انتخابات استان فعالیت و همکاری می‌کنند.

مطلب مرتبط

Related Posts
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برچسب‌ها:

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی