Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21992
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۹ ب.ظ
کشف ۲۵۰ کیلو مواد خام دامی فاسد در شهرستان
 دکتر «مهدی بهروزی» در نشست با خبرنگاران که در شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا برگزار شد، اظهار کرد: کنترل و نظارت بر استحصال و عرضه مواد خام دامی از جمله وظایف  دامپزشکی است. وی با اشاره به افزایش نظارت و بازرسی از اماکن مرتبط با فرآورده‌های خام دامی در ماه محرم افزود: با توجه به بازرسی‌های صورت […]

 دکتر «مهدی بهروزی» در نشست با خبرنگاران که در شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا برگزار شد، اظهار کرد: کنترل و نظارت بر استحصال و عرضه مواد خام دامی از جمله وظایف  دامپزشکی است.

وی با اشاره به افزایش نظارت و بازرسی از اماکن مرتبط با فرآورده‌های خام دامی در ماه محرم افزود: با توجه به بازرسی‌های صورت گرفته در هفته‌های منتهی به تاسوعا و عاشورا ۲۵۰ کیلوگرم انواع مواد خام پروتئینی فاسد شده و غیرقابل مصرف شامل گوشت گاو و مرغ، آلایش خوراکی بسته‌بندی شده طیور در سطح شهرستان کشف، ضبط و معدوم شده است.

بهروزی با بیان این‌که در این راستا چهار نفر با تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: هم‌چنین یک واحد قصابی متخلف در منطقه تنیان صومعه‌سرا به‌علت کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت فاسد پلمب شد.

وی با اشاره به ضبط و نمونه‌برداری از چهار لاشه گوسفند کشف شده از قصابی متخلف گفت: با توجه به پاسخ آزمایش‌ها و نمونه‌برداری از لاشه‌های مکشوفه به‌علت غیرقابل مصرف و فاسد بودن گوشت‌ها فرد متخلف با تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شد.

بهروزی با بیان این‌که در تاسوعا و عاشورای حسینی اکیپ‌ کارشناسان دامپزشکی صومعه‌سرا به محل ذبح و قربانی دام‌ها اعزام شده‌اند، گفت: در این مدت بازرسی و نظارت ذبح حدود ۴۰ رأس گوسفند در محل‌های ذبح و قربانی توسط کارشناسان دامپزشکی شهرستان صورت گرفته است.

رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با قدردانی از دادستان شهرستان یادآور شد: دادستان شهرستان صومعه‌سرا در زمینه بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی و نیز رعایت بهداشت در عرصه‌های تولید و پرورش صنعت دام و طیور حساسیت ویژه‌ای داشته و همواره شاهد مساعدت‌های فراوان دادستان شهرستان در این عرصه می‌باشیم.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی