عکس خبری
g2332-300x200
 
 
تاريخ درج خبر: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
کد خبر: 13259
نخستین خزانه گیری و بذرپاشی برنج گیلان در صومعه سرا

334tct4

خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): شالیکار صومعه سرایی نخستین شالیکار گیلانی است که برای فصل زراعی جدید خزانه گیری و بذرپاشی کرد.
آقای احمدی شالیکار اهل روستای بهمبر صومعه سرا در فاصله ۱۳ روز مانده به بهار ، امروز برای یک هکتار از شالیزارش خزانه گیری و بذرپاشی کرد و قرار است در شالیزارش رقم محلی و زودرس هاشمی کشت کند.
آقای بنیادی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان گفت : درحالی شالیکار صومعه سرایی خزانه گیری کرده که فقط ۲۰ درصد از ۲۳۸ هزار شالیزار گیلان شخم اول زده اند .


"استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز میباشد"

به اشتراک بگذارید...


ارسال نظر

خبر تصویری
ویدئو های بیشتر
  • ویدئوهای بیشتر
آرشیو گذشته
مطلب تیتر
"فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر شما مخاطب گرامی خبرگزاری صومعه سرا تهنیت و مبارک باد"

تب بیکاری در گیلان: مسالۀ کار و اشتغال یکی از مهم ترین مقولاتی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر روی آن تاکید زیادی شده است اما طبق آمار قریب به سه دهه است که گیلان با درجا زدن در امر اشتغال، رتبه اول تا پنجم بیکاری در کشور را کسب می کند! متاسفانه در سالهای گذشته از سوی دولت و مسئولین استانی توجه شایانی به مقولۀ اشتغال و اشتغال زایی در گیلان نشده است. بر اساس آخرین آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری گیلان با ۱۶/۴ درصد تا ابتدای سال نود و سه رتبه دوم بیکاری در کشور را رقم زده است! و البته این نرخ در سالهای گذشته به بالای ۱۸ درصد هم رسیده بود. اما آیا به راستی برازندۀ استان گیلان هست که با دارا بودن این همه نیروی جوان و مستعد، سطح بالای سواد و تحصیلات و نعمت های خدادادی اعم از جاذبه های گردشگری، توریسم، دریاها، شیلات، جنگل ها، معادن، کشاورزی، صنایع دستی و… رتبه دوم بیکاری در کشور باشد؟ چندی پیش نیز محمد علی نجفی، استاندار گیلان از تعطیلی برخی کارخانه‌های این استان انتقاد کرد و گفت: کسب رتبه دوم گیلان در بیکاری کشور خجالت‌آور است. با اینحال عملکرد نمایندگان گیلانی مجلس نیز در خصوص این معضل قابل قبول نبوده است. به امید روزی که مسئولین استانی و کشوری در دولت جدید، فکر و اقدامی اساسی برای چند میلیون جوان بیکار ایرانی از جمله جوانان گیلانی نمایند.
آخرین اخبار خبرگزاری
پر بیننده ترینها
اخبار ايران و جهان
اخبار ورزشی
نظرسنجی

از وضعیت و عملکرد بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان صومعه سرا رضایت دارید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
چاپ این خبر
چاپ این صفحه