Page Info
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
کد خبر: 21542
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۵ ق.ظ
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس:
۶۰ درصد کارخانه‌های گیلان غیرفعال و نیمه‌فعال هستند
13408930_1724701141136306_1633408553_n
نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه اقتصاد گیلان در سال‌های گذشته با افت روبه‌رو بوده و بسیاری از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مطرح استان به نابودی کشیده شده‌اند، گفت: ۶۰ درصد کارخانه‌های گیلان در حال حاضر غیرفعال و نیمه‌فعال هستند.

سیدکاظم دلخوش اباتری صبح امروز در یک نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه در اقتصاد باید میانه‌روی، ساماندهی و برنامه‌ریزی کرد اظهار داشت: باید در مصرف، تولیدات، کیفیت تولیدات، صادرات، واردات و ارتباط در نوع کالا با همراهی مردم و مدیران وارد عرصه عمل شد.

وی نادرستی در نوع مصرف، کیفیت در تولیدات و مدیریت غلط در سیستم دستگاه‌های اجرایی و واحد‌های تولیدی را مشکل کنونی اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید سمت و سوی تمامی امور را به سوی اقتصاد سوق داد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در ده سال اخیر شعار‌های سال از سوی مقام معظم رهبری سمت و سوی اقتصادی داشته است تصریح کرد: این امر نشان دهنده این است که در دنیای کنونی اگر اقتصاد کشور به‌درستی مدیریت نشود به‌طور حتم با آسیب روبه‌رو می‌شویم.

دلخوش با تاکید بر اینکه در قانون اصل ۴۴ حمایت از سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و انتقال مدیریت، مالکیت و بهره برداری از دولت به بخش خصوصی به تصویب رسیده است افزود: در این اصل، منع مداخله دولت در امور اجرایی اقتصاد پیش بینی شده و دولت تنها وظیفه نظارت و سیاستگذاری در اقتصاد را دارد.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان در حوزه اقتصاد با چند مشکل اساسی مواجه است خاطرنشان کرد: اقتصاد استان در سال‌های گذشته با افت روبه‌رو بوده و بسیاری از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مطرح استان به نابودی کشیده شده‌اند و برخی نیز در حال حاضر نیمه فعال هستند.

دلخوش با بیان اینکه برخی از این معضلات به دلیل قانونگذاری اشتباه در استان صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در گیلان زیرساخت‌های کشاورزی در صنایع تبدیلی و تکمیلی به‌درستی صورت نگرفته و در این حوزه نیاز به حمایت داریم.

استفاده نکردن از نیروهای توانمند داخلی در استان یک معضل در اقتصاد استان است

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی استفاده نکردن از نیروهای توانمند داخلی در استان را یک معضل در اقتصاد استان عنوان کرد و افزود: فرهنگ عمومی در برخورد با سرمایه‌گذار در استان با مشکل مواجه است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در بحش گردشگری در استان فعالیت‌های چشمگیری صورت نگرفته است تصریح کرد: در استان گیلان سرمایه‌گذار کلان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه ۹۰۰۰ واحد نیمه فعال و راکد در کشور وجود دارد تصریح کرد: در گیلان ۶۰ درصد کارخانه‌ها غیرفعال و نیمه‌فعال هستند و اقدامات خوبی در گذر از این بحران در استان انجام شده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در استان اقدامات موثری در حوزه رفع موانع تولید برداشته شده است افزود: ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی و منطقه آزاد در استان وجود دارد که نیازمند حمایت و نگاه ویژه است.

 صنعت چای گیلان از ۷۰ هزار تن به ۱۸ هزار تن کاهش یافته است

دلخوش با اشاره به اینکه برخی از حوزه‌های کشاورزی چون نوغان امروزه در گیلان دچار مشکل شده‌اند تصریح کرد: توتستان‌های استان به یک سوم کاهش یافته و صنعت چای در گیلان از ۷۰ هزار تن به ۱۸ هزار تن کاهش یافته است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استان در چندین سال گذشته علاوه بر صنعت در کشاورزی نیز دچار آسیب شده است خاطرنشان کرد: ضعف مدیریتی یکی از عوامل آسیب در استان و کشور است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جامعه ما تمامی انتصاب‌ها از سوی مردم باز می‌گردد خاطرنشان کرد: ضعف سیستم بانکی یکی دیگر از عوامل آسیب در کشور تلقی می‌شود و باید به آن توجه کرد.

دلخوش با تاکید بر اینکه اصلاحاتی را برای مالیات و قوانین بانکی در مجلس تصویب شده است تصریح کرد: درجایگاه قانونگذاری در استان تا پای جان و آبرو از سرمایه‌گذار داخلی و خارجی حمایت می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال جوانان باید اصلی‌ترین دغدغه مدیران باشد افزود: تنها راه حل راه ایجاد اشتغال حمایت از بخش خصوصی و تعاونی است.

وی با تاکید بر اینکه استان در بخش کشاورزی صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنعت گردشگری می‌تواند به خوبی ظاهر شود افزود: باحمایت مردم و دولت، مدیران باید ضعف خود را به قوت تبدیل کنند.
«آژانس خبری شهرستان صومعه سرا – خبرگزاری صومعه سرا»

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

نظرات بینندگان خبرگزاری : ۲

  1. یب

    نمایندگان گیلان چرا؟روی مشتراکات استانهای ساحلی دریا خزر برنامه ریزی کنید، محصولات تبدیلی کشاورزی به محصول نهایی، پیگیری{ ساخت بزرگراه و راه آهن سراسری استانها شمالی بین گیلان و مازندران و گلستان} همان طوریکی که( استانهای ترک نشین شرقی،غربی و اردبیل و زنجان سالهاست بدلیل اشتراکشان درحال انجاماً ) از مشتراکات استانهای شمالی دریا کاسپین استفاده کنید.سالهاست نمایندگان گیلان درکمیسیون کشاورزی بودن چه کردند. الان نه صنعت،نه کشاورزی دراستان گیلان مناسب نیست،فقط چندسال است مقامات گیلان رفتن دنبال گردشگری داخلی وخارجی. سالهاست مازندران در گردشگری دریاو اصفهان درگردشگری و تاریخی واستانهای کرمان و یزد آثارتاریخی کویر گردی موفق شده اند . اما شهرستان صومعه سرا هم در امر کشاورزی وصنعت وهم درگردشگری حرفی برای گفتن ندارد.

  2. زبل خان

    فقط خودتان نگوید بگذارید دیگران هم حرف بزنند

ارسال دیدگاه

خبر تصویری
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق است به خبرگزاری صومعه سرا
ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی