Page Info
Google PageRank Checker Powered by MyPagerank.Net
کد خبر: 21765
پنج‌شنبه 8 سپتامبر 2016 | 00:45 ق.ظ
نماینده مردم صومعه سرا:
حضور فعال بخش تعاون در حوزه اقتصادی کشور ضروری است
نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه مردم در زمینه اقتصاد و اشتغال گفت: حضور بخش تعاون در حوزه اقتصاد به عنوان یک راهکار مناسب برای اشتغالزایی ضروری است.

سید کاظم دلخوش در مراسم تجلیل از تعاونگران نمونه صومعه سرایی که عصر سه شنبه در کانون شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری، مردمی کردن موضوع اقتصاد بوده که حوزه تعاون می تواند نقش تأثیرگذاری در این زمینه ایفا کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه اشتغال در سطح کشور با مشکل مواجه هستیم، افزود: امروز اگر مسئولان فکری برای اشتغال و کمک به این حوزه نکنند در آینده شاهد بروز مشکلات فراوانی خواهیم بود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی در اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: متاسفانه تا به امروز با وجود تمام فعالیت های انجام شده نتوانسته ایم در ارجاع کارها به بخش های تعاونی و خصوصی موفق عمل کنیم.

دلخوش با بیان اینکه سیستم اداری ایران از ابتدا به گونه ای بوده که دولت نقش حاکمیتی برای خود قائل نبوده و مجری امور بوده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل هیچ گاه به خوبی از  ظرفیت مردم استفاده نشده و نقش آن ها در سطح کلان کشوری کم رنگ بوده است.

وی به رشد منفی جمعیت در کشور به ویژه استان گیلان و افزایش سن ازدواج جوانان به دلیل نبود شغل و مشکلات مالی اشاره کرد و گفت: یکی از معضلات کشور نبود حضور مناسب تعاونی ها در حوزه اقتصادی کشور است که برای استان هایی همانند گیلان در آینده مشکل ساز می شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه گیلان در آینده اقتصادی کشور از جایگاه کم رنگی برخوردار است، افزود: صنعت چای، ابریشم، برنج و بسیاری از صنایع که در گذشته در استان فعال بوده امروز دیگر فقط در حد یک نام باقی مانده اند.

رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه برای حل این مشکل و حضور فعال تعاونی ها باید به دنبال منع حضور دولت در امور اجرای اقتصاد بود، تاکید کرد: مردم باید در قالب تعاونی ها اجرای اقتصاد را در دست بگیرند.

دلخوش به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه کسب سهم ۲۵ درصدی تعاونی ها از اقتصاد کشور اشاره و اظهار کرد: در طول اجرای دو برنامه اخیر پنج ساله توسعه،  هنوز نتوانسته ایم به پنج درصد سهم تعاونی از اقتصاد کشور دست یابیم که نشان دهنده این است اگر به همین روال ادامه دهیم هیچ گاه به سهم ۲۵ درصدی نمی رسیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به وجود برخی نواقص و مشکلات در حوزه تعاون کشور یادآور شد: کارشناسان حوزه تعاون باید طی یک بررسی تخصصی این نواقص را استخراج کرده و در اختیار نمایندگان مجلس برای پیگیری و رفع آن قرار دهند.

وی با بیان اینکه باید دغدغه مردم در بخش اقتصادی و اشتغال برطرف شود، گفت: حضور تعاونی ها در حوزه اقتصادی می تواند به عنوان یک راهکار مناسب مورد بهره برداری قرار گیرد.




«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۶

 1. انت

  یکی ازمشکلات بروز نبود همین سایت شماست.
  یعنی همه مرخصی رفتند چندماه طول می کشد تا نظرات کاربران درج شود.
  آنقدر برای مهندس دلخوش پرده ، بنر تقدیر و تشکر نصب شده،شاید دلخوش فکر کند تمام رفع شده درحالیکه کوهی مشکلات در صومعه سرا بی نوا وجود دارد

 2. حریم

  چرا به داد بیمارستان فرسوده صومعه سرا نمیرسید . باتوجه به افزایش جمعیت شهرستان صومعه سرا و نیاز مردم آسیب پذیر به درمان و فرسوده بودن بیمارستان شهر نیاز به ساخت بیمارستان جدید وبا فضای بیشتر و استاندار درشهرصومعه سرا است. بیمارستانی جدیدبا تمام کبودهای بیمارستان امام خمینی را جبران کند.. مانند سی اسکن و دیگر

 3. سی

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس نرخ بیکاری گیلان غیر واقعی ندانسته. چه می شد ماهم مانند آقای مهندس موسوی صاحب فومن شیمی نیکوکار داشتیم. امروزه همه آمار بیکاران می دانید، چرا درهمین شهرصنعتی صومعه سرا صنایع مادر مستقر نمیشود. در بسیاری استانها کارخانجات ماشین سازی فعال است

  چرا پای خودروساز بزرگ خارجی را به شهرک صنعتی باز نمی کنید. بسیاری از شرکتها بزرگ اتومبیلساز قصدداند با جمهوری اسلامی همکار در تولید کنند، باید دکتر دلخوش نهایت تلاشش را جهت تشویق سرمایه گزاران درصومعه سرا انجام دهد. باتوجه به افزایش جمعیت شهر صومعه سرا جوانان جویای کار بیشتر شده اند. نگذارید صومعه سرا شهرفرصتهای سوخته شود.

 4. لنت

  از زمان صدارت مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ؛ بارها جهت افتتاح صنایع بزرگ مختلف به استان اصفهان رفته. مهندس نعمت زاده دولتها گذشته صنعت را به استانهای کویری یزد، کرمان ، اصفهان ، ارک برده اند ولی وقتی به گیلان میرسند خودش باید تلاش کند. با تعطیلی بیشتر صنایعی بزرگ استان گیلان را درمانده کرداند اند. وضعیت کارخانجات چوکا ، شفارود، اسالم ، کارخانجات بزرگ پوشش، ایران برک پوپلین، فرش گیلان، کارخانه پرسان، ریسندگی خاور چگونه باید برای جوانان گیلانی کار بوجود آورد .
  سالهاست اصفهانیها ثروت مملکت را بطرف خود برداند. الان توسعه قطارهای شهری متروها ، هتلها آنچنانی ، رو به ساخت هواپیما و هلیکوتر رفتند یعنی صنایع مهم کشور .

 5. پایلوت

  تأسیس دانشگاه گردشگری یکی از مهمترین اولویت های فومن است. نماینده فومن وشفت در مجلس با اشاره به گردشگر پذیر بودن این شهرستان بیان کرد.
  افتخاری درجلسه بررسی وضعیت دانشگاه های فومن که پنجشنبه درفرمانداری برگزار شد، اظهارکرد: توسعه و ارتقاء حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش یکی از اولویت برنامه طی چهار سال آتی است.
  باتوجه به اینکه فومن جزء شهرستان های گردشگرپذیر بوده وجود دانشگاه گردشگری یکی از مهم ترین اولویت ها است.ضرورت ارتقاء امکانات علمی و فرهنگی درسطح فومن، خاطرنشان کرد: باید مهارت محوری نیز در دانشگاه ایجاد شود.

 6. کلان باختیم

  چرا شهرهای ماسال و فومن بسرعت درحال تبدیل شدن به منطقه گردشگری هستند ولی صومعه سرا درمانده شده . هنوز شهرصومعه سرا قادر نیست چندمتر جلوتر برود ، شهرداری فقط همان خیابانها و میادین گذشته را رنگ آموزی میکند. در داخل شهرستان بخش های صومعه سرا مرکز شهرستان ما بیشتر رشد کرده اند. مثلاً گوراب زرمیخ در توسعه شهری از مرکزصومعه سرا موافق تر بوده.

ارسال دیدگاه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به آژانس خبری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی